Zamknij
REKLAMA

Doradztwo podatkowe - kiedy warto skorzystać? Orły Rachunkowości

09:25, 03.09.2020 | materiały partnera

Podatki to temat, na którego brzmienie wiele osób odczuwa lęk, niepokój, a nawet przerażenie. W szkole temat bardzo rzadko poruszany, tak naprawdę nikt nie nauczył nas jak wypełniać choćby podstawowe dokumenty lub rozliczenia, a zdajemy sobie sprawę z kosztów jakie poniesiemy, gdy nieumyślnie się pomylimy. Kiedy jednak przychodzi moment, w którym składamy naszą fiskalną broń i decydujemy się skorzystać z usług doradcy podatkowego?

Umowa B2B, czyli start własnej działalności

W coraz większej ilości profesji, zaczyna działać i funkcjonować wzór pracy na zasadzie tzw. B2B (ang. business to business), określający umowę między dwoma przedsiębiorstwami. Wiąże się to najczęściej z większymi przychodami, które może otrzymać np. programista czy specjalista branży marketingowej, niż odbywałoby się to na zasadzie umowy o pracę. Takie osoby niekoniecznie chciały zakładać firmę, jest to dla nich rozwiązanie, które ma zapewnić wyższą płacę, więc nie interesowały się czysto prawnymi i księgowymi kwestiami. W takiej sytuacji, żeby się odciążyć (lub pozostać w psychicznym błogostanie pracy na etacie), warto oddać realizację księgowości doradcy podatkowemu, księgowej lub dostarczać swoje księgi przychodów i rozchodów do biura podatkowego.

Prowadzimy dużą firmę

Firma, która zatrudnia wielu pracowników posiada często skomplikowaną księgowość. Trzeba zadbać również o formalne potwierdzenie naszych transakcji z innymi przedsiębiorstwami, podpisywać setki umów, rachunków oraz faktur. Zaczyna się z tego robić stos dokumentów, ale jednocześnie nie na tyle duży, byśmy potrzebowali wykreować oddzielne stanowisko dla księgowej w naszej firmie. Wówczas niezbędne może się okazać przekazanie naszej dokumentacji księgowej do biura podatkowego, które zadba o ich poprawne zaksięgowanie oraz rozliczenie z instytucjami.

Orły Rachunkowości – jak znaleźć

Profesjonalne doradztwo podatkowe powinno charakteryzować się wysokim profesjonalizmem, szeroką gamą świadczonych usług oraz posiadaniem ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak samodzielne sprawdzenie ofert dziesiątek biur rachunkowych w naszym mieście byłoby trudne. Zaufajmy więc ocenom osób, które skorzystały z usług tych firm, a teraz mogą pochwalić się, że mają nieposzlakowaną opinię. Właśnie takie przedsiębiorstwa doradcze znajdziesz na stronie plebiscytu Orły Rachunkowości https://www.orlyrachunkowosci.pl/. Wejdź i przekonaj się, że warto!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA