Zamknij
REKLAMA

Dom i cała reszta. Wszystkie zalety budowy własnego domu

00:00, 05.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Decyzja już zapadła. Budujemy dom! Wybór takiej przyszłości dla siebie, a w zasadzie dla naszych dzieci, niesie ze sobą daleko idące konsekwencje, które jednak w całości możemy zaliczyć do pozytywnych. Własny dom, to przede wszystkim spokój, bezpieczeństwo i wysoki stopień prywatności, który trudno osiągnąć żyjąc w mieszkaniu. Jakie inne pozytywne zmiany przynosi budowa własnego domu? Jest ich więcej niż możemy przypuszczać.

Dom przy Wiosennej

Prywatny azyl, z dala od zgiełku świata.

Budujemy dom przede wszystkim po to, by znaleźć odrobine wyciszenia w spokojnym miejscu. Gdyby tak nie było zdecydowalibyśmy się na mieszkanie w centrum lub na obrzeżach miasta. Pieczołowicie przejrzeliśmy projekty domów i wybraliśmy odpowiedni dla siebie. Już na tym etapie planujemy swoje przyszłe życie wizualizując siebie w nowym domu. Odpoczywamy na tarasie, wieszamy pranie na balkonie, a chłodne wieczory spędzamy przy kominku. Ci, którzy wybrali projekty domów z garażem parkują swoje auta pod dachem, a inni zamiast garażu, planują dodatkowy pokój dla seniora. Każdy na swój sposób mebluje sobie życie w nowym miejscu, jeszcze zanim przystąpi do budowy.

To, co przyświeca wszystkim wizjom szczęśliwej przyszłości, to spokój i poczucie bezpieczeństwa w swoim miejscu. Poczucie prywatności, gwarantowane przez dom, jest nie do zastąpienia. Dodać należy, iż najwyższy stopień wolności gwarantuje dom jednorodzinny. W przypadku zabudowy szeregowej, bliźniaczej, czy mieszkania w domu wielopokoleniowym, swoboda nie jest już tak bezpośrednio odczuwana, jak w domu jednorodzinnym.

Dom przy Słonecznej 3

Dom gotowy na zmiany, dopasowany do wzrastających potrzeb.

Wybór drogi prowadzącej do zamieszkania we własnym domu pozwala planować przyszłość w bezpieczny sposób. Dom daje nam możliwość dostosowania naszej sytuacji do realiów życia. Ta otwartość domu na zmiany jest jednym z podstawowych atutów, dzięki którym wygrywa konkurencje z mieszkaniem. Załóżmy, że wybieramy projekt domu parterowego, bo nie lubimy schodów i, jak na razie, rodzina dopiero się kształtuje. Dla dwóch osób mniejszy mały dom parterowy to idealny wybór. Z czasem jednak, jest nas coraz więcej, rodzina wzrasta liczebnie, a na dodatek los chciał, że musimy się zaopiekować jednym z rodziców. Dom jest elastyczny i gotowy na zmiany. Nawet, gdy postawimy na mały dom parterowy, nie mamy się o co martwić. Jeśli wybraliśmy dobry projekt domu, bez problemu zaadaptujemy poddasze na cele mieszkalne i wygospodarujemy dodatkowa przestrzeń na pokoje dla dzieci i rodziców. To oczywiście przypadek szczególny, lecz całkiem możliwy do wystąpienia.

?

Dom przy Przyjemnej 24 bis

Nie tylko dach nad głową! Dom i dużo więcej…

Wybierając budowę domu w efekcie końcowym otrzymujemy budynek. Powtarzalny i anonimowy projekt domu z poddaszem zamienia się w realny dom z poddaszem, w którym żyją prawdziwi ludzie. Większy, lub mniejszy, nowoczesny, czy tradycyjny, daje nam pewny dach nad głową i komfortową przestrzeń do życia. Jednak nie zapominajmy, że posiadani własnego domu to nie tylko możliwość przebywania pod dachem. To również całe dobrodziejstwo, które daje własna działka, ogród i przydomowa strefa zieleni. Wybierając własny dom decydujemy się na koszenie trawnika, lecz i na bieganie po nim z dziećmi czy psem. Musimy odśnieżyć taras, wejście do domu i podjazd, lecz z kącie ogrodu z uprzątniętego śniegu zbudujemy z dziećmi bałwana, czy iglo. Poza dachem nad głową zyskujemy swój kawałek ziemi, na którym możemy zasadzić zioła, kwiaty i cieszyć się sezonowymi warzywami. To wartość dodana, która stanowi o atrakcyjności tego przedsięwzięcia. Budując dom, wybieramy styl życia, którego składnikami są komfort, bezpieczeństwo i swoboda. Emocje i uczucia nie możliwe do uzyskania nawet w najbardziej ekskluzywnym apartamencie.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone