Zamknij
REKLAMA

Jaki prezent dla fanów dwóch kółek?

00:05, 04.03.2021 | materiały partnera

Bliska Ci osoba od jakiegoś czasu coraz bardziej pasjonuje się jazdą na rowerze. Korzysta z niego, by regularnie urządzać wycieczki za miasto, na leśne ścieżki i w góry, zaczyna myśleć o zawodach… Krótko mówiąc – widać już, że ta pasja się rozwija. A Ty właśnie zastanawiasz się nad prezentem dla tej osoby. Co wybrać?

Odzież kolarska – czyli najprostszy pomysł bywa najlepszy

Jeżeli dana osoba naprawdę często trenuje, a i trasy, które wybiera, są coraz dłuższe, doskonałym pomysłem może się okazać odzież sportowa przystosowana do jazdy rowerowej. Choć pomysł ten wydaje się najprostszy, to jednak w praktyce wiele osób aktywnych sportowo faktycznie potrzebuje kilku zestawów. A jeśli znajdziesz taki, który łączy funkcjonalność z ciekawym designem, to będzie to coś, z czego osoba ta naprawdę może się ucieszyć.

Funkcjonalność jest kluczowa

Przy wyborze odzież na rower oczywiście trzeba uwzględnić jej parametry. W praktyce często podkreśla się, że męskie koszulki rowerowe muszą zachować odpowiedni poziom oddychalności. Bez należytej wymiany powietrza i odprowadzania potu po prostu po godzinie jazdy zaczną przeszkadzać. Jeśli jednak będą dobrej jakości – sprawdzą się i na bardzo długich trasach.

Ale funkcjonalność to nie tylko oddychalność. To również to, jak dany materiał trzyma ciepło. W końcu nie wszystkie przejażdżki odbywają się w pogodzie typowo wiosennej. Ci cykliści, którzy jeżdżą dużo i często, prędzej czy później stwierdzą, że oprócz „zwykłej” odzieży kolarskiej potrzebują także koszulki bardzo lekkie, odpowiednie na upalne dni, ale też grubsze, sprawdzające się w chłodniejszą porę.

Warto także zwrócić uwagę na komfort noszenia i to, czy dane ubrania nie powodują otarć. To kwestia ściśle związana z wspomnianą już oddychalnością i jest istna zarówno gdy chodzi o koszulki męskie, jak i damskie koszulki rowerowe.

Oczywiście osobną sprawą jest to, by odzież rowerowa posiadała elementy odblaskowe zapewniające bezpieczeństwo, ale także i to, że koszulki kolarskie mają nieco inny krój, aniżeli ich odpowiedniki biegowe – co wynika bezpośrednio z faktu, ze jazda na rowerze odbywa się w nieco innej pozycji.

A może gotowe zestawy?

Ciekawym pomysłem mogą być także gotowe zestawy odzieży rowerowej, zawierające komplety koszulki i spodni kolarskich, stroju kolarskiego z bluzą, czy nawet opcje koszulki, spodni, czapeczki, skarpet i rękawiczek. Często takie „paczki” okazują się tańsze niż zakup wszystkiego osobno, a w przypadku, gdy ktoś planuje dłuższe rajdy, będzie to dla dla takiej osoby idealny prezent.

Jakie jeszcze prezenty dla cyklistów?

Oczywiście odzież to nie jedyna możliwość dla osób szukających prezentu dla znajomych cyklistów. Równie ciekawym wyborem mogą być lekkie plecaki rowerowe, które wbrew pozorom potrafią się znacząco różnić od tych przeznaczonych dla sportowców uprawiających nie dyscypliny – chociażby ze względu na taką konstrukcję, aby możliwie łatwe było sięgnięcie do ich kieszeni bez zatrzymywania się.

Kolejną opcją są sakwy turystyczne, które idealnie sprawdza się dla miłośników długich wycieczek rowerowych, pozwalając na przewiezienie większej ilości bagażu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%