Zamknij
REKLAMA

5 cech idealnego pracownika

08:20, 13.08.2020 | materiały partnera

Napisanie dobrego CV jest trudną sztuką. Powinno być interesujące dla pracodawcy, spełniać kryteria jego oferty, ale też podkreślać twoje najlepsze cechy. Warto zwrócić uwagę na pięć bardzo istotnych zalet, które często uznajemy za oczywiste i pomijamy w swoim CV.

Dobra organizacja czasu pracy

Najbardziej cenieni na rynku pracy są obecnie ci, którzy potrafią pracować wielozadaniowo. Pracodawcy doceniają osoby, które potrafią same organizować sobie pracę, wykonywać zadania w ściśle określonym czasie i pozostawiać sobie możliwość korekty zadania. Równie istotna jest umiejętność samodzielnej organizacji stanowiska pacy. Ci z nas, którzy najlepiej planują czas, wykonują zadnia i dopiero po zakończeniu zaczynają następne, a to sprawia, że praca daje im przyjemność i nie tracą zapału potrzebnego do jej wykonywania.

Elastyczność i chęć nauki

Nic nie stoi w miejscu, ulepszeniu ulegają nie tylko technologie, ale też metody pracy i zarządzania nią. Zwróć uwagę na to, jak często w ogłoszeniach na Pracuj.pl pojawia się wymóg otwartości na szkolenia czy udział w kursach. Przyjęte przez dobre firmy strategie rozwoju są wciąż ulepszane, po to, aby sprostać zmiennym warunkom otoczenia i sprostać wymaganiom klientów. Nie ma nic cenniejszego niż elastyczny i otwarty na zmiany pracownik, z zapałem przyjmujący wszelkie innowacje.

Komunikatywność

Dla pracodawcy komunikatywność nie oznacza zapału z którym plotkujesz przy ekspresie z kawą. Nie chodzi tu o umiejętność nieustannego rozmawiania z każdym na dowolny temat, a o umiejętność precyzyjnego i logicznego przekazywania informacji i wydawania poleceń. Oferty pracy zawierające ten wymóg są przedstawiane przez pracodawców, którzy oczekują dobrego porozumienia w całym zespole.

Uczciwość i lojalność

Jest sprawą oczywistą, że pracodawcy cenią szczerość i sumienność. Nie należy się także dziwić, że oczekują lojalności. Zamieszczając oferty pracy, nie mają przecież w planach szukania pracowników, których przeszkolą dla konkurencji. Lojalni nie zawodzą, a nawet gdy chcą zmienić pracę, uprzedzają o tym na tyle wcześnie, aby można było znaleźć kogoś na ich miejsce.

Pracowitość

Wiele osób nawet nie wpisuje tej cechy w swoim CV, bo wydaje im się tak bardzo oczywista. Tymczasem, warto ją podkreślić. Nie bez przyczyny, mawia się, że są tacy, których praca kocha. Jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe, pracowałeś jednocześnie w kilku miejscach na bardzo różnych umowach, oznacza to, że jesteś zaangażowany i zaradny, chcesz pracować dużo, ale też za godziwe pieniądze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA