Zamknij
REKLAMA

Drewniane place zabaw – urządzenia przyjazne dzieciom

00:00, 28.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Nowoczesne, drewniane place zabaw zachwycają niebanalną kolorystyką i funkcjonalnością. To większe i mniejsze konstrukcje, z których mogą korzystać zarówno maluchy, jak i starszaki czy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. Place zabaw z drewna królują na osiedlach, w parkach oraz przy przedszkolach i szkołach – harmonijnie wpisując się w każde otoczenie. Dlaczego drewno jest najczęściej i najchętniej stosowanym materiałem do tworzenia bezpiecznej przestrzeni do zabaw dla dzieci?

Drewno – naturalny materiał o ponadczasowym charakterze

Drewno to materiał naturalny, przyjazny środowisku i bezpieczny w użytkowaniu. Drewno jest uniwersalne i ponadczasowe, doskonale wpisuje się w otoczenie – zarówno zielonych parków, miejskich skwerów, jak i osiedli mieszkaniowych, przedszkoli i szkół. Drewniane place zabaw cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich dostępność, szeroki wybór różnej wielkości konstrukcji i urządzeń oraz cenę (są zdecydowanie tańsze niż ich stalowe odpowiedniki). Poza tym drewno jest przyjemne w odbiorze, a ewentualne zderzenia z drewnianymi elementami konstrukcji są zdecydowanie mniej bolesne niż ze stalą.

Najlepsze drewno na place zabaw – dwuwarstwowe, zabezpieczone

Producenci placów zabaw sięgają po przede wszystkim po drewno klejone warstwowo, które charakteryzuje się maksymalną wytrzymałością i trwałością. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej techniki obróbki i zabezpieczenia tego naturalnego materiału, może on posłużyć do wznoszenia rozmaitych konstrukcji zabawowych (małych i dużych, niskich i wysokich) oraz budowania bezpiecznych urządzeń i sprzętów na place zabaw.

Każdy kawałek drewna musi być zaimpregnowany, najlepiej ciśnieniowo – to gwarantuje, że impregnat wniknie głęboko w strukturę drewna, wzmacniając ją, zabezpieczając przed wilgocią (poprzez zredukowanie chłonności) i znacząco zmniejszając ryzyko rozwoju grzybów pleśniowych. Dodatkowo wszystkie elementy drewniane powinny być pomalowane (za mocą specjalnych środków: bejcy, lakieru lub lakierobejcy) – to dodatkowa warstwa, która chroni surowiec od zewnątrz, przede wszystkim przed oddziaływaniem opadów oraz promieniowania słonecznego. Drewniane konstrukcje i urządzenia osadza się w gruncie za pomocą stalowych kotw, które ograniczają styczność materiały z wilgotnym podłożem.

Należy pamiętać, że drewno wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji!

Drewno w towarzystwie tworzyw sztucznych

Place zabaw rzadko zbudowane są wyłącznie z drewna. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie drewna w roli głównego budulca konstrukcji w połączeniu z nowoczesnymi tworzywami sztucznymi, które z jednej strony zabezpieczają newralgiczne miejsca budowli (np. łączenia czy górne części konstrukcji narażone na bezpośrednie działanie warunków atmosferycznych), a z drugiej – ożywiają je i uatrakcyjniają. Z tworzyw sztucznych wykonuje się m.in. dachy i ścianki zabawowych domków oraz rozmaite panele do gier (np. kółko i krzyżyk).

Firma Activeline – ceniony producent placów zabaw z drewna!

Activeline to lubelska firma, która od 2012 roku zajmuje się tworzeniem niezwykłych miejsc do zabawy dla dzieci. Na placach zabaw Activeline jest bezpiecznie, kolorowo i atrakcyjnie. Producent realizując kolejne projekty sięga m.in. po najwyższej jakości dwuwarstwowe drewno klejone, które zestawia z kolorowymi tworzywami PE, płytami HDPE, stalą nierdzewną czy stalowymi linami w oplocie polipropylenowym… W ofercie firmy znajdują się zarówno klasyczne urządzenia zabawowe, jak i nowości cieszące się ogromną popularnością. Jakość i funkcjonalność oraz świetny design dotychczasowych realizacji Activeline zostały zauważone i doceniane.

?

13 czerwca 2019 roku odbyła się już XVI edycja konkursu Lubelskie Orły Biznesu. Ideą tej inicjatywy jest odkrywanie i promowanie firm z Lubelszczyzny oraz współtworzenie gospodarki województwa. W tym roku kapituła konkursu wyróżniła 13 firm, wśród których znalazło się właśnie Activeline Marcina Taczalskiego. Wyróżnienie w kategorii Przedsiębiorstwo mikro – Firma Innowacyjna to najlepszy dowód na to, że produkując place zabaw warto sięgać po nowoczesne rozwiązania, proponując klientom coraz ciekawsze urządzenia, serwowane w świeżych kolorach i doskonałym designie.

Drewniane place zabaw to klasyka w swojej kategorii, którą firma Activeline serwuje w innowacyjnych odsłonach, wzbogacając konstrukcje o nowoczesne urządzenia i dodatki oraz stosując najwyższej jakości materiały i ich zabezpieczenia, znacząco podnosząc trwałość i przedłużając żywotność całych konstrukcji.

Chcesz zapoznać się z pełną ofertą bezpiecznych drewnianych palców zabaw? Wejdź na stronę https://activeline.eu/t/drewniane/.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

Burnett (Wichrowska)Burnett (Wichrowska)

1 0

https://www.youtube.com/watch?v=R-jGJgKqP00&fbclid=IwAR1EYbaBH_LsoQp0-9NGrW6AFCecsSryBsR3QzDkblZJ9MxcOv6iSbZhe1A
Jessie J - Nobody's Perfect (Netsky Remix) 05:02, 28.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Burnett (Wichrowska)Burnett (Wichrowska)

1 0

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,54420,8621951,Dworzec_Gdanski__na_nowych_peronach_juz_sa_bazgroly.html?fbclid=IwAR3XbT5g_LPvv6rdfK_cWmIkyZXuCt4XPb4jipb9d3gHFXrGpS1hz4YsxSY 05:02, 28.09.2019


Burnett (Wichrowska)Burnett (Wichrowska)

1 0

GRAFITTI: PRZEMYSŁAW PUSTELNY
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008501582698 05:03, 28.09.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone