Zamknij
REKLAMA

Nie tylko Endomondo - najlepsze aplikacje dla biegaczy

09:15, 25.11.2020 | materiały partnera

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu niezaprzeczalnie może przynieść organizmowi wiele korzyści. Najczęściej wybierane jest bieganie, jest to bowiem sport, który nie wymaga zbytniego przygotowania czy kupna wielu sportowych akcesoriów. Już na początku przygody z tą dyscypliną warto zainteresować się różnymi formami pomocy w organizowaniu treningu, przykładem mogą być instalowane na telefonie aplikacje dla biegaczy.

Jak wybrać najlepszą aplikację dla siebie?

Pierwszą propozycją, którą usłyszy większość początkujących sportowców, może być Endomondo. Odpowiednie pomiary i statystyki można także uzyskać, korzystając z innych pomocnych programów. Osoba rozpoczynająca swoją przygodę z tym intensywnym sportem potrzebuje dużo wsparcia i motywacji, może go uzyskać od aplikacji Bieganie dla początkujących.

Kilka planów treningowych pozwala na lepsze dopasowanie do umiejętności, kondycji. Na bieżąco można śledzić cały proces rozwoju. Użytkownikom ceniącym minimalizm może spodobać się oszczędny design tej aplikacji. Zaletą jest także duży dostęp do darmowych planów treningowych, z ich pomocą można bezproblemowo zmienić swoje życie, poprzez wprowadzanie regularnych treningów.

Dodatkowe funkcje w aplikacjach

Osoby, które zajmują się sportem już jakiś czas, poszukują wielofunkcyjnych programów. Aplikacje dla biegaczy mogą być skierowane nie tylko w stronę sportowców lubiących jogging.

Dla osób ceniących różnorodność rozwiązaniem może być V Strava: Track Running Cycling and Swimming, z pomocą jednej aplikacji sportowiec jest w stanie przeprowadzić trening na rowerze czy pływacki. Dzięki niemu nie trzeba tracić czasu na poszukiwania, a także dodatkowo zajmować miejsce w telefonie, instalować nowe programy wspierające rozwój fizyczny.

Innym przykładem rozwiązania dającego tyle samo możliwości jest IV Runtastic Running Bieganie i Rower. Jogging często łączony jest z jazdą na rowerze, te dwie aktywności są najlepsze do tego, żeby zrzucić zbędne kilogramy czy usprawnić działanie organizmu, pozytywnie wpłynąć na samopoczucie.

Aplikacje dla wytrwałych

Zrzucanie zbędnych kilogramów to długi proces, wymagający specjalnej motywacji.

Takie wsparcie może dać aplikacja VI Running to Lose Weight. Została ona specjalnie tak skonstruowana, żeby można było w wygodnym dla każdego sportowca czasie osiągnąć swój cel. Jest ona w stanie pokazać spalane kalorie, przez to biegacz jest w stanie lepiej dopasować dietę do danego dnia treningowego. Plany obejmują grupę początkującą, przez to sportowiec jest w stanie swobodniej zacząć swoją przygodę z joggingiem. Można tutaj wybrać poziomy, występuje plan dla: początkującego, średniozaawansowanego i zaawansowanego sportowca.

Takie aplikacje warto połączyć z odpowiednimi programami do słuchania muzyki, połączenie tych dwóch elementów da lepsze wyniki. Muzyka od zawsze ma duży wpływ na samopoczucie, jest w stanie zmobilizować do większego wysiłku, poprawia też samopoczucie w początkowych planach treningowych, które nie zawsze są łatwe i przyjemne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA