Zamknij
REKLAMA

Jedyne takie miejsce we Włocławku. Pomagamy dzieciom i rodzicom

00:01, 18.01.2021 | .
Pracownia Integracji Sensorycznej Neo Edu-Jetter. Fot. DD

Problemy wychowawcze? Trudności w nauce? Podejrzenie autyzmu, dysleksji rozwojowej, wady wymowy? Rodzice nie zawsze wiedzą, gdzie znajdą profesjonalną diagnozę i pomoc. Dlaczego warto wybrać Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Centrum Diagnozy Terapii i Wspomagania Rozwoju Noe Edu-Jetter we Włocławku?

Żeby skorzystać z pomocy poradni, nie potrzeba żadnego skierowania - ani od lekarza, ani ze szkoły. Co więcej, nie mamy obowiązku szkoły czy przedszkola informować, że idziemy z dzieckiem do poradni. (Jeden wyjątek stanowi Wczesne Wspomaganie Rozwoju, na które dziecko  musi  mieć opinię poradni państwowej.)

Komu pomagamy?

MALUCHOM

 • badania rozwoju psychoruchowego
 • terapia w ramach WWR
 • konsultacja psychologiczna 

PRZEDSZKOLAKOM

 • sprawdzenie gotowości dziecka do podjęcia nauki szkolnej 
 • indywidualne zajęcia z dziećmi z ryzykiem dysleksji
 • terapia integracji sensorycznej 
 • terapia w ramach WWR

UCZNIOM

 • diagnoza ogólna przyczyn trudności w nauce
 • terapia pedagogiczna 
 • terapia logopedyczna 
 • terapia psychologiczna 
 • program socjoterapeutyczn

DOROSŁYM

 • konsultacje - psychologiczna, pedagogiczna, terapeutyczna

Główna siedziba Niepublicznej Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej Centrum Diagnozy Terapii i Wspomagania Rozwoju Noe Edu-Jetter mieści się przy ul. Łanowej 23a we Włocławku. Fot. DD

Nasza sala Integracji Sensorycznej  

W salach Integracji Sensorycznej dzieci poddawane są terapii, która ma na celu wzbudzanie zaplanowanych wrażeń i uczuć. Zajęcia odbywają się w formie naukowej zabawy w specjalnie przygotowanej przestrzeni.

W terapii SI nie naucza się konkretnych umiejętności, ale oddziałuje na zmysły, wpływając na procesy nerwowe leżące u ich podstaw. Terapia nie jest stale powtarzanym schematem ćwiczeń, który dla każdego będzie taki sam, ale nieustanną analizą czynności i zachowania dziecka.

Na podstawie obserwacji dobiera się i modyfikuje plan pracy oraz stawiane zadania. Terapeuta nie mówi dziecku, co ma robić, jakie ćwiczenia wykonywać, ale tworzy takie sytuacje, w których reaguje ono coraz bardziej złożonymi reakcjami adaptacyjnymi. Ćwiczenia wywołują zainteresowanie, wyzwalają chęci do pracy i umożliwiają pokonywanie własnych blokad.

W tym celu konieczne jest odpowiednie przygotowanie i wyposażenie sali, w której będą odbywać się zajęcia Integracji Sensorycznej. 

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Centrum Diagnozy Terapii i  Wspomagania Rozwoju dysponuje jedną z najlepiej wyposażonych sal Integracji Sensorycznej w naszym regionie.

Znajdują się w niej odpowiednie sprzęty dostarczające właściwą ilość wrażeń dotykowych, przedsionkowych i proprioceptywnych. Przede wszystkim najnowocześniejsza i huśtawka terapeutyczna "gniazdo".

Pracownia Integracji Sensorycznej Neo Edu-Jetter. Fot. DD

W Poradni  nie tylko zostanie postawiona diagnoza, ale również otrzymacie Państwo zalecenia i wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem.

Możecie tez skorzystać z konsultacji wybranego specjalisty - pedagoga, psychologa, logopedy, neurologopedy, oligofrenopedagoga, suropedagoga czy tyflopedagoga.

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Centrum Diagnozy Terapii i  Wspomagania Rozwoju we Włocławku

ul. Łanowa 23 A

 tel. 54 232 37 07, 660887300, 662923513 

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%