Zamknij
REKLAMA

Wyjazd do Holandii

09:44, 18.01.2021 | artykuł partnera

Co raz więcej Polaków decyduje się na wyjazd do Holandii. W większości przypadków jest to spowodowane, chęcią zarobienia większej ilości pieniędzy. Dlatego też przed każdym z potencjalnych emigrantów stoi perspektywa znalezienia pracy i miejsca zamieszkania. A nie ukrywajmy, że jest to jedne z największych wyzwań przed wyjazdem.

Co z tą pracą?

Całe szczęście holenderski rynek pracy jest bardzo przychylny Polakom. Każdego dnia pojawiają się na nim liczne oferty, które wystawiane są przez wszelkiego rodzaju agencje pracy oraz pracodawców indywidualnych.

Możliwość zatrudnienia nie istnieje tylko w magazynach, szklarniach i przy produkcji. Oprócz tego typu prac można również natrafić na oferty pracy na różnego rodzaju stanowiskach specjalistycznych. Niejednokrotnie pracodawcy oferują liczne możliwości samorozwoju, awansu czy też innych udogodnień dla swoich pracowników. Polacy są w stanie trafić na oferty wyjazdu dla par, osób indywidualnych, zainteresowanych pracą sezonową oraz tych, którzy chcą zostać w Holandii na stałe.

Nawet osoby nieznające języka holenderskiego czy innego języka obcego bez żadnego problemu znajda prace dla siebie. Na rynku pojawiają się dziesiątki ofert, które nie wymagają posiadania umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Gdzie najlepiej szukać pracy?

Sposób szukania pracy jest jednym z kluczowych czynników. Im bardziej sukcesywny jest sposób poszukiwania tym większe prawdopodobieństwo znalezienia najlepszej oferty pracy. Szukanie miejsca zatrudnienia, dopiero, kiedy już przebywamy na terenie Niderlandów jest za bardzo ryzykowne. Szukanie pracy na własną rękę jest dobrą opcją, jeśli posługujemy się biegle językiem obcym i mamy dużo czasu na poszukiwania. Z kolei przeszukiwanie i porównywanie ofert pracy na stronach poszczególnych agencji pracy jest niestety czasochłonne.

Na szczęście stwierdzenie, że potrzeba jest matką wynalazków, po raz kolejny zdobyła swoje uzasadnienie. W ostatnim czasie powstało wiele wszelkiego rodzaju serwisów ogłoszeniowych skierowanych bezpośrednio do Polaków szukających szczęścia poza granicami Rzeczpospolitej.

Wiele z takich portali dedykowanych jest w szczególności Polakom, którzy wybrali Holandię na miejsce rozpoczęcia nowego życia. Gromadzą one wszystkie, aktualne oferty pracy, które są wystawiane przez agencje i niezależnych pracodawców.

Tysiące ogłoszeń o pracę

Portale z ofertami pracy posiadają liczne udogodnienia, dzięki którym znacznie łatwiejsze jest znalezienie odpowiedniej oferty pracy dla siebie. Zaliczają się do nich liczne filtry, które ułatwiają dostosowanie wyświetlanych ofert pod indywidualne potrzeby zainteresowanych. Dzięki temu możemy określić interesujący nas rejon Holandii oraz wymarzone stanowisko. Niektóre witryny są także dostosowane do korzystania z nich za pomocą smartfonów, co daje nam możliwość przeglądania ofert oraz aplikowania na poszczególne stanowiska z dowolnego miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy.

Istotny jest też fakt, że portale ogłoszeniowe w Holandii współtworzą i aktywnie działają na wielu grupach w social mediach. Zapewniają dzięki temu znacznie większy zasięg, umożliwiają bycie na bieżąco z pojawiającymi się ofertami oraz dają dodatkową ścieżkę kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. A w dzisiejszych czas dodatkowy zasięg i ścieżki kontaktu są na wagę złota.

Czy szukanie mieszkania jest równie proste?

W przypadku poszukiwania lokum do życia ponownie możemy liczyć na te same platformy ogłoszeniowe, za pomocą, których szukaliśmy pracy.

Rynek nieruchomości tak samo, jak rynek pracy w Holandii jest równie obfity w atrakcyjne oferty dla Polaków. Bez żadnego problemu znajdziemy dla siebie lokum na terenie całego Królestwa Niderlandów, mimo że statystyki wskazują, iż zdecydowana większość Polonii decyduje się na zamieszkanie w okolicach Hagi i Rotterdamu. Codziennie na platformach pojawiają się dziesiątki ofert sprzedaży bądź najmu różnorodnych mieszkań, domów i pokoi, dostosowanych do preferencji i możliwości finansowych praktycznie każdego.

Wystarczy kod pocztowy

Wystarczy kod pocztowy oraz promień wyszukiwania w kilometrach, aby znaleźć upragnioną nieruchomość. Kontakt z wynajmującym z Holandii leży już po stronie osoby zainteresowanej wynajmem, jednak odpowiednia aplikacja i w tym może pomóc. Szybki kontakt via formularz, następnie telefon, umowa i mamy dach nad głową.

(artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%