Zamknij
REKLAMA

Zawód, po którym czeka praca. W różnych branżach i z dobrą pensją

13:38, 22.09.2021 | materiały partnera

Według statystyk największą grupę bezrobotnych stanowią osoby z najniższym wykształceniem, ale okazuje się, że spory odsetek po studiach również zasila szeregi wpisanych na listę UP. Co prawda, wykształcenie wyższe zazwyczaj nie idzie w parze z długotrwałym bezrobociem, ale jednak widać, że mocno dotyka młodych Polaków.

Pod koniec 2018 roku ponad 14% bezrobotnych to osoby z dyplomem uczelni wyższej, co pokazuje, że studia nie dają pewności znalezienia zatrudnienia. W Polsce potrzebni są fachowcy, a szczególnie specjaliści od chłodnictwa i klimatyzacji. Zawód można rzec niedoceniony, a ma ogromny potencjał. Zwłaszcza że do jego wykonywania można przygotować się w 1,5 roku.

Czym zajmuje się technik chłodnictwa i klimatyzacji?

Odpowiedź nasuwa się sama, urządzeniami chłodniczymi i klimatyzacyjnymi. Natomiast jest to duże uogólnienie. Osoba z dyplomem potrafi:

  • ocenić stan techniczny urządzenia,
  • czytać dokumentacje techniczną, instrukcje,
  • obsługiwać urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne,
  • wykonać montaż urządzeń,
  • naprawiać urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne, wymieniając jeden element bądź cały zespół elementów,
  • konserwować urządzenia.

Technik chłodnictwa i klimatyzacji posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin, między innymi z elektroniki, elektryki, automatyki wentylacji. Tego wszystkiego nauczysz się, gdy wybierzesz się na kurs. Już za za półtorej roku możesz być specem od urządzeń chłodniczych i klimatyzacji.

Jako specjalista z dyplomem możesz pracować w małych firmach zajmujących się serwisem klimatyzacji, montażem, naprawą albo w dużych fabrykach, gdzie częścią obowiązków będzie montaż maszyn. Możesz być również swoim szefem otwierając działalność, co w tego typu zawodzie jest bardzo popularne. Więcej o perspektywach rozwoju kariery znajdziesz pod tym adresem: https://www.viessmann.ovh/.

Kursy zaoczne

Można już zrobić kurs nie tylko zaocznie, ale i online. Bez wychodzenia z domu, w godzinach wieczornych. Oczywiście w przypadku takich zawodów konieczna jest również praktyka. A ją będziesz ćwiczyć podczas zjazdów raz w miesiącu. Takie warunki kształcenia oferuje Szkoła Partnerska Viessmann. W jej ofercie technik chłodnictwa i klimatyzacji kurs, na którym można zyskać dodatkowe uprawnienia. Wśród nich między innymi do montażu urządzeń marki Viessmann- czołowego producenta urządzeń grzewczych na rynku międzynarodowym. To w tym miejscu posmakujesz najnowszych rozwiązań technologicznych i masz możliwość nauki od najlepszych z branży. Szkoła, która współpracuje z producentem to unikalne połączenie w naszym kraju.

Zarobki na stanowisku technika chłodnictwa i klimatyzacji są zróżnicowane, ale nie należą do niskich.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wyksztalceni-bezrobotni-7652956.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%