Zamknij
REKLAMA

Zwiedzaj Stany Zjednoczone bez zbędnych formalności z wizą ESTA

14:10, 19.02.2020 | materiały partnera

Stany Zjednoczone do niedawna były jedną z takich lokalizacji, które dla przeciętnego Polaka były wręcz czymś wymarzonym. Wszystko ze względu na ich nieosiągalność - wylot do Stanów zazwyczaj wiązał się z koniecznością wydania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a lwią część wszystkich wydatków stanowiły koszty związane z pozyskaniem wizy. Na szczęście nie musimy już sobie nimi zaprzątać głowy, gdyż z uwagi na wprowadzenie Polski do Programu Ruchu Bezwizowego, posiadanie takowej nie jest już wymagane i choć nie oznacza to kompletnej "samowolki" w wyjeżdżaniu do Stanów, cały proces został maksymalnie uproszczony i sprowadzony praktycznie do jednego - skorzystania z systemu ESTA. Czym on jest, co dzięki niemu pozyskamy i ile będzie nas to kosztowało? O tym wszystkim postaramy się powiedzieć w tym artykule.

Czym jest ESTA i jak z niej skorzystać?

ESTA (Electronic System for Travel Authorization) stanowi system, który pozwala na złożenie wniosku o udzielenie pozwolenia na przekroczenie granic Stanów Zjednoczonych. Wszystko odbywa się za pośrednictwem prowadzonego przez Biuro Ceł i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych, które jest nie tylko operatorem serwisu, ale też organem decydującym o przyznaniu lub oddaleniu naszego wniosku.

Aby skorzystać z systemu, wystarczy udać się na jego stronę Internetową i rozpocząć wypełnianie prostego i intuicyjnego formularza. Ten przede wszystkim zmusi nas do zaakceptowania regulaminów, ale też wprowadzenia danych osobowych (muszą być identyczne z tymi podanymi na paszporcie). Konieczne będzie również podanie szczegółowych informacji na temat całego pobytu - wprowadzimy więc datę wylotu i powrotu, a także cel, jaki nam w tej wycieczce przyświeca. Będziemy musieli również odpowiedzieć na podstawowe pytania, co niekiedy zmusi nas do wykonania dodatkowych kroków (w zależności od udzielonych odpowiedzi). Już na etapie składania wniosku, a tak właściwie na jego końcu, będziemy również zmuszeni zapłacić za wszystko (więcej o kosztach powiemy - poniżej).

Co po złożeniu wniosku?

Jeżeli już przebrniemy przez cały proces systemu ESTA, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość - zarządzający systemem zobowiązują się do przetworzenia wniosku w przeciągu 72 godzin od momentu jego złożenia. W skrócie oznacza to, że cały proces musimy zainicjować przynajmniej trzy dni przed wylotem. Najlepiej jednak zrobić to tak wcześnie, jak tylko się da - zwłaszcza mając na uwadze fakt, że autoryzacja ESTA pozostaje ważna przez dwa lata od jej przyznania (albo do czasu wygaśnięcia paszportu, co automatycznie zmusza nas do ponownego złożenia wniosku).

Ile będzie nas to kosztowało?

Pełny koszt skorzystania z systemu ESTA to 14$ - dokładnie tyle będzie nas kosztowało pozyskanie autoryzacji do udania się do Stanów Zjednoczonych. Kosztem początkowym zawsze są cztery dolary, które stanowią opłatę za samo przesłanie wniosku oraz jego przetworzenie przez Biuro Ceł i Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych. Dziesięć kolejnych dolarów płacimy wtedy (i tylko wtedy), gdy nasz wniosek przejdzie pomyślnie proces weryfikacji.

Wnioskuj o ESTA na Estavisa.pl i uzyskaj błyskawiczną zgodę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone