Zamknij
REKLAMA

Technik ROBOTYK - nowy kierunek kształcenia zawodowego we Włocławku

00:01, 26.04.2021 | .

Absolwencie szkoły podstawowej, zostań uczniem Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku! Tutaj zdobędziesz atrakcyjny zawód z dodatkowymi uprawnieniami, uzyskasz wykształcenie średnie zdając z sukcesem egzaminy maturalne i zawodowe, zrealizujesz swoje pasje lub odkryjesz nowe.

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku to nowoczesna placówka edukacyjna z wieloletnim doświadczeniem w kształceniu na poziomie technikum oraz szkoły branżowej. Jednocześnie jest najstarszą szkołą techniczną w mieście – istnieje od 1920 r. Na przestrzeni stulecia wykształciła ponad 20 tysięcy absolwentów różnych specjalności. Obecnie oferuje:

 • nowoczesne kierunki odpowiadające aktualnym potrzebom rynku pracy,
 • kilkanaście doskonale wyposażonych pracowni do nauki zawodu,
 • możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji dzięki szerokiemu pakietowi programów unijnych, kursów i szkoleń,
 • udział w projektach grantowych,
 • płatne staże wakacyjne i praktyki u pracodawców,
 • zajęcia dodatkowe rozwijające pasje młodych ludzi,
 • wsparcie finansowe od sponsorów w postaci stypendiów i nagród oraz rzeczowe w formie podręczników i przyborów szkolnych,
 • klasy objęte patronatem firm z Włocławka i okolic,
 • bazę sportową – najnowocześniejszą we Włocławku szkolną salę gimnastyczną z siłownią i zespół boisk sportowych Orlik,
 • zagraniczne wyjazdy studyjne,
 • szereg wycieczek przedmiotowych uzupełniających edukacją szkolną,
 • wysokie kwalifikacje kadry pedagogicznej.

W roku szkolnym 2021/2022 Zespół Szkół Technicznych zaprasza absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki na jednym z sześciu kierunków w technikum lub szkole branżowej. 

Technik ROBOTYK – Klasa patronacka Firmy RADPAK

Pierwszy we Włocławku kierunek Technik ROBOTYK zostanie uruchomiony w Zespole Szkół Technicznych od nowego roku szkolnego. Ten profil kształcenia zawodowego w Polsce jest szczególnie promowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczniowie zostaną objęci patronatem Firmy RADPAK – polskiej fabryki maszyn pakujących działającej na rynku od 1991 r. Doświadczenie przedsiębiorstwa w projektowaniu maszyn pakujących zaowocowało innowacyjnym podejściem do szkolenia i produkcji. Firma stawia na robotykę, automatykę i nowoczesne rozwiązania IT. Dodatkowo kierunek objęty jest partnerską współpracą z Państwową Uczelnią Zawodową oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

W czasie pięcioletniego cyklu nauki uczniowie nabędą umiejętności związane z eksploatacją i programowaniem robotów oraz zostaną przygotowani do podjęcia atrakcyjnej i bardzo dobrze płatnej pracy w innowacyjnych przedsiębiorstwach różnych branż gospodarki. Zmodyfikowane elementy programu kształcenia zawodowego będą realizowane w części praktycznej w firmie Radpak oraz w Państwowej Uczelni Zawodowej. Jest to odpowiedź na wyzwania, które stawia przed współczesnymi szkołami zawodowymi przemysł 4.0. Najlepsi uczniowie zdobędą możliwość podniesienia umiejętności praktycznych podczas zagranicznych praktyk zawodowych w ramach projektu Erasmus+.

Technik MECHATRONIK – Klasa patronacka Firmy WIKA Polska

Już od trzech lat firma WIKA Polska prowadzi w Zespole Szkół Technicznych klasy patronackie dla kierunków mechanika i mechatronika. Współpraca zaowocowała utworzeniem pracowni patronackiej WIKA.

Szkoła zaprasza absolwentów szkół podstawowych, którzy interesują się elektroniką, informatyką, mechaniką, techniką i są zafascynowani nowymi technologiami, do podjęcia nauki na tym kierunku. Mechatronicy programują sterowniki PLC, roboty przemysłowe, posługują się programami typu CAD, CAM i obsługują obrabiarki CNC.

Już podczas nauki uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe, odbywając staże i praktyki w takich zakładach pracy jak: WIKA Polska, RADPAK, WIBE, Faber, RDJ Klima, KCBM i wielu innych. Podobnie jak w innych klasach patronackich również uczniowie tej specjalności realizują część zajęć praktycznych w ramach modyfikacji programu kształcenia w firmie WIKA Polska, a najlepsi będą mieli możliwość podniesienia umiejętności praktycznych podczas zagranicznych praktyk zawodowych w ramach projektu Erasmus+.

