Zamknij
REKLAMA

Podręczniki szkolne - jak tanio zaopatrzyć pociechę w książki niezbędne do nauki?

12:23, 25.02.2021 | materiały partnera

Podręczniki szkolne stanowią najważniejszy element wyposażenia każdego ucznia. By zapewnić dziecku możliwość systematycznej, płynnej nauki koniecznością jest zaopatrzenie go w nowe, kompletne zestawy podręczników do wszystkich przedmiotów. Z tego też powodu wielu rodziców zastanawia się, w jakich miejscach ich szukać, aby skompletować wymaganą całość w atrakcyjnej cenie.

Zanim rozpoczniemy poszukiwania, warto sprawdzić, jakie z książek musimy kupić, a które z nich przysługują pociesze zgodnie z polskim prawem. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty (art. 22ac) podręczniki, materiały edukacyjne lub ćwiczeniowe przeznaczone do zajęć obowiązkowych, które zostały określone w ramowych planach nauczania w przypadku uczniów szkół podstawowych, a wcześniej także gimnazjów powinny zostać bezpłatnie udostępnione przez placówkę, do której uczęszcza dziecko. Należy jednak pamiętać, że nie obejmuje to szkół dla dorosłych, więc tutaj musimy zaopatrzyć się w pełni na własny koszt. 

Wysoka jakość w niskich cenach!

Każdy rodzic pragnie kupić swoich pociechom wysokiej jakości książki i nie przepłacić. Podręczniki często stanowią jednoroczne materiały do nauki, dlatego najkorzystniej jest poszukiwać ich w księgarniach internetowych. W księgarniach znajdziesz tanie podręczniki szkolne łącznie z pozostałymi elementami wyprawki jak m.in. zeszyty, plecak czy piórnik. Kolejny plus stanowi fakt, że przy większym zamówieniu często można liczyć na darmową dostawę, a same ceny książek bywają nawet o 10% niższe od tych proponowanych w księgarniach stacjonarnych. 

Decydując się na ten krok, oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale też czas spędzany w długich sierpniowych kolejkach przed księgarniami stacjonarnymi. Pamiętaj też, by zawsze sprawdzać numery dopuszczenia podręcznika - zapobiegnie to zakupowi książki niezgodnej z panującymi obecnie wymaganiami edukacyjnymi. 

Nie tylko podręczniki i wyprawka!

Mając już w pełni skompletowaną listę podręczników, warto pójść o krok dalej i od razu zaopatrzyć dziecko w szkolne lektury oraz inne książki, których tematyka może zachęcić je do regularnego czytania. Pamiętajmy, że powieść wersji elektronicznej, choć dostępna bezpłatnie, nigdy nie będzie tak atrakcyjna, jak fizyczny kontakt z książką. 

Dodatkowo internetowe księgarnie oferują lektury w specjalnych wydaniach dla uczniów w cenach znacznie niższych od tych dla dorosłych, co pozwoli w tani sposób wypełnić domową biblioteczkę wieloma klasykami, do których od lat z przyjemnością wracają również dojrzali czytelnicy. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%