Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz poćwiczyć w domu? Sprawdź jak wybrać odpowiedni materac gimnastyczny

00:00, 24.02.2021 | materiały partnera

Ćwiczenia w domu są świetnym elementem każdego dnia, szczególnie w czasie pandemii. Można korzystać z wielu planów treningowych czy vlogów tworzonych przez profesjonalistów. Ważnym elementem będzie dobór sprzętu. W dzisiejszym artykule powiemy sobie w paru słowach o materacu gimnastycznym. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto ćwiczyć w domu?

Oczywiście, chodzenie na siłownię jest jedną z lepszych form zażywania aktywności fizycznej, jak również dbania o własną sylwetkę, jednak trzeba sobie powiedzieć, że nie każdy dysponuje wolnym czasem w takim stopniu, żeby pójść na przynajmniej 2h na siłownię. Bardzo dobrą alternatywą są ćwiczenia w domu dające czasem takie same, jak i nie lepsze efekty, a przede wszystkim nie w porównaniu z siłownią nie musimy czekać w kolejce do sprzętu i mamy pełen komfort działania. Do ćwiczeń domowych warto dobrać odpowiedni sprzęt, który wpłynie na jakość treningu i przykładem takiego sprzętu jest materac gimnastyczny. 

Jasne, warto dodatkowo ćwiczyć na zewnątrz, czy to poprzez wzięcie piłki do siatkówki i zamówienie znajomych na krótką partyjkę, czy zagrać w tenisa, jednak nie zawsze jest to możliwe, a w takie sytuacji jesteś na łasce znajomych. Domowe ćwiczenia potrafią wdrożyć do życia samodyscyplinę i często potrafią zmotywować do dalszych działań.

Ćwiczenie w domu wiąże się z różnymi upadkami - nic dziwnego, zazwyczaj podłoże w domu nie jest przystosowane do treningu i warto zadbać o materac gimnastyczny, które zredukuje ich skutki.

Jak umiejętnie dobrać materac do ćwiczeń?

Dobierając materac do ćwiczeń musisz w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jakie będzie jego przeznaczenie - czy ma być gruby, twardy, jego szerokość i długość oraz materiał, jaki ma być wykorzystany do jego produkcji. Najczęściej wybieranym materacem jest ten o rozmiarach 200x120 o grubości 10 cm. Takie rozmiary materaca pozwalają na swobodne przeprowadzenie treningu bez jakiegokolwiek zagrożenia dla Twojego zdrowia

Czy twardość materaca jest istotna?

Oczywiście, że tak. Pamiętaj, że osoby ćwiczące w domu mogą być w różnym wieku i mogą mieć różny stan zdrowia, a konkretnie swojego kręgosłupa. Twardość materiału jest uzależniona od tego, jaki rodzaj ćwiczeń wykonujesz. Przyjęło się, że materac gimnastyczny miękki jest odpowiedni dla osób, które wykonują lekki trening, bardziej skupiony na rozciąganiu oraz jest odpowiedniejszy dla dzieci, natomiast materac gimnastyczny twardy jest lepszą alternatywą dla osób trenujących siłowo, czyli np. sporty walki.

Z jakiego materiału najlepiej wybrać materac?

Na rynku przeważnie znajdziesz materace, które znasz ze szkoły, czyli stworzone ze skóry syntetycznej. Dobierając materac powinieneś wiedzieć do jakich konkretnie ćwiczeń ma Ci służyć, aczkolwiek najlepszym rozwiązaniem będzie zakup materaca z pianką poliuretanową wtórnie spienianą. Jest to materiał, który jest odporny na odkształcenia, potrafi przetrwać wiele upadków i tym samym korzystanie z niego będzie najbardziej efektywne.

Gdzie można kupić odpowiedni materac gimnastyczny?

Warto wybierać takie sklepy, które dysponują sprzętem sportowym odpowiedniej jakości. Warto korzystać z takich miejsc jak hurtownia sportowa, w której znajdziesz szeroką ofertę materaców gimnastycznych. Nie da się ukryć, że wiele sklepów oferuje sprzęt wadliwej jakości i też nie zawsze dostępny w tak szerokim asortymencie, jak byśmy tego oczekiwali. Hurtownia sportowa posiada sprzęt w postaci m.in. piłek do wielu sportów, jak: piłka siatkowa, piłka do tenisa czy też piłki rehabilitacyjne. Można zatem powiedzieć, że w hurtowni sportowej znajdziesz wszystko.

W kontekście materaców gimnastycznych, warto pamiętać o tym, by wybrać taki, który będziesz mógł swobodnie przechowywać w szafie czy pod łóżkiem. Zachęcamy Cię do tego, byś wybrał odpowiedni materac dla siebie!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%