Zamknij
REKLAMA

Jak dobrze zaaranżować sypialnię?

10:04, 08.09.2021 | materiały partnera

Dobieranie wyposażenia do sypialni wymaga od nas wcześniejszego zastanowienia. W końcu ma być to pomieszczenie, w którym będziemy mogli odpocząć i się zrelaksować. Na co warto zwrócić uwagę, gdy urządzamy oddzielną sypielnię lub taką połączoną z pokojem dziennym? Jak dobrać odpowiednie kolory i oświetlenie, aby faktycznie dobrze nam się w niej odpoczywało?

  1. Kolorystyka do sypialni - na jaką warto się zdecydować?
  2. Oświetlenie sufitowe do sypialni - o czym pamiętać?
  3. Płaska lampa sufitowa i nie tylko - na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?
  4. Sypialnia połączona z pokojem dziennym - jak ją umeblować?

Kolorystyka do sypialni - na jaką warto się zdecydować?

Aranżując sypialnię powinniśmy pamiętać o tym, że jest to pomieszczenie, które z definicji ma nam ułatwić i umożliwić odpoczynek. Z tego względu kwestie takie, jak odpowiednia lampa sufitowa do sypialni, kolorystyka czy umeblowanie mają duże znaczenie i powinny zostać uważnie dobrane do naszych potrzeb. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na stonowane, spokojne barwy, które ułatwią nam wyciszenie się przed pójściem spać. Możemy zastosować je zarówno w malowaniu ścian czy dodatkach, jak i w samych meblach, a nawet oświetleniu, na przykład poprzez wybranie lampy z lekko zaciemnionym kloszem, która da nam nieco bardziej przytłumione i rozproszone światło.

Oświetlenie sufitowe do sypialni - o czym pamiętać?

Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego oświetlenia i sypialnia nie jest tutaj wyjątkiem. Powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, aby w pokoju znajdowało się dobre główne źródło, jak na przykład lampy sufitowe czy lampy wiszące. W ten sposób będziemy w stanie swobodnie funkcjonować, a nasz wzrok nie będzie się męczył. Dobrym pomysłem jest zadbanie również o oświetlenie dodatkowe, bardziej przytłumione, z którego będziemy korzystać wtedy, gdy nie będziemy chcieli razić oczu mocnym światłem lampy. Może ono mieć formę lampki nocnej albo kinkietów, wyposażonych w żarówki o nieco mniejszej mocy.

Płaska lampa sufitowa i nie tylko - na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia?

Bogato zdobione lampy sufitowe lub te wykonane w stylu glamour to ciekawy pomysł do wielu wnętrz, także tych minimalistycznych. Jednak sama forma lampy ma mniejsze znaczenie, niż żarówki, z jakich będziemy korzystać. Ze względu na energooszczędność warto jest zdecydować się na oświetlenie LED - zarówno w samej sypialni, jak i każdym pomieszczeniu poza nią. Powinniśmy również zwrócić uwagę na barwę i natężenie światła. Najbardziej zbliżonym do prawdziwych promieni słońca odcieniem jest barwa żółta, która jednocześnie najmniej męczy nasze oczy. Sufitowe lampy i inne główne źródła światła powinny dysponować mocą około 500 lumenów, co pozwoli nam na swobodne funkcjonowanie przy okazji korzystania z nich.

Sypialnia połączona z pokojem dziennym - jak ją umeblować?

Jeżeli nie posiadamy sypialni oddzielnie, a jest ona częścią dużego pokoju w naszym mieszkaniu, nadal możemy bardzo zgrabnie wygospodarować część pomieszczenia na jej umieszczenie. Zamiast standardowego łóżka ciekawą opcją jest kanapa z funkcją spania, którą w razie potrzeby zawsze możemy złożyć, a oświetlenie możemy dopasować strefowo, tylko do tej jednej części pokoju. W takiej sytuacji dobrze jest zadbać również o to, by główne oświetlenie było dopasowane do wielkości i przeznaczenia pomieszczenia - możemy na przykład wybrać lampę z oddzielnie włączanymi żarówkami, co pozwoli nam decydować, jak dużo światła w danym momencie jest nam potrzebne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%