Zamknij
REKLAMA

Dla kogo jest Mac Mini?

14:16, 19.02.2020 | materiały partnera

Mac Mini od Apple z 2012 roku ma dobrego następce, chodzi o zupełnie nową wersję, która zadebiutowała w 2018 roku. Ten niewielkich rozmiarów sprzęt sprawdza się doskonale w różnych sytuacjach. Dla kogo jest Mac Mini? Sprawdź!

Mac Mini – co warto o nim wiedzieć?

Mac Mini jest wyjątkowy, ponieważ nie posiada wcale ekranu. Dzięki temu jest niebywale poręczny i można go zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, między innymi do samolotu. Ten produkt od Apple, czyli Mac Mini z 2018 roku zawiera aż 4 Thunderbolty 3, a każdy z nich ma do dyspozycji pełne pasmo – 40 Gbs. To pozwala nam na podpięcie zewnętrznej karty graficznej, nowoczesnych NAS, a także dysków twardych. Do tego możesz podłączyć oczywiście monitor, a nawet 3 sztuki jednocześnie – przez HDMI 2.0 lub USB (jest tutaj kilka typów wejść). W przypadku VGA bądź Thunderbolt 2 należy dokupić specjalny adapter. Do tego za niewielką dopłatą marka Apple rozszerzy kartę sieciową z 1 Gbs do 10 Gbs.

Podzespoły Mac Mini

Jeśli chodzi o Mac Mini z 2018 roku, mamy tutaj do wyboru 3 procesory. Co ważne każdy z nich to wersja stacjonarna, a należy pamiętać, że w poprzednich modelach była inna, bo mobilna. A zatem mamy:

  • 4-rdzeniowy procesor bez Turbo Boosta oraz bez HT. To najtańsza opcja ze wszystkich dostępnych, ale dużo silniejsza od poprzednika z 2012 roku, miej więcej o 30%.
  • 6-rdzeniowy procesor z Turbo Boostem do 4,1 GHz, oraz bez HT. Bardzo wydajny i dużo uniwersalniejszy niż alternatywa 4-rdzeniowa.
  • 6-rdzeniowy procesor z Turbo Boostem do 4,6 GHz i HT. System widzi 12 rdzeni, poza tym odczuwana jest poprawa w wydajności w porównaniu do pozostałych dostępnych podzespołów.

Widać wiele różnić pomiędzy Mac Mini z 2012 roku, a tym z 2018 roku. Chodzi głównie o unowocześnienie kilku funkcji. W nowym modelu po pierwsze, mamy lepszą wydajność oraz szybkość systemu. Po drugie, dużo większy komfort pracy. Uzyskujemy całą masę możliwości, między innymi płynne zoomowanie.

Dla kogo jest Mac Mini?

Przenośny Mac Mini z 2018 roku od marki Apple jest mały i bardzo praktyczny. Pewnie dlatego to ulubieniec wielu fotografów, także tych profesjonalnych. Ten sprzęt pozwala im na podłączenie dowolnego monitora, a nawet do 3 sztuk jednocześnie. To nie wszystko, ponieważ według potrzeby można równie rozbudować kartę graficzną, albo pamięć. Wielordzeniowy procesor nadaje się także do zaawansowanej pracy, od obróbki zdjęć, po przygotowywanie prezentacji.

Mac Mini z 2018 roku to nie jest tani sprzęt, w zależności od wersji procesora i innych dodatkowych parametrów, takich jak RAM, czy pojemność GB musimy oczywiście mniej lub więcej dopłacić za odpowiednie podzespoły. Firma Apple oferuje wiele udogodnień, dzięki którym uda się nam zwiększyć pole manewru na tego rodzaju urządzeniu.

Mac Mini nadaje się w zasadzie dla wielu osób, choć największymi jego fanami są ludzie z branży fotograficznej lub pracujący zdalnie, którzy potrzebują dobrej jakości mobilnego sprzętu o niewielkich gabarytach, no i bez ekranu.

Więcej informacji znajdziecie na: https://idream.pl/mac/mac-mini.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone