Zamknij
REKLAMA

Jaką drukarkę wybrać - laserową czy atramentową?

00:00, 06.04.2021 | materiały patnera

Jeśli przymierzasz się do takiego zadania jak wybór drukarki to musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań, które pomogą Ci podjąć optymalny wybór. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka zagadnień jakie warto sprawdzić zanim podejmie się decyzję o zakupie.

Jak często drukujesz? Jak szybki wydruk potrzebujesz? 

Na początek zastanów się jak często zamierzasz korzystać z drukarki. Jeśli drukujesz często i intensywnie to lepiej sprawdzi się drukarka laserowa, gdyż takowa drukuje po prostu szybciej. Jeśli jednak drukujesz bardzo rzadko to w tym wypadku również bardziej sprawdzi się drukarka laserowa, gdyż w przypadku gdy się nie korzysta z drukarki atramentowej to może doprowadzić do zaschnięcia tuszu i zatkania głowicy. Kiedy zatem warto postawić na atramentową? Naszym zdaniem atramentowa sprawdzi się w większości przypadków a więc w sytuacji gdy drukujesz od czasu do czasu i nie specjalnie zależy Ci na wybitnej szybkości druku. 

Czy potrzebujesz druku kolorowego? Jakim dysponujesz budżetem? 

Jeśli drukujesz kolorowe zdjęcia lub grafiki to najprawdopodobniej lepszym wyborem będzie drukarka atramentowa. Oczywiście za pomocą drukarki laserowej również da się wydrukować w kolorze, jednak większość niskobudżetowych drukarek laserowych występuje w wersji monochromatycznej. Z kolei w przypadku drukarek atramentowych nawet najtańsze modele drukują w kolorze. Przypominamy, że niezależnie od tego czy postawisz na drukarkę laserową czy atramentową na jakość druku wpływ będą miały również zakupione tusze (np. tusz Canon 540 541 XL) lub toner.

Na koniec zastanówmy się nad budżetem. Czy to jakim budżetem dysponujesz ma duży wpływ na to czy wybierzesz drukarkę laserową czy atramentową? Naszym zdaniem nie do końca. Jeszcze do niedawna drukarki laserowe były wyraźnie droższe i to właśnie na laserowe modele trzeba było mieć wyższy budżet. Tymczasem obecnie ceny drukarek atramentowych i laserowych jest na tyle duży i ceny są na tyle zróżnicowane że zarówno budżetowy egzemplarz laserowy jak i atramentowy da się znaleźć bez większego problemu. 

Kluczem jest wybranie takiego modelu, który oferuje wysoką jakość druku w przyzwoitej cenie. Taki stan rzeczy jest możliwy do uzyskania zarówno przy zakupie drukarki atramentowej jak i laserowej. 

Oczywiście nie można pominąć kwestii związanej z wyborem tuszy. Należy wiedzieć, że zarówno druk laserowy jak i atramentowy może być całkiem wydajny i ekonomiczny jednak tutaj znowu kluczem jest znalezienie odpowiedniego modelu drukarki oraz odpowiednich tuszy (np. Canon Pixma TS5151 tusze). 

Źródło zdjęcia:

FabrikaSimf / Shutterstock.com

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%