Zamknij
REKLAMA

Kosmetyczka – profesjonalny gabinet, czy domowe zacisze?

12:55, 20.09.2019 | Materiały partnera
Skomentuj

Usługi kosmetyczne to bardzo popularny temat w ostatnim czasie. Na zabiegi decydują się nie tylko kobiety, ale również coraz częściej mężczyźni. Jednych i drugi przyciąga bogata oferta salonów piękności. Cały czas wzrasta również liczba osób oferujących tego rodzaju usługi w domowym zaciszu. Sprawdzamy, które rozwiązanie jest bardziej korzystne.

Kosmetyczka pracująca w domu

Na samym początku należy zwrócić uwagę na fakt, że osoby pracujące w warunkach domowych nie zawsze mogą nazwać się kosmetyczka. Jest to bowiem określenie zarezerwowane dla osób wykształconych w tym kierunku. Jednak często kosmetyczką nazywają się tzw samoucy. Warto więc na samym wstępie zadać sobie pytanie kto będzie przeprowadzał zabieg. Może to mieć bowiem ogromny wpływ na efekty jego pracy. Decydując się na wizytę w domowym zaciszu można liczyć na niższe ceny, a być może także bardziej elastyczne godziny przyjęć. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie zawsze uzyska się paragon, a tym samym prawo do roszczeń w przypadku ewentualnych komplikacji po zabiegu lub jego nikłych rezultatów.

Kosmetyczka w salonie

Gabinety kosmetyczne to miejsca, które muszą dostosować swoje powierzchnie jak i usługi do narzuconych standardów. Mowa tu przede wszystkim o zachowaniu zasad BHP jak i dostosowaniu się do wymogów wyznaczonych przez sanepid. Dzięki temu klient/ka salonu kosmetycznego zyskuje znacznie większą pewność, ze zabieg zostanie przeprowadzony profesjonalnym i bezpiecznym sprzętem, a wszystkie narzędzia będą dobrze zdezynfekowane. Wyklucza się wówczas ryzyko wystąpienia wszelkiego rodzaju infekcji, czy zakażeń. Co więcej, w razie ewentualnych powikłań można bez problemu dochodzić swoich praw. Nie ulega również wątpliwości, ze w profesjonalnym gabinecie kosmetyczka np. z https://nowacka.com.pl/ ma większe możliwości. Mowa tutaj o zdecydowanie szerszej ofercie zabiegów, a także dostępie do profesjonalnego sprzętu. Kosmetyczka pracująca w gabinecie ma również stały kontakt z dostawcami produktów kosmetycznych. Oznacza to, że jest cały czas na bieżąco z nowinkami, a także prowadzonymi przez takie firmy szkoleniami produktowymi. To bardzo ważne, by osoba przeprowadzająca zabiegi miała pełną wiedzę na temat ich działania jak i ewentualnych przeciwwskazań do ich przeprowadzenia.

Podsumowując. Należy przyznać, że znacznie więcej plusów ma korzystanie z usług profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, że punkty domowe są złe. Wybierając je należy jednak zachować zwiększoną czujność i ostrożność.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone