Zamknij
REKLAMA

Jaki wybrać smartfon do 1500 złotych? Jedną z propozycji jest Samsung Galaxy M31s.

00:00, 10.11.2020 | materiały partnera

Jak się okazuje, nie każdy z nas potrzebuje najdroższego smartfona, a w zupełności wystarczy nam tańszy model, ale o solidnej i sprawdzonej specyfikacji. Do takich urządzeń należy między innymi najnowszy model Samsunga – Galaxy M31s. Smartfon oferowany jest w kwocie poniżej 1500 zł, a jego mocną stroną jest solidna bateria oraz dobrej jakości aparat fotograficzny.

Jaki wybrać smartfon do 1500 złotych? Jedną z propozycji jest Samsung Galaxy M31s.

Postęp dzisiejszej technologii doprowadził do tego, że obecne smartfony nie tylko wyglądają niezwykle pięknie i nowocześnie, ale również zachwycają nas swoją funkcjonalnością. Problem polega na tym, że każde urządzenie nazwane „najlepszym flagowcem”, kosztuje średnio kilka tysięcy złotych. Z jednej strony postęp ten doprowadził do tego, że mamy do czynienia z bardzo drogimi urządzeniami, z drugiej jednak strony mamy także dostęp do szerokiej oferty tańszych, ale również bardzo dobrych urządzeń.

Jak się okazuje, nie każdy z nas potrzebuje najdroższego smartfona, a w zupełności wystarczy nam tańszy model, ale o solidnej i sprawdzonej specyfikacji. Do takich urządzeń należy między innymi najnowszy model Samsunga – Galaxy M31s. Smartfon oferowany jest w kwocie poniżej 1500 zł, a jego mocną stroną jest solidna bateria oraz dobrej jakości aparat fotograficzny.

Jaką specyfikację posiada Samsung Galaxy M31s?

Samsung w Polsce jest jednym z najpopularniejszych producentów smartfonów. W jego ofercie możemy wskazać na cztery główne serie urządzeń, których poszczególne modele kwalifikowane są na niską, średnią oraz wysoką półkę cenową. Są to Galaxy J, Galaxy M, Galaxy S oraz Galaxy Note. My jednak w dzisiejszej recenzji zajmiemy się rodziną Galaxy M, która w ostatnim czasie rozszerzyła się o nowy model Galaxy M31s - jak się okazuje Galaxy M31s jest najlepszym smartfonem z całej linii Galaxy M.

Samsung Galaxy M31s to smartfon pochodzący z średniej półki cenowej. Kwota jaką należy zapłacić za niego w chwili obecnej to równe 1499 zł. Urządzenie jest całkiem sporej wielkości i osiąga rozmiar 6.5 cala. Jego obudowa została wykonana z tworzywa Glasstic, czyli inaczej z plastiku, ale który według producenta bardzo dobrze odzwierciedla naturalne szkło. Urządzenie posiada zatem błyszczące i eleganckie wykończenie oraz występuje w dwóch wersjach kolorystycznych czarnej oraz niebieskiej.

Jeśli chodzi o jego wewnętrzne parametry, mamy tu przede wszystkim do czynienia z wysokiej jakości wyświetlaczem, całkiem sporą ilością pamięci operacyjnej i przechowywania oraz, co najważniejsze z dobrym aparatem głównym oraz potężną baterią. Urządzenie doskonale sprawdzi się do codziennych zadań oraz do wykonywania fotografii o dobrej jakości. Oczywiście nie można oczekiwać od niego tyle co od najdroższych flagowców, ale jak na tę półkę cenową jest naprawdę przyzwoicie.

Jakie są zalety Samsunga Galaxy M31s?

Wyświetlacz. Zacznijmy od tego co jest widoczne na pierwszy rzut oka, czyli od ekranu. Niewątpliwie jest to jeden z najważniejszych elementów urządzenia, który odpowiada za jakość wyświetlanego obrazu. W przypadku Galaxy M31s, w żadnym wypadku nie musimy się martwić o jakość obrazu, ponieważ urządzenie to zostało wyposażone w ekran technologii Super AMOLED. Oznacza to, że w przeciwieństwie do zwykłych ekranów m.in. IPS, wyświetlacz ten będzie się charakteryzował wysokim kontrastem barw oraz dobrym widzeniem obrazu również wtedy, gdy na ekran patrzymy z boku urządzenia.

Konfiguracja pamięci. Kolejnym bardzo ważnym elementem smartfonu jest oczywiście jego pamięć zarówno ta służącą do przechowywania plików, jak i ta odpowiadająca za jego wydajność. Samsung Galaxy M31s został wyposażony w 6 GB pamięci RAM oraz w 128 GB pamięci przechowywania. Pierwsza z nich jest gwarantem tego, że smartfon poradzi sobie z obsługą wielu aplikacji oraz nie zatnie się np. w trakcie gier. Z kolei pojemna pamięć przechowywania pozwoli na zapisywanie bardzo wielu zdjęć, filmów oraz innych potrzebnych plików. Co więcej, gdyby tego było nam mało, zawsze do dyspozycji mamy slot kart MicroSD.

