Zamknij
REKLAMA

Idealne miejsce na jesień życia blisko Włocławka. Zobacz...

00:01, 07.09.2020 | .
Fot. DS Bronek.

Coraz więcej Polaków uważa, że zapewnienie chorym lub starzejącym się bliskim - najczęściej rodzicom - miejsca w domu opieki często jest najlepszym rozwiązaniem dla obydwu stron. W naszej okolicy znajdziesz wyspecjalizowaną placówkę, w której ukochana osoba będzie zadbana i szczęśliwa. To Dom Seniora "Bronek". 

"Bronek" zapewnia opiekę osobom w podeszłym wieku, niepełnosprawnym oraz przewlekle chorym.

Placówka świadczy usługi polegające przede wszystkim na całodobowej opiece pielęgniarsko-opiekuńczej, wyżywieniu (pięć posiłków dziennie dostosowanych do potrzeb mieszkańca), rehabilitacji, a także zajęciach manualno-muzycznych z animatorką.

- Oferujemy miejsce w nowoczesnym budynku, pozbawionym barier architektonicznych wyposażonym w najnowocześniejszy sprzęt - mówi Krzysztof Wichrowski, założyciel Domu Seniora "Bronek". - W placówce jest do dyspozycji 15 pokoi - 14 dwuosobowych i jeden trzyosobowy, w każdym z nich znajduje się: telewizor, szafa, szafka, stolik, krzesło oraz łóżko dostosowane do potrzeb mieszkańca. Pokoje zawierają również nowoczesną łazienkę wyposażoną w podchwyty, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort w korzystaniu z niej. Między pomieszczeniami znajduje się szeroki korytarz, który umożliwia swobodne poruszanie się seniorów na wózku inwalidzkim oraz fotele i stoliki do rozmów w parach.

"Bronek" osiada także profesjonalnie wyposażony gabinet pielęgniarski, salę przeznaczoną do rehabilitacji z nowoczesnym i wysokiej jakości sprzętem, kuchnię pomocniczą, z której mogą korzystać pensjonariusze podczas przerw między posiłkami, oraz główną, gdzie przygotowywane są domowe obiady z uwzględnieniem zbilansowanej diety.

Centralnym miejscem placówki, w którym codziennie przebywają wspólnie seniorzy jest pokój dzienny. Znajduje się w nim duże akwarium, kanapy, stoły, krzesła oraz telewizor i nagłośnienie.

- W ,,Bronku” panuje rodzinna atmosfera. Staramy się uszczęśliwiać podopiecznych poprzez organizację urodzin, świąt, atrakcji -  mówi Krzysztof Wichrowski. - Dbamy nie tylko o realizację potrzeb niezbędnych do życia, niezmiernie ważne są dla nas potrzeby wyższego rzędu takie jak: samorealizacja seniorów, poczucie bezpieczeństwa, uznanie, przynależność.

Jednym z atutów "Bronka" jest ogród. Daje on możliwość prowadzenia hortiterapii, która polega na obcowaniu osoby starszej z przyrodą. W naszym ponad 20-letnim lasku brzozowym, w którym znajduje się altanka, seniorzy rozmawiają, spotykają się, obserwują roślinność.

Na terenie obiektu jest też fontanna, oczko wodne z rybami i wodospadem oraz sad. W całym ogrodzie znajdują się szerokie alejki, które pozwalają na zwiedzanie terenu osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim.

- Ze względu na zainteresowanie naszymi usługami, planujemy zwiększyć liczbę miejsc do ponad 50. Pokoje będą dwuosobowe, w pełni wyposażone i przystosowane do potrzeb mieszkańca, tak jak te, którymi już dysponujemy. Ponadto planujemy stworzyć kolejne, większe sale przeznaczone do rehabilitacji oraz terapii grupowej, jednocześnie zatrudniając nowych specjalistów

- zapowiada Krzysztof Wichrowski.  

Uatrakcyjnienie ogrodu to dla założycieli "Bronka" kolejny z priorytetów. W najbliższym czasie na terenie domu powstanie między innymi siłownia zewnętrzna, dzięki której seniorzy będą mogli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową dsbronek.pl oraz facebooka, gdzie dokumentowane jest funkcjonowanie placówki.

Więcej informacji pod numerem: 577 599 783.

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA