Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy - jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

09:17, 23.11.2020 | materiały partnera

Polacy bardzo chętnie biorą pożyczki i kredyty. Pod koniec 2019 roku liczba kredytobiorców w kraju przekroczyła 4 miliony. Na rynku dostępnych jest również wiele podmiotów udzielających finansowania, co sprawia, że wybór konkretnego kredytodawcy nie jest prosty. W jaki sposób więc znaleźć odpowiednią ofertę?

  1. Ranking kredytów gotówkowych
  2. Jak znaleźć dobrą ofertę kredytową?
  3. Aktualność rankingów kredytowych
  4. Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?
  5. Jak otrzymać kredyt?

Ranking kredytów gotówkowych

Polecanym sposobem na znalezienie najkorzystniejszej oferty jest profesjonalny ranking kredytowy dostępny na stronie Direct Money. Dzięki niemu można w łatwy i szybki sposób sprawdzić i porównać różne parametry ofert kredytowych, a następnie ewentualnie zdecydować się na wybór jednej z nich. Co ważne, korzystanie z porównywarek jest niezobowiązujące. Można więc wielokrotnie porównywać propozycje, bez konieczności wnioskowania o konkretne kredyty.

Jak znaleźć dobrą ofertę kredytową?

W jaki sposób znaleźć najlepszą ofertę kredytu? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim istotna jest wysokość oprocentowania, ale nie powinien to być jedyny wyznacznik dobrej propozycji kredytowej. Niskie oprocentowanie nie zawsze świadczy o tym, że dana propozycja jest najbardziej atrakcyjna. Istotne są bowiem również pozostałe parametry, takie jak prowizja za udzielenie kredytu. Niekiedy również może być konieczne wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, np. na wypadek utraty pracy. Tego rodzaju dodatkowe opłaty sprawią, że łączny koszt kredytu może okazać się wyższy, niż wstępnie przypuszczano. Dlatego też wszystkie parametry trzeba starannie przeanalizować.

Szczególnie ważna jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO. Wartość ta pokazuje całkowity koszt kredytu. Im wyższa jest owa liczba, tym kredyt okaże się droższy. Sprawdzając ten parametr, należy zwrócić uwagę na okres, którego dotyczy RRSO. Może się bowiem okazać, że przy wybranym kredycie wartość ta jest podana dla 12 miesięcy, natomiast przy innym – dla 6. Dlatego ważne jest, aby porównywać RRSO dla konkretnej kwoty i koniecznie na ten sam okres.

Aktualność rankingów kredytowych

Jak często rankingi kredytów gotówkowych ulegają zmianie? Dobre porównywarki w profesjonalnych serwisach są zazwyczaj aktualizowane na bieżąco, czyli w przypadku wystąpienia jakichś zmian w ofercie kredytowej, autorzy rankingów możliwie najszybciej je wprowadzają. Dlatego warto regularnie sprawdzać porównywarki, często bowiem z dnia na dzień mogą zostać wprowadzone nowe produkty finansowe.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Kredyty gotówkowe są przeznaczone dla osób pełnoletnich. Aby je otrzymać, należy spełnić kilka określonych warunków. Podstawą jest zatrudnienie w formie akceptowanej przez dany bank. Na wysokość kwoty kredytu, którą można otrzymać, wpływ ma również wysokość miesięcznych dochodów, czyli określona zdolność kredytowa.

Jak otrzymać kredyt?

Aby otrzymać kredyt, należy złożyć wymagany przez kredytodawcę wniosek oraz dostarczyć niezbędne dokumenty. We wniosku trzeba wpisać dane kontaktowe, takie jak adres, numer dowodu osobistego albo pesel. Konieczne jest też wskazanie rodzaju zatrudnienia (umowa o pracę, zlecenie itp.), a także wysokości miesięcznych dochodów. Kredyty internetowe są zazwyczaj weryfikowane bardzo szybko, dzięki czemu pożyczkobiorca może otrzymać środki pieniężne w czasie kilku dni, a czasem nawet dużo szybciej. Przed podpisaniem umowy, należy ją bardzo starannie przeczytać, aby uniknąć niespodzianek związanych np. z wysokością opłaty prowizyjnej, marży lub innych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA