Zamknij
REKLAMA

Jaką myszkę dla gracza wybrać?

09:35, 27.01.2021 | materiały partnera

Mysz dla graczy znacznie różni się od myszy biurowej. Różnice te dotyczą zarówno funkcji, jak i wyglądu samego urządzenia. Obecnie w sklepach internetowych można znaleźć spory wybór myszek dla graczy, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Czym powinna charakteryzować się dobra mysz dla gracza i na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy.

Cechy dobrej myszki dla graczy

Myszka dla graczy ma znacznie bardziej zaawansowaną konstrukcję niż mysze przeznaczone dla użytkowników biurowych lub innych osób, które rekreacyjnie korzystają z komputera. Oznacza to, że boki urządzenia dla graczy są specjalnie wyprofilowane, aby chwyt był jak najbardziej stabilny. Dodatkowo gamingowa mysz posiada zwykle kilka lub nawet kilkanaście przycisków, które umożliwiają szybki dostęp do funkcji. Spore znaczenie mają także sensory, które sprawiają, że każdy ruch gracza jest od razu wyczuwalny i w ten sposób czas reakcji jest dużo szybszy. To właśnie ten ostatni aspekt ma kluczowe znaczenie w przypadku wielu rozgrywek, w których liczy się czas i szybkość. Mysz do gier dodatkowo wyróżnia się także wysoką czułością, a także pozwala na regulację rozdzielczości w grze. Bardzo istotna jest także jakość wykonania, ponieważ myszka jest trzymana przez użytkownika przez kilka godzin dziennie. Właśnie dlatego urządzenie powinno być trwałe i solidnie wykonane. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem myszki dla gracza?

Wybierając myszkę dla gracza, warto zwrócić uwagę na jej następujące parametry:

  • rozdzielczość - minimum 1800 DPI, a najlepiej postawić na 2500 DPI,
  • czujnik optyczny lub laserowy, przy czym drugi z wymienionych czujników wpływa znacznie na cenę myszy,
  • podstawa, na przykład na teflonowych ślizgaczach, które gwarantują, że mysz nagle się nie wyślizgnie,
  • przyciski funkcyjne - minimum 5, a najlepiej więcej,
  • podświetlenie, przy czym warto pamiętać o tym, że ta cecha myszy nie jest niezbędna do odpowiedniej rozgrywki.

Decydując się na zakup myszy do gier, warto także zdecydować, czy lepiej wybrać model przewodowy, czy też bezprzewodowy. Obecne urządzenia bezprzewodowe właściwie nie odstają niczym od tych z kablem, jednak warto pamiętać o tym, że trzeba je ładować lub zmieniać w nich baterie, a dodatkowo istnieje niewielka szansa na to, że łączność Bluetooth zostanie utracona w szczytowym momencie rozgrywki. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%