Zamknij
REKLAMA

Metody obróbki blach

00:00, 21.04.2021 | materiały patnera

Blacha to popularny materiał stosowany w przemyśle. Blachy mogą mieć różną grubość i strukturę oraz różne kształty.

Z blach można wytwarzać różnorodne elementy, wykonywać solidne pokrycia dachowe, a nawet budowle takie, jak wiaty czy przydomowe garaże, wykonywać konstrukcje drzwi i okien, rynny, izolacje oraz różnorodne elementy w przemyśle motoryzacyjnym. Aby jednak blacha była możliwa do wykorzystania, trzeba jej nadać odpowiedni kształt, a więc poddać ją obróbce. 

Cięcie blach

Cięcie blach można wykonywać różnymi metodami. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się cięcie laserowe. 

Cięcie laserem w ofercie firmy ciecielaser.pl to metoda znajdująca szerokie zastosowanie w przemyśle metalurgicznym i w wielu innych gałęziach przemysłu. Blachę można ciąć różnymi sposobami, ale cięcie laserowe jest o wiele bardziej precyzyjne i dokładne niż inne metody cięcia. Ogromną zaletą tej metody jest duża szybkość. Obrabiane krawędzie nie wymagają dalszej obróbki. 

Dzięki metodzie cięcia laserowego można bardzo szybko przeprowadzić prace, uzyskać nawet najbardziej skomplikowane kształty i ograniczyć straty materiału. Wprawdzie maszyny do cięcia laserowego kosztują o wiele więcej niż urządzenia do cięcia mechanicznego, ale są dużo bardziej ekonomiczne. Metoda cięcia laserowego blach coraz bardziej zyskuje na popularności. 

Gięcie blach

Gięcie blach to metoda dopasowania materiału do konkretnych potrzeb. To najbardziej precyzyjna metoda plastycznej obróbki materiałów. Odbywa się zarówno na gorąco, jak i na zimno. Gięcie blach wykonuje się przy użyciu nowoczesnych maszyn CNC, dzięki którym prace można wykonać bardzo precyzyjnie, zachowując jednocześnie wszystkie parametry blachy. Giąć można blachy o różnej grubości i o różnych rozmiarach. 

Spawanie blach

Spawanie blach to metoda łączenia elementów metalowych ze sobą. Dzięki metodzie spawania uzyskuje się trwałą, wytrzymałą, gładką powierzchnię. Zarówno spawanie blachy, jak i inne metody jej obróbki musi być przeprowadzane przez doświadczoną kadrę, przez fachowców, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia. 

Zgrzewanie blach

Zgrzewanie to metoda pozwalająca połączyć dwa lub więcej arkuszy w jedną całość. Zgrzewanie polega na podgrzaniu krawędzi blachy, które stają się plastyczne i elastyczne. Wtedy łączy się arkusze ze sobą, dociska i czeka się, aż wystygną. Zgrzewane powierzchnie są gładkie, a miejsca, w których arkusze zostały połączone, są zazwyczaj niewidoczne. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%