Aparat. Dwoma najważniejszymi elementami Galaxy M31s jest bateria oraz oczywiście aparat. W przypadku tego urządzenia mamy jednak mieszane uczucia, ponieważ smartfon ten owszem został wyposażony w cztery rodzaje aparatów, ale spośród których tylko dwa pierwsze mają do zaoferowania coś sensownego. Pierwszą kamerką wartą uwagi jest obiektyw główny, drugą z kolei obiektyw ultraszeroki. Pierwszy z nich posiada matrycę wielkości 64 MP, natomiast drugi to wielkość 12 MP. To jednak nie wszystko, ponieważ poza wielkością megapikseli liczą się również takie parametry, jak przysłona oraz długość ogniskowej. W tym urządzeniu parametry te są jak najbardziej na odpowiednim poziomie, godnym smartfona z lepszej-średniej półki cenowej. Za pomocą tego urządzenia wykonamy zdjęcia wysokiej jakości.

Bateria. Ostatnią i największą zaletą Samsunga Galaxy M31s jest oczywiście akumulator. To właśnie bateria i aparat odgrywają kluczową rolę przy zakupie dobrego średniaka. Bateria tego urządzenia posiada pojemność aż 6000 mAh, co w rezultacie przekłada się na 8 do 11 godzin ciągłej pracy. Oczywiście długość pracy i tak będzie zależała od używanych aplikacji, jednak jak na telefon poniżej 1500 zł wynik ten jest w pełni satysfakcjonujący.

Jakie są wady Samsunga Galaxy M31s?

Jakość wykonania. Wybierając dla siebie smartfon, ważne jest poznanie nie tylko zalet smartfona, ale również i jego wad. Mimo, że Galaxy M31s jest dobrym smartfonem, to nie jest urządzeniem idealnym. Jedną z takich małych niedoskonałości jest obudowa wykonana z błyszczącego plastiku. Choć po smartfonie z tej półki cenowej nie możemy spodziewać się szklanych plecków to i tak należy pamiętać, że urządzenie to powinno zostać wyposażone w dobrej jakości obudowę do Galaxy M31s. Zastosowany plastik niestety szybko ulega zarysowaniu, a także i pęknięciu, przez co z błyszczącej tafli pozostają nam jedynie nieestetyczne zarysowania. Jednak dobrze dobrane akcesoria np. przezroczyste pokrowce, ochronią i jednocześnie nie zasłonią naturalnego wyglądu smartfona.

Procesor. Kolejnym słabszym punktem tego smartfona jest również procesor. Wielu użytkownikom przeszkadza to, że Samsung w swoich urządzeniach stosuje procesor Exynos zamiast chipsetu Qualcomm’a. I choć co do wydajności Exynosa nie można się zbytnio przyczepić to jednak układ ten jest bardziej energochłonny oraz szybciej się przegrzewa. Tego typu niedoskonałościami mogą się jednak przyjrzeć osoby, które na co dzień np. grają w bardzo wymagające gry, w innych codziennych sytuacjach nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

Aparat. Powiedzieliśmy już dobre słowo na temat aparatów Galaxy M31s, tym razem nie obejdzie się również bez krytyki. Choć do dwóch pierwszych obiektywów smartfona nie można się przyczepić to niestety nie można tego powiedzieć o kamerze do zdjęć marko i czujnika głębi. Zacznijmy od tego, że obydwa te obiektywy mają raczej po prostu być nić faktycznie służyć podczas wykonywania zdjęć. Obiektyw makro wykorzystywany jest do robienia zdjęć z bardzo bliskiej odległości, jednak kto na co dzień wykonuje tego typu zdjęcia? Natomiast czujnik głębi służy wyłącznie do ustalania odległości między fotografowanym elementem, a tłem znajdującym się za nim. Kamerki te raczej nie sprawdzą się do pięknego wykonywania zdjęć, a raczej posłużą, jako „dodatek” będący częścią poczwórnego aparatu. Poza tym mamy tu bardzo podstawową specyfikację, która pozwoli na wykonywanie zdjęć tylko w dobrych warunkach oświetleniowych.

Podsumowując, Samsung Galaxy M31s to urządzenie z średniej półki cenowej, które w chwili obecnej kosztuje 1499 zł. Mocną stroną smartfona jest wyświetlacz, aparat oraz bateria natomiast słabszą jakość wykonania, procesor oraz również ten sam aparat. Urządzenie sprawdzi się do codziennego, dość spokojnego użytkowania m.in. do przeglądania stron internetowych, grania czy oglądania filmów. To multimedialne i wielofunkcyjne urządzenie, które z powodzeniem możemy kupić, jako pierwszy telefon dla dziecka, czy też po prostu dla samym sobie, jeśli szukamy dobrego i taniego urządzenia.

Opracowanie artykułu: hurtownia akcesoriów GSM Flavour-Design.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%