Zamknij
REKLAMA

Czy warto kupić smartwatcha do 400zł?

00:00, 14.06.2021 | materiały partnera

Pewnie kilkakrotnie już zastanawiałeś się, czy warto kupić smartwatch? Czy opłaca się wymienić „klasyczny” zegarek na „inteligentny”?

Czy warto kupić smartwatcha?

Poniżej zalety inteligentnych zegarków.

Pewnie kilkakrotnie już zastanawiałeś się, czy warto kupić smartwatch?

Czy opłaca się wymienić „klasyczny” zegarek na „inteligentny”?

Oto najważniejsze plusy zegarków, które powinieneś znać przed zakupem.

Nadchodzi lato, piękna pogoda . Wielu z nas skłania to do aktywności fizycznej , aby dobrze prezentować się na plaży. Najlepszym prywatnym „trenerem”, który będzie pilnował naszych postępów w treningach  będzie właśnie smartwatch.

Jakie są największe zalety inteligentnych zegarków?

Przede wszystkim, smartwatch to naturalna ewolucja tradycyjnego zegarka. Klasyczny zegarek tylko potrafi jedno: odmierzać czas. Natomiast Smartwatch potrafi wiele, wiele więcej.

Zaleta numer 1: smartwatch się nie spóźnia

Każdy klasyczny zegarek (nie licząc oczywiście zegarków cyfrowych).

Zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie jest zawsze  ręczna. Wyliczenie godziny w innej strefie czasowej, nawet w zegarkach typu GMT (z dodatkową skalą), wymaga zawsze ręcznej rekalkulacji.

W przypadku smartwatchy takie rozbieżności po prostu nie występują. Inteligentny zegarek zawsze podaje czas właściwy. Automatycznie zmienia strefę czasową, a nawet potrafi wyświetlać kilka stref czasowych jednocześnie. Smartwatch pod każdym względem jest bardziej wiarygodnym czasomierzem niż klasyczny zegarek.

Zaleta numer 2: smartwatch może być komunikatorem

Smartwatche już dziś często  zastępują telefony. Dzięki smartwatchom możemy być w stałym kontakcie z bliskimi, nie mając przy sobie telefonu. Możemy odpisać na wiadomość, odebrać powiadomienia i wykonać połączenia telefoniczne.

Zaleta numer 3: smartwatch może być użyty do sterowania domem

Smartwatch  potrafi się zintegrować z systemami inteligentnego domu, możemy go używać do sterowania całą elektroniką.

Zaleta numer 4: prywatny trener i ratownik

Każdy smartwatch posiada wiele  funkcji aktywności fizycznej, licznik kroków, monitorowanie rytmu snu. Dużą zaletą jest to, że może on potencjalnie uratować twoje życie... ponieważ ma funkcję pomiaru ciśnienia krwi i tętna EKG.

Jeśli ktoś chce nabrać formy, dbać o zdrowie i kondycję, nie ma lepszego gadżetu niż smartwatch. Wiele modeli firm typowo sportowych oferują nawet spersonalizowane plany treningowe. Niektóre smartwatche posiadają funkcja samoczynnego wykrywania upadku i wzywania pomocy, a ponadto dzięki funkcji LiveTrack możemy udostępnić naszą lokalizację.

Wiele modeli smartwatchy dostępnych jest w sklepie Xiaomi

Zaleta numer 5: Smartwatch zamiast telefonu

Wiele osób posiadających smartwatcha  ma  wyciszony telefon. Mino to nigdy już nie przegapi żadnych powiadomień, gdyż zegarek wibruje na nadgarstku. Aby sprawdzić, czy to coś ważnego, wystarczy szybki rzut oka. Na wiele powiadomień możemy zareagować/odpowiedzieć wprost z nadgarstka, nawet nie sięgając po telefon..

Zaleta numer 6: wiele zegarków w jednym

Miłośnicy klasycznych zegarków rzadko kiedy ograniczają się do jednego zegarka. W przypadku smartwatchy sytuacja jest prosta. Nie podoba się nam jedna tarcza? – możemy ja z łatwością zmienić  na inną. Możemy nawet tworzyć własne, jeśli te zaoferowane  przez producenta nam się nie podobają.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%