Zamknij

Pożyczka dopasowana do Twoich potrzeb - jak wybrać?

14:05, 09.09.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:06, 10.09.2021

Kiedy pilnie potrzebujesz pieniędzy, a na Twoim koncie nie ma żadnych oszczędności, z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe. Do skorzystania z nich każdego dnia zachęcają nas chwytliwe slogany reklamowe oraz atrakcyjne warunki obiecywane w reklamach - czy jednak każda z prezentowanych ofert jest równie korzystna? Różnice pomiędzy dostępnymi wariantami mogą dotyczyć zarówno możliwych do pożyczenia kwot, jak i zasad spłaty czy wymagań stawianych pożyczkobiorcom. Warto więc dowiedzieć się więcej na ich temat, by znaleźć rozwiązania dopasowane do swoich potrzeb.

Chcesz wziąć pożyczkę? Najpierw określ swoje oczekiwania!

Bez dokładnego określenia swoich potrzeb, wybranie korzystnej oferty staje się skomplikowanym zadaniem. Łatwo wtedy zdecydować się na zbyt małą kwotę, która nie wystarczy na pokrycie wszystkich należności, ale równie niekorzystne może być pożyczanie na zapas, czyli sięganie po najwyższą dostępną pożyczkę. Dlaczego tak jest? Ponieważ każde zobowiązanie finansowe wiąże się nie tylko z koniecznością spłaty, ale też dodatkowymi kosztami, które staną się kolejnym obciążeniem dla Twojego portfela. Na tym etapie warto zastanowić się też nad tym, w jakim czasie jesteś w stanie realnie uzbierać całą należną do zwrotu sumę - terminu spłaty nie możesz po prostu zignorować, nie zawsze masz też opcję jego przesunięcia, dlatego kwestię jej spłacenia najlepiej zaplanować jeszcze przed zaciągnięciem pożyczki. To najskuteczniejszy sposób na uniknięcie nieprzyjemnych i kosztownych komplikacji.

Dopiero na podstawie oceny stanu swoich finansów możliwe stanie się dobranie właściwych dla Ciebie rozwiązań. Jeśli masz pewność, że brak płynności jest tylko chwilowy, sprawdzić mogą się zobowiązania krótkoterminowe. Jeśli jednak zależy Ci na wygodnej spłacie rozłożonej w czasie, lepszym wyborem będzie pożyczka ratalna, którą oferują na przykład pożyczki domowe - sprawdź szczegóły oferty, by dowiedzieć się więcej o jej korzyściach.

Dlaczego nie każda pożyczka jest tak samo korzystna?

Na atrakcyjność pożyczki wpływa nie tylko zakres kwot, na jakich otrzymanie pozwala, ale też kwestie takie jak: 

  • Wymagania, które spełnić musi wnioskodawca - mogą dotyczyć m.in.: posiadania zdolności kredytowej, znajdowania się w określonym przedziale wiekowym, posiadania stałego źródła dochodu.
  • Warunki i czas spłaty: pożyczki dzielą się na krótkoterminowe i ratalne, jednak nawet w ramach obu tych kategorii występują różnice wynikające z długości okresu spłaty, ilości rat czy sposobu zwrotu środków.
  • Koszt całkowity, czyli kwota, jaką należy zwrócić wraz z pożyczoną sumą w ramach spłaty, składa się na nią oprocentowanie, ale też opłaty dodatkowe, związane np. z obsługą zobowiązania.
  • Przebieg procesu pożyczkowego wygląda inaczej w zależności od tego, czy umowa zawierana jest w domu klienta, czy za pośrednictwem internetu. Uwagę warto zwrócić szczególnie na wymagane do złożenia dokumenty oraz przewidywaną szybkość wydania decyzji.

Przepisy prawa określają ramy działania pożyczkodawców, w których mogą oni ustalać szczegóły swoich usług, dlatego w zależności od wybranej oferty zagadnienia te mogą wyglądać inaczej. Zamiast więc zakładać, że wszystkie dostępne opcje są do siebie zbliżone, najlepiej szukać tych, które w największym stopniu odpowiadają Twoim indywidualnym potrzebom.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%