Zamknij
REKLAMA

Atrakcje i cuda Borów Tucholskich - pozwól sobie na niezapomnianą wyprawę!

14:38, 09.09.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów lasów sosnowych, jakie można znaleźć na terenie Polski. Cały region znajduje się w granicach Województwa Kujawsko - Pomorskiego, w pasie ciągnących się przez północ naszego kraju pojezierzy. Region borów chroniony jest przez Park Narodowy „Bory Tucholskie”, wraz z jego otuliną – w tym Wdecki Park Krajobrazowy, na terenie którego znajduje się pensjonat, restauracja i browar Przystanek Tleń. Region oferuje przyjezdnym wiele atrakcji, z których warto skorzystać spędzając czas w pensjonacie.

Bory Tucholskie – sosnowy bór w krainie jezior

Cały region Borów Tucholskich pokryty jest sosnowym borem, a więc na odwiedzających czeka wszystko, co las ma do zaoferowania. Jednocześnie pełno w nim jezior, dzięki czemu goście mogą korzystać z możliwości, jakie daje obecność stojącej i płynącej wody. Kultura i kuchnia regiony zdeterminowana jest w oczywisty sposób przez taką właśnie przyrodniczą charakterystykę.

Sporty wodne i wędkarstwo

W związku z tym, że Bory Tucholskie to w dużej mierze woda – rzeki i jeziora, pobyt tam jest świetną okazją, żeby skorzystać z możliwości jakie dają sporty wodne. Przez teren Wdeckiego Parku Krajobrazowego, na terenie którego znajduje się pensjonat, przepływa urokliwa, a do tego dość długa, bo prawie dwustukilometrowa rzeka Wda. Nie należy ona do rzek najbardziej rwących, a raczej leniwie przepływa przez okoliczne lasy, by finalnie wpaść do jednego ze znajdujących się na terenie borów jezior, a później do Wisły. Wielką atrakcją są organizowane na rzece spływy kajakowe, poziom trudności których sprawia, że są one dostępne absolutnie dla każdego.

Obecność dużych jezior sprawia, że istnieje również możliwość zwiedzania niektórych z nich łódką, kajakiem, czy po prostu rowerem wodnym – ulubionym środkiem lokomocji turystów spędzających czas nad jeziorami. W okolicy dostępne są wypożyczalnie różnego rodzaju sprzętu wodnego, dzięki czemu każdy będzie mógł się cieszyć czasem spędzonym nad jeziorem.

Zadowoleni będą również ci z odwiedzających, których pasją jest wędkarstwo. Bory Tucholskie to region zasobny w słodkowodne ryby, dzięki czemu wyprawy zawsze będą owocne. W okolicznych rzekach i jeziorach żyje wiele gatunków, z których niektóre mogą być odławiana. Należy oczywiście pamiętać, że legalnego połowu ryb mogą dokonywać wyłącznie osoby dysponujące odpowiednią wiedzą i ważnym pozwoleniem.

Pomost w borach tucholskich nieopodal przystanku Tleń

Rowery, jazda konna i piesze wycieczki

Bory Tucholskie to jednak przede wszystkim lasy. Ciągnące się kilometrami sosnowe bory, w których raz po raz spomiędzy drzew błyska tafla jeziora to wprost wymarzone miejsce dla turystów, czy osób uprawiających różnego rodzaju sporty. Na gości hotelu Przystanek Tleń czeka darmowa wypożyczalnia rowerów, dzięki czemu możliwe jest zwiedzanie regionu na dwóch kółkach. W okolicy Borów Tucholskich znajdują się również stadniny i ośrodki jeździeckie, dzięki czemu zwiedzać można również z siodła. W okolicznych, przyjaznych ośrodkach można aktywnie spędzić czas na nauce jazdy konnej pod okiem doświadczonych instruktorów. Zakątki Borów Tucholskich przypadną do gustu również amatorom pieszych wędrówek, którzy znajdą tu przestrzeń do tego by się zgubić w tak malowniczym miejscu.

Hotel Przystanek Tleń w Borach Tucholskich

Goście pensjonatu, którzy odwiedzą go późnym latem i jesienią mogą liczyć na to, że w okolicznych lasach znajdą grzyby, których wiele jadalnych gatunków rośnie na terenie borów. Pamiętając o tym, żeby wziąć ze sobą odpowiedni przewodnik, a także o tym, żeby nie zbierać grzybów na terenie parku narodowego, będzie można wypełnić swoje koszyki po brzegi smacznymi owocami lasu.

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone