Zamknij
REKLAMA

Kosze na śmieci w przestrzeni publicznej mogą być estetyczne!

00:00, 28.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kosze przeznaczone na śmieci bardzo często kojarzą się z niezbyt ładnymi, ale koniecznymi elementami przestrzeni publicznej. Jednak dzisiaj w sprzedaży można znaleźć także kosze wyróżniające się zarówno solidnym wykonaniem, jak również eleganckim wyglądem!

Im więcej koszów na śmieci, tym mniej zanieczyszczeń na ulicach. Właśnie dlatego samorządy kładą dzisiaj tak duży nacisk na odpowiednią liczbę tych konstrukcji, aby mieszkańcy mogli bez problemu wyrzucić śmieci.

Przez długi czas kosze na śmieci nie stanowiły jednak zbyt atrakcyjnych elementów aranżacji miast, miasteczek i wsi. W sprzedaży znajdowały się mało estetyczne modele, na przykład popularne kosze metalowe, które nie pasowały do przestrzeni, a wręcz ją szpeciły.

Teraz sytuacja prezentuje się już inaczej. Do dyspozycji samorządy posiadają także estetyczne kosze miejskie, które mogą tworzyć także atrakcyjne wizualnie komplety wraz z innymi meblami miejskimi, na przykład ławkami, kwietnikami czy stojakami na rowery.

Jakie kosze na śmieci najlepiej sprawdzą się w przestrzeniach publicznych? Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika!

Nowoczesne i tradycyjne kosze na śmieci

Kosze na śmieci oferowane obecnie przez producentów to szeroka gam estetycznych konstrukcji, które świetnie sprawdzą się zarówno na zabytkowej starówce, jak również w nowoczesnym centrum.

Tradycyjne kosze na śmieci to przede wszystkim modele wykonane z żeliwa lub malowanego na czarno stopu stalowego, często z dekoracyjnymi ornamentami. Popularne są także kosze wykończone elementami drewnianymi, które można łatwo dopasować do drewnianych ławek – świetnie sprawdzają się w parkach, na skwerach.

W kategorii koszów nowoczesnych do dyspozycji są modele wykończone stalowymi siatkami czy modele o minimalistycznych konstrukcjach wykonane ze stali. Największą popularnością wśród zamawiających cieszą się te w kolorze czerni, ale producenci mogą wykończyć je w praktycznie każdej barwie z palety RAL.

Kosze na śmieci – ważna nie tylko estetyka

Przy zakupie koszów na śmieci pod uwagę warto wziąć nie tylko ich estetykę, ale także aspekty praktyczne.

Najczęściej do przestrzeni miejskich wybierane są kosze na śmieci z wyjmowanymi wkładami, na przykład wykonanymi z blachy ocynkowanej albo malowanej na czarno. Wkłady umieszcza się następnie w koszu i opróżnia, gdy są pełne. To bardziej praktyczne i ekologiczne rozwiązanie niż plastikowe worki na opady.

Oczywiście, ważna jest także jakość konstrukcji. W przypadku tych metalowych najlepiej, aby kosz był spawany i dobrze zabezpieczony przed czynnikami pogodowymi, które mogą wywołać korozję.

Kosz miejski powinien posiadać także możliwość przytwierdzenia go do podłoża. Dzięki temu ryzyko, że zostanie przesunięty, wywrócony, skradziony lub uszkodzony jest zminimalizowane.

Gdzie kupić estetyczne kosze na śmieci?

Dzisiaj produkcją i sprzedażą koszów miejskich zajmuje się wiele firm, w tym również firmy z Polski.

Jednym z liderów w tej branży jest firma KAR STAL, która specjalizuje się w dostawie różnych typów mebli miejskich, w tym koszów na śmieci, stojaków rowerowych, ławek, kwietników. Firma oferuje meble miejskie wykonane z wysokiej jakości stali malowanej metodą proszkową, a także z elementami drewnianymi z drewna impregnowanego.

Pełną paletę modeli koszów na śmieci firmy KAR STAL można znaleźć na jej stronie internetowej: https://karstal.pl/15-kosze-na-smieci.

Reasumując, kosze na śmieci przeznaczone do przestrzeni miejskiej również mogą być estetyczne. Szeroka gama ciekawych wariantów do wyboru pozwala na dopasowanie ich do praktycznie każdego miejsca – zarówno tego o tradycyjnym, jak również nowoczesnym wyglądzie!

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone