Zamknij

Jak walczyć z bólami migrenowymi?

10:11, 30.11.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:11, 30.11.2020

Migreny są przypadłością bardzo dobrze znaną i wysoce niepożądaną, ze względu na swoje działanie. W szczytowym momencie powstania, ból powoduje brak możliwości normalnego funkcjonowania. Bóle migrenowe zaczynają kandydować do miana choroby cywilizacyjnej naszych czasów. Jak sobie z nimi radzić?

Czym jest migrena?

Migrena to choroba przewlekła, której towarzyszą silne napady bólu głowy. Czas trwania napadów w najlepszym wypadku może trwać klika godzin w najgorszym nawet kilka dni. Właśnie dlatego ta choroba jest niezwykle uciążliwa, gdyż walka przez klika dni z ciągłym bólem, może wpływać negatywnie na wiele aspektów naszego życia codziennego. Bóle nasilają się pod wpływem wysiłku fizycznego a towarzyszyć im mogą nudności, wymioty, czy również światłowstręt. W większości przypadków przypadłość jest dziedziczona wraz z genami. Szacuje się, że migreny mogą dotykać nawet 25% osób.

Przyczyny i objawy migreny

Niestety czynniki wywołujące migreny, nie zostały w 100% poznane, cały czas trwają analizy co dokładnie wywołuje bóle. Do podstawowych przyczyn można zaliczyć: zmiany pogody, brak regularnego snu, stres, alkohol, jaskrawe światło. Głównymi objawami choroby są bóle w okolicach skroni, które mogą być pulsujące lub jednostajne. U części osób mogą pojawiać się problemy z widzeniem lub nawet z poruszaniem się.

Jak walczyć z migreną?

Większość osób rozpoczyna walkę z migrenami od środków przeciwbólowych, niestety dają one krótkotrwałe rezultaty. Lepsze efekty przynosi pacjentom, stała konsultacja medyczna. W tym przypadku, istotna jest stała obserwacja pacjenta a następnie przygotowanie strategii farmakologicznej.

W ostatnim czasie coraz więcej analiz wskazuje na to, że naturalne środki na bazie roślin również mogą korzystnie wpłynąć na redukcję objawów migreny. Sporo informacji sugeruje, że konopie mają działanie przeciwbólowe. Dodatkowo, powstają kolejne leki na bazie związków w nich zawartych. Prowadzone są badania czy legalna odmiana rośliny nazywana konopiami siewnymi może przynieść ulgę na objawy migreny. Co najważniejsze ich wyniki są bardzo zadowalające. W takim razie czy możemy powiedzieć że konopie będą stanowić panaceum na migreny? Na odpowiedź musimy jeszcze poczekać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%