Zamknij

Nowoczesna i wygodna w użytkowaniu brama segmentowa do garażu

10:21, 31.07.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:33, 03.08.2020

Duży wybór bram garażowych zróżnicowanych pod względem konstrukcji pozwala znaleźć rozwiązanie w pełni dopasowane do konkretnych oczekiwań. Jednym z najbardziej popularnych modeli jest brama segmentowa. W jakich budynkach sprawdzi się najlepiej i jakie kwestie wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Jak zbudowane są bramy segmentowe?

Bramy segmentowe należą niewątpliwie do najchętniej wybieranych rozwiązań zarówno w garażach prywatnych, jak i w obiektach przemysłowych. Zbudowane są z ułożonych poprzecznie paneli wykonanych z ocynkowanej blachy. Dla zapewnienia estetycznego wyglądu oraz zabezpieczenia powierzchni płaszcza bramy przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych panele pokrywa się specjalną powłoką. Poszczególne elementy łączone są za pomocą zawiasów, a uszczelki pomiędzy segmentami oraz na brzegach i w górnej części płaszcza pozwalają uniknąć strat ciepła.

Sposób otwierania bram segmentowych

Wśród najważniejszych zalet bram segmentowych wymienia się często wygodę użytkowania, na którą wpływa konstrukcja i mechanizm otwierania skrzydła. Ten model bram garażowych nie wymaga wolnej przestrzeni przed budynkiem, dlatego są one świetnym rozwiązaniem na posesjach z krótkim podjazdem lub w garażach z wjazdem znajdującym się w linii ogrodzenia. Segmenty podczas otwierania unoszą się na rolkach ku górze i chowają pod sufitem, bramy segmentowe wymagają więc miejsca pod stropem.

Ciężar płaszcza utrzymują sprężyny, zapewniając tym samym bezpieczne użytkowanie. Oprócz modeli podnoszonych do góry producenci mogą zaproponować również boczne bramy segmentowe, które podczas otwierania garażu poruszają się poziomo i nasuwają na ścianę. Tego typu bramy montuje się zazwyczaj w niskich garażach oraz w sytuacji, gdy z różnych powodów na suficie budynku nie ma miejsca. Ich zaletą jest też możliwość częściowego rozsunięcia, co pozwoli wygodnie wyprowadzić rower czy kosiarkę.

Bramy segmentowe do ogrzewanych budynków

W garażach ogrzewanych lub przylegających bezpośrednio do budynku mieszkalnego warto zamontować ocieplaną bramę segmentową, której panele są grubsze i wypełnione pianką poliuretanową. Dla zapewnienia jeszcze lepszych parametrów termoizolacyjnych producenci stosują uszczelki wargowe po obu stronach bramy i w jej górnej części. Dobrym rozwiązaniem pozwalającym ograniczyć straty ciepła jest też montaż ościeżnicy, którą od ściany garażu oddziela profil z tworzywa sztucznego, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Jeśli garaż pełni także funkcję warsztatu, rozsądnie jest zamontować dodatkowe drzwi boczne lub zintegrowane z bramą bądź zdecydować się na wspomniany wyżej model otwierający się na bok. Dzięki temu wchodząc do budynku nie ma konieczności podnoszenia całego skrzydła, co zapobiegnie wychładzaniu wnętrza.

Komfort użytkowania

Bramy segmentowe standardowo wyposażane są w napęd pozwalający sterować skrzydłem za pomocą pilota. W ten sposób garaż można otworzyć lub zamknąć, nie wysiadając z auta. Aby mieć pewność, że całość będzie służyła bezawaryjnie przez długi czas, warto zainwestować w model sprawdzonej firmy. Podczas zakupów sprawdźmy, czy sygnał sterowania radiowego jest we właściwy sposób chroniony przed skopiowaniem przez niepowołane osoby i czy jest odporny na zakłócenia. Wygodnym rozwiązaniem będzie też sterowanie bramą za pomocą aplikacji na telefonie komórkowym.

Perfekcyjnie dobrany design

Ponieważ bramy segmentowe dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, dobranie wzornictwa do konkretnego budynku nie powinno stanowić większego problemu. Oprócz powłoki w jednolitym kolorze producenci oferują także bramy z litego drewna lub stalowe z dekoracyjną okleiną imitującą beton, kamień lub drewno. Dodatkowe przeszklenia zapewnią z kolei więcej światła wewnątrz budynku. Duży wybór bram segmentowych sprawia, że łatwo jest je dopasować zarówno do domów klasycznych, jak i nowoczesnych. Renomowani producenci mogą ponadto zaoferować także boczne drzwi garażowe idealnie pasujące do bram segmentowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%