Technik INFORMATYK i Technik REKLAMY

Kolejne, bardzo atrakcyjne kierunki kształcenia zawodowego. Technik informatyk to ciekawy i bardzo dobrze opłacany zawód dla ludzi dynamicznych i pełnych pomysłowości, poszukiwany na krajowych i zagranicznych rynkach pracy.

Technicy informatycy łatwo znajdują zatrudnienie w różnych gałęziach gospodarki. Barometr zawodów wskazuje na ciągłe zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów. Absolwent naszej szkoły znajdzie zatrudnienie w agencjach reklamowych, firmach sektora IT, start-up, może oferować usługi i wsparcie informatyczne, pracować w sklepach komputerowych oraz w firmach tworzących oprogramowanie i administrujących sieciami komputerowymi.

Absolwencie szkoły podstawowej – jeśli jesteś osobą kreatywną i interesuje cię świat mediów, przyjdź i spełnij swoje marzenia – zostań technikiem reklamy! Nauczysz się projektować i wykonywać gadżety reklamowe, poznasz zasady przygotowania i obróbki materiałów reklamowych, stworzysz własny przekaz reklamowy. Zdobędziesz umiejętności przydatne w marketingu, mediach i fotografii. Przygotujesz skuteczną kampanię reklamową. W ramach współpracy z Państwową Uczelnią Zawodową uczniowie ZST korzystają z profesjonalnej pracowni reklamy i e-mediów. Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę w następujących zawodach: agent reklamowy, pracownik działu kreatywnego, autor tekstów i sloganów, projektant grafiki, pracownik działu produkcyjnego, specjalista ds. marketingu, reklamy i kontaktów z prasą.

Branżowa szkoła I stopnia

Na poziomie branżowej szkoły I stopnia kształcimy ślusarzy i operatorów obrabiarek skrawających. Programowe umiejętności zawodowe tych kierunków szkoła wzbogaca o możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień. Ślusarz otrzymuje szansę ukończenia praktycznego kursu spawania w wybranej metodzie spawalniczej (TIG/MAG). Operator obrabiarek skrawających zostaje wyposażony w wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu komputerowego sterowania maszynami – CNC; uczy się oprogramowania w technice CAD/CAM.

Warto podjąć naukę w Zespole Szkół Technicznych, bo to placówka z wieloma osiągnięciami. Uczniowie kwalifikują się do grona najlepszych programistów w kraju, wygrywają konkursy matematyczno-informatyczne i zdobywają indeksy uczelni wyższych, awansują do finału Matematycznego Konkursu Euklides, projektują aplikacje internetowe, konstruują nagradzane roboty i są finalistami ogólnopolskich turniejów maszyn wiatrowych. Zajmują miejsca na podium w wojewódzkich i miejskich konkursach szachowych. Uczą się „liczyć pieniądze” – w konkursach tematycznych szkolą się w oszczędzaniu i inwestowaniu. Corocznie z sukcesami uczestniczą w Samorządowym Konkursie Nastolatków „8 Wspaniałych”, a w latach 2014 - 2020 zajmowali czołowe lokaty w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie PCK pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. W tym zestawieniu nie może zabraknąć podkreślenia udziału uczniów w wielu akcjach charytatywnych i ich sukcesów sportowych.

W grudniu 2020 r. osiągnięcia w nauce i konkursach zewnętrznych uczniów ZST zostały docenione przez Urząd Marszałkowski w Toruniu – 11 wychowanków zostało nagrodzonych stypendiami w ramach projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza II”. 

Szkoła stwarza okazje do rozwijania pasji i zainteresowań wychowanków. Jedni biorą udział w warsztatach szkutniczych konstruując łódki w ramach projektu „Szkutnia Włocławek”, inni parają się fotografią i kręcą filmy. Kolejni rzeźbią i malują, organizują spotkania z pisarzami, literackie walentynki i poranki, zbiórki książek. Przygotowują konferencje związane z tematyką nauczanych w szkole zawodów. Rozwijają swoje umiejętności teatralno-wokalne i kunszt gry na instrumentach podczas przygotowań do akademii szkolnych, jasełek i innych przedstawień. Baza sportowa zapewnia harmonijny rozwój fizyczny i przygotowanie do rozgrywek i turniejów.

Zespół Szkół Technicznych we WłocławkuZawodowo Szkolimy Techników.

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%