Zamknij
REKLAMA

Dyktanda.pl - najlepszy serwis polonistyczny w Polsce

14:42, 10.02.2021 | materiały partnera

Okres epidemii i nauki on-line, to duże wyzwanie nie tylko dla uczniów, nauczycieli, ale i rodziców. Szkoła XXI wieku, to wykorzystywanie nowych możliwości technicznych i narzędzi informatycznych, przez co nauka zdalna staje się coraz mniej uciążliwa. Takim rozwiązaniem jest, już szeroko stosowana, technologia edukacyjna. To ułatwienie nauczania dzięki powiązaniu oprogramowania i sprzętu komputerowego z teorią i praktyką edukacyjną. Technologia ta opiera się na wiedzy teoretycznej z różnych dziedzin, jak psychologia, socjologia, sztuczna inteligencja, komunikacja, informatyka. Dodatkowo spełnia inne funkcje, jak nauka obsługi komputera i pracy w trybie zdalnym.

Polska aplikacja https://dyktanda.pl/ to znakomity przykład szybkorosnącej platformy z sektora EdTech. Ten bezpłatny serwis oferuje szeroką gamę propozycji tej formy nauki, jak tytułowe dyktanda, czy wypracowania. Są one oceniane przez profesjonalnych nauczycieli, którzy, niczym w szkole, wystawiają oceny do dziennika on-line.
Platforma pozwala także poznać podstawowe zasady gramatyki, ortografii, czy interpunkcji języka polskiego. Ponadto daje możliwość na bieżąco wglądu w wyniki i postęp nauki swoich dzieci.
Platforma dyktanda.pl należy do https://edu-games.pl/ z Czeladzi, polskiej firmy, która jako jedyna proponuje w swoim serwisie szczegółowe statystyki i historie rozwiązanych dyktand i przygotowanych wypracowań.

5100 dyktand
Bez wątpienia dyktanda.pl to największa w Polsce platforma wspomagająca naukę języka polskiego. Do dyspozycji jest ponad 5 tysięcy tekstów, które sprawdzą wiedzę z zakresu znajomości języka polskiego. Oferuje ona dyktanda on-line dla wszystkich klas szkoły podstawowej i średniej. Także osoby dorosłe mogą znaleźć coś dla siebie, by sprawdzić swoje możliwości na polu języka ojczystego.
Wyszukiwarka pozwala dość sprawnie znaleźć interesujące nas zadanie, stosując różne kryteria: dla kogo (konkretna klasa szkoły, czy dla osoby dorosłej) lub zakres sprawdzanej frazy (rz, czy ż; u, czy ó; ch, czy h, itd.).

Konkursy
Dyktanda.pl organizują największe dyktanda w Polsce, także okolicznościowe, jak Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości, w którym 11 listopada 2020 r. uczestniczyło w sumie ponad 6 tysięcy osób. Platforma publikuje również rankingi, które wprowadzają element rywalizacji. To znacząco uatrakcyjnia ofertę, a także inspiruje, szczególnie ludzi młodych, do zaangażowania się w pisanie dyktand i co oczywiste - bez błędów. Dorośli też mogą złapać tego bakcyla, by stać się dla swoich pociech autorytetem w tej dziedzinie, co niewątpliwie przełoży się na poziom znajomości zasad języka polskiego wśród dzieci.
Serwis dyktanda.pl organizuje także konkursy tematyczne, jak „Wakacyjny mistrz ortografii”, „Dyktando zimowe”, czy „Dyktando mikołajkowe”. Zwycięzcy otrzymują nagrody finansowe i rzeczowe. Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na platformie.

Wypracowania
Prócz dyktand portal oferuje możliwość zmierzenia się z przygotowaniem wypracowania. One są również oceniane przed nauczycieli i trafiają do stosownego rankingu. Poziom i zakres opracowań dowodzą ich tytuły: „Treny – Jan Kochanowski, najważniejsze informacje”, „Vice versa – co to znaczy?”, bądź „Makbet – William Szekspir, bohaterowie”. I w tym przypadku dostępna jest dedykowana wyszukiwarka, która umożliwia odnalezienie konkretnego tekstu pośród ponad 2500 wypracowań.
Autorzy krótkich rozpraw mogą uczestniczyć w organizowanych cyklicznie konkursach z nagrodami rzeczowymi „Mistrz wypracowań”.

Otwartość
Otwarta formuła platformy dyktanda.pl jest jej ogromną zaletą. Nie tylko umożliwia rozwiązywanie, ale i udostępnianie dyktand swojego autorstwa innym uczestnikom. To wpływa na szeroką interaktywność tego rozwiązania, co wyróżnia ten serwis spośród innych tego rodzaju propozycji.
Bardzo istotnym uzupełnieniem platformy jest baza wiedzy o języku polskim. Tam można dowiedzieć się wszystkiego, choćby o synonimach, metaforach, imiesłowach, przysłówkach, epitetach, czy oksymoronach.
Wskazane zalety bez wątpienia potwierdzają zasadność słów autorów platformy: dyktanda.pl, to „szybki, wygodny w użytkowaniu, multiplatformowy serwis polonistyczny”.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%