Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupić najlepszą masę cukrową?

00:00, 04.06.2021 | materiały partnera

Torty i ciasta są nieodzownym elementem świętowania okazji takich jak urodziny, rocznice, jubileusze, pierwsza komunia, ślub, chrzciny, święta, rodzinne spotkania, a także firmowe sukcesy – okazji jest naprawdę mnóstwo. Wszystko zależy od tego, co chcemy uczcić i które daty są dla nas najważniejsze. Jubileuszowy tort może być doskonałym podkreśleniem szczególnej wagi uroczystości. Dzięki unikatowej dekoracji z figurek i symboli z plastycznego surowca, jak masa cukrowa, wyrazimy radość z uroczystości.

Profesjonalna masa cukrowa – gdzie kupić?

Niezależnie od tego, czy zamawiamy ciasto w cukierni, czy wykonamy własnoręcznie tort w domu, do dekoracji potrzebne są artykuły spełniające wysokie wymagania, które gwarantują wymarzony efekt. Liczy się kształt, kolor i atrakcyjny wygląd, a także trwałość dekoracji tortu. Niezbędna będzie profesjonalna masa cukrowa. Gdzie kupić wysokiej jakości artykuły do pieczenia? W sklepie Sugar-Craft.pl znajdziemy duży wybór produktów dla cukierników - profesjonalistów i amatorów, którzy tworzą z pasją prawdziwe dzieła sztuki. Piękne torty z profesjonalnych składników nie tylko cieszą podniebienia, ale także oczy, zachwycając pomysłowością i precyzją wykonania dekoracji.

Masa cukrowa Rainbow

Rainbow to masa cukrowa, której wykorzystanie jest niezwykle proste. Wystarczy wyrabiać ją rękoma, aż stanie się odpowiednio plastyczna pod wpływem temperatury naszych dłoni. Masa cukrowa powinna być większa od powierzchni tortu. Pozwoli to na swobodne dopasowanie jej do kształtu ciasta i pokrycia zarówno górnej powierzchni, jak i boków ciasta. Masa cukrowa jest stworzona w taki sposób, aby była plastyczna, a formowanie z niej nie sprawiało żadnego problemu. Doskonale przywiera do ciasta z kremem, czy masą maślaną, którą przekładamy biszkopt. Masa cukrowa Rainbow ma naturalny skład i jest gwarancją wyjątkowego smaku.

Akcesoria i masa cukrowa do figurek dekoracyjnych na ciasta

Dobre przygotowanie i kilka profesjonalnych gadżetów znacznie ułatwi uzyskać efekt wow. Potrzebna będzie silikonowa mata, do której nie przywiera masa cukrowa, skalpel do wycinania, narzędzia do modelowania, wykrawaczki w różnych kształtach, barwniki i klej spożywczy, a także wykałaczki. Podstawą będzie oczywiście masa cukrowa w wybranych kolorach. Wykrawaczki w kształcie kółek czy łezek, które posłużą do wycinania elementów. Figurkę przytwierdza się do tortu za pomocą wykałaczki. Przedtem jednak powinna ona suszyć się przez około dobę. Na wysuszonym i sklejonym klejem spożywczym modelu wykonamy za pomocą pędzelka i barwników spożywczych malowane detale.

Masy cukrowe Sugar-Craft.pl nie tylko do tortów

Warto wiedzieć, że masy cukrowe nie są przeznaczone wyłącznie do tortów. Dużo zależy od inwencji cukiernika. Z powodzeniem sprawdzą się jako ozdoby do uroczych cape cake, muffinek, ciastek, serników i innych ciast wypiekanych na blasze. Ozdoba z masy cukrowej świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie dekoracji z kremu, czy masy maślanej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%