Zamknij

Nauka latania dronem - jak się za to zabrać?

00:00, 07.05.2021 artykuł sponsorowany

Wiele osób swoją przygodę z dronem zaczyna od tego, że dostała taki sprzęt jako prezent z jakiejś okazji. Są też tacy, których drony zafascynowały i zastanawiają się nad zakupem pierwszego bezzałogowca. Nasz artykuł kierowany jest do obydwu tych grup. Znajdziesz w nim informacje o podstawach nauki latania takim sprzętem oraz o tym, jaki dron będzie do nauki będzie najlepszy.

Co to jest dron?

Jest on doskonałym gadżetem, który pochłonie dużo Twojego wolnego czasu. Jest idealny dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki dronowi wykonasz wyjątkowe zdjęcia i filmy. Może on być zatem zarówno „zabawką” dla amatorów oraz narzędziem dla profesjonalistów. Sprzętem tym można także latać na czas pomiędzy przeszkodami. Dron jest urządzeniem, gdzie każdy znajdzie dla siebie zastosowanie. Można nim sterować za pomocą kontrolera lub aplikacji na smartfona. Przy tej drugiej opcji możemy na żywo obserwować podgląd z kamery zamontowanej na pokładzie bezzałogowca. 

Cena drona zależy od wielu czynników. Są nim wielkość, jakość zdjęć wykonywanych zamontowaną na nim kamerą oraz pojemność baterii. Drona z podstawowymi funkcjami, dobrego dla osób początkujących można kupić za niespełna sto złotych. Profesjonalny sprzęt może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dron to świetna zabawka dla dzieci, ale także profesjonalne urządzenie do tworzenia filmów i fotografii z lotu ptaka. Urządzenia te są z pewnością tanim sposobem na wykonanie powietrznych fotografii. Dla fanatyków prędkości na rynku dostępne są drony wyścigowe, którymi można się ścigać na czas pomiędzy przeszkodami.

Drony dla początkujących

Kupując pierwszego drona należy mieć na uwadze, że będzie on służył do celów treningowych. Dlatego zalecamy nie wydawać na niego dużej kwoty. Pierwszy dron powinien cechować się dużą wytrzymałością na upadki i uderzenia, powinien być intuicyjny i niewymagający w pilotażu. Na początek warto, by posiadał funkcje automatycznego startu i lądowania, stabilizację lotu oraz ogranicznik prędkości lotu. Naszym zdaniem powinno to pomóc szybciej nauczyć się pilotowania tego sprzętu. Na rynku jest sporo dromów dla początkujących i nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem pierwszego drona.

Poniżej zamieszczamy trzy drony, które naszym zdaniem najlepiej się sprawdzą w nauce pilotażu tego sprzętu. Urządzenia te nie są kosztowne i na pewno będą dobrym pomysłem również jako prezent dla najmłodszych. Należą do nich:

  • Syma X26 – to idealny wybór dla osób chcących nauczyć się pilotowania tych urządzeń. Jego główną cechą jest wytrzymałość. Ma on zabudowane wiatraki co sprawia, że jest on bezpieczny nawet podczas latania w domu.  Akumulator pozwala na sześć minut lotu, a jego zasięg to 70 metrów. Urządzenie to posiada detektory przeszkód oraz wyłącza się, gdy zostanie złapany. Jego cena waha się w granicach 150 złotych.
  • Syma X20 – jest to urządzenie tej samej firmy, co poprzednia propozycja. Również doskonale nadaje się do nauki latania. Dron został wykonany z odpornego na wszelkie uszkodzenia plastiku. Model ten posiada wiele udogodnień dla początkujących. Zaliczają się do nich automatyczny start i lądowanie oraz możliwość zawieszenia w powietrzu. Akumulator urządzenia wystarcza na około 8 minut lotu z zasięgiem około 25 metrów. Dron ten ma zabezpieczenia wyłączające go w przypadku uderzenia w przeszkodę lub zablokowania silkików. Cena Syma X20 to około 100 złotych. 
  • JJRC H8 – to propozycja dedykowana dla najmłodszych oraz żółtodziobów. Dron ma elastyczną konstrukcję oraz osłonę na wirniki, co sprawia, że jest wytrzymały i bezpieczny. Model posiada dwie prędkości lotu oraz funkcję powrotu do miejsca startu. Akumulator wystarcza na 6 minut lotu z zasięgiem 30 metrów. Jest to najtańsza ze wszystkich proponowanych pozycji (około 80 złotych).

Pierwsze kroki w obsłudze drona

Na starcie zalecamy zapoznanie się ze wszystkimi funkcjami zakupionego drona oraz z jego wyposażeniem. Polecamy przetestowanie wydajności akumulatorów jeszcze w domu przed wyruszeniem w plener. Następną ważną sprawą jest zapoznanie się z zasadami lotów w Twojej okolicy. W kolejnym kroku należy znaleźć bezpieczny plac do nauki latania. Powinien on być pozbawiony przeszkód oraz być odosobniony.

Sterowanie dronem na wstępie może wydawać się piekielnie trudne, ale z biegiem czasu da się wszystko opanować. Wygląd kontrolerów może być różny, ale elementy sterowania są z reguły zbieżne. Lewy drążek służy do latania w przód i tył oraz do obracania dronem. Zaś przy pomocy prawego kontrolujemy wysokość oraz poruszamy nim w lewo i w prawo. Na sterownicy znajdują się również przyciski, które aktywują dodatkowe funkcje.

Podsumowanie

Posiadanie drona to niedroga inwestycja. Latanie tym urządzeniem przyniesie nam mnóstwo frajdy. To świetna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Przede wszystkim musimy wybrać taki sprzęt, który nie sprawi nam problemu z pilotażem. Polecamy na początek tanie, wytrzymałe drony o małych gabarytach. Gdy ogarniemy już sztukę pilotażu możemy zainwestować w droższy sprzęt. Pozwoli nam to na fotografowanie okolicy z lotu ptaka. Warto też oddawać się tej rozrywce w miejscu bezpiecznym tak, by nie zagrażać zdrowiu i życiu innych.

Partnerem artykułu jest firma Droniki.pl - sklep z dronami

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%