Zamknij

Sposoby finansowania nieruchomości

09:33, 12.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:34, 12.04.2021

Wiele osób marzy o własnych czterech kątach. Posiadanie mieszkania lub domu w wielu przypadkach jest jednak w sferze marzeń, ponieważ sam kredyt hipoteczny może nie być wystarczający, aby w pełni sfinansować własne marzenia lub po prostu z jakichś względów nie ma możliwości, aby go podpisać. Istnieją jednak inne sposoby, aby móc sfinansować nieruchomość. Oto kilka propozycji.

Zamiana

Jedną z najprostszych form sfinansowania nieruchomości jest po prostu wymiana. Zamiast spędzać czas na sprzedaż towaru, aby móc następnie zakupić dom lub lokal – po prostu lepiej skorzystać z korzystnej wymiany. Niekoniecznie musi to dotyczyć wymiany nieruchomości za nieruchomość. Równie dobrze może być to drogi samochód, działka budowlana i kilka innych elementów, które w pełni będą odpowiadać kwotą nieruchomości którą potrzebujemy. Oczywiście w takim przypadku liczy się dobra wola właściciela i chęć wymiany. Co oczywiście nie zawsze jest możliwe, ale w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego jest to całkiem prawdopodobne.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Brodnicy

Odroczenie płatności

Ciekawą opcją jest odroczenie płatności. Jeśli sprzedający nieruchomość zgodzi się na tego typu warunki to można spróbować wynegocjować odpowiedni termin na spłatę zobowiązań. Może się wydawać, że tego typu sytuacja rzadko może mieć miejsce, ale w przypadku, gdy sprzedający ma trudność ze sprzedażą, zawarcie takiej umowy jest całkiem realne. Oczywiście w takiej sytuacji zwykle potrzebny jest pewien wkład własny, a kolejną część sumy nieruchomości można opłacić po roku lub pół roku. Oczywiście w takim przypadku należy liczyć się z tym, że po określonym czasie będzie trzeba sięgnąć po odpowiedni kredyt jeśli nie będziemy w stanie zdobyć odpowiednich funduszy.

Inwestor

Jeśli planujemy zakup nieruchomości z zamiarem jego odsprzedaży to warto pomyśleć o finansowaniu w postaci osoby lub firmy występującej w formie inwestora. Polega to po prostu na tym, że inwestor finansuje zakup danej nieruchomości, a także w wielu przypadkach również wykłada pieniądze na jej remont, aby następnie sprzedać ją z zyskiem. Całą sferą dotyczącą organizacji remontu, wyszukiwania sprzedawcy po zakończeniu renowacji i tym podobne nie zajmuje się inwestor. W zależności od umowy można dzielić się zyskiem w formie pół na pół po odliczeniu oczywiście kosztów związanych z zakupem i remontem. Jest to świetny sposób, aby po prostu zarobić przy zakupie oraz sprzedaży nieruchomości specjalnie przeznaczonej do gruntownego remontu. Kupując taniej można po prostu dużo zyskać.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%