Zamknij
REKLAMA

Stal droga jak nigdy. U kogo kupić dobry dach i rynny?

10:48, 08.06.2021 | .
Fot. Świat Blachy.

Ceny dachów i rynien w ciągu ostatniego roku wzrosły nawet o ponad 70 proc. O tym, że w takiej sytuacji najważniejsze to znaleźć rzetelnego usługodawcę, który każdemu klientowi indywidualnie doradzi jakie pokrycie dachu czy obróbki blacharskie będą najlepsze do jego potrzeb i możliwości, przekonuje Jarosław Nocny z firmy Świat Blachy.

W nowym roku pojawiło się kilka nowych pozycji podatkowych, wzrosła płaca minimalna, rosną ceny paliwa i energii, co ma wpływ na finalne ceny materiałów budowlanych.  W kwietniu 2021, w stosunku do kwietnia 2020, w skali kraju średnio wzrosły one o blisko 5%. 

W naszym regionie nawet ponad 70-procentowe podwyżki dotyczą pokryć dachowych i obróbek blacharskich. 

- Mówiąc wprost, sytuacja nie jest normalna  - komentuje Jarosław Nocny z firmy Świat Blachy oferującej pokrycia dachowe i elewacyjne oraz akcesoria dachowe, obróbki blacharskie i systemy rynnowe. Fachowiec z 17-letnim doświadczeniem w branży. - 30-procentowa podwyżka, która nie ma żadnego racjonalnego powodu, typu inflacja, to coś niezrozumiałego. Moim zdaniem powodem jest popyt - w tym roku w Polsce już wydano dwa razy więcej pozwoleń na budowę niż przed pandemią. Producenci i sprzedawcy wychodzą z założenia, że ludzie i tak muszą kupić.

Ceny blachy wysokie jak nigdy - jak nie zrujnować budżetu zamawiając dach albo obróbki blacharskie? 

- Rynek na szczęście cały czas oferuje różnorodność produktów na każdą kieszeń - zwraca uwagę Jarosław Nocny. - Trzeba tylko wejść w kontakt z usługodawcą, dostawcą, który ma właściwe podejście do klienta. Jeśli klient widzi, że ja tak samo jak on przejmuję się tym, że on musi wydać więcej niż pierwotnie planował, czuje wsparcie, to cała sprawa wygląda inaczej. To jest przeciwieństwo usługodawcy, który cieszy się, że klient będzie musiał zapłacić więcej

(materiał promocyjny )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%