Zamknij
REKLAMA

Ochrona słuchu: Słuchawki strzeleckie

08:37, 08.10.2021 | materiały partnera

Ochrona słuchu jest niezbędna dla każdego, kto uprawia strzelectwo. Głośny odgłos wystrzału może spowodować szumy w uszach, a nawet trwałą utratę słuchu. Dźwiękoszczelne ochronniki słuchu pomogą chronić błonę bębenkową przed uszkodzeniem. Wysokiej jakości słuchawki strzeleckie są idealne dla myśliwych, ponieważ redukują zewnętrzne hałasy, jednocześnie wzmacniając dźwięki dochodzące z obszaru docelowego.

W jakim celu stosuje się słuchawki strzeleckie?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że huk wystrzału jest naprawdę głośny. Nie można go porównać do wystrzałów z filmów akcji, nawet jeśli oglądasz widowisko na świetnej jakości sprzęcie Hi-Fi. Bagatelizowanie stosowania ochronników słuchu prowadzi do częściowej lub całkowitej utraty słuchu. Obecnie, coraz więcej strzelnic wprowadza zapisy w regulaminie, które wprowadzają obowiązek stosowania ochronników. Możesz je wypożyczyć lub nabyć własne słuchawki strzeleckie.

Technologia to Twój sprzymierzeniec

Sprzed ochronny uszu jest codziennie wykorzystywany przez służby mundurowe. Wojsko, straż więzienna i policja podczas treningów korzystają z ochronników uszu. Profesjonaliści często sięgają po wysokiej klasy sprzęt. Do tego grona zaliczają się słuchawki Sordin. Nowe technologie sprzyjają ochronie słuchu, a przy tym zapewniają użytkownikom komfort noszenia. Co więcej, nie musisz ich zdejmować podczas treningu, aby porozmawiać z instruktorem lub kolegą, a to bardzo wygodne.

Sordin Suprem to przykład słuchawek, które umożliwiają swobodną komunikację, a jednocześnie wychwytują głośne dźwięki i je tłumią. Dzieje się tak, ponieważ elektronika emituje fale dźwiękowe, które nakładają się na huk wystrzału. Dzięki temu niwelują odgłos niemal do zera. Do ucha docierają dźwięki, które w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu. Jeśli regularnie odwiedzasz strzelnicę, zdecydowanie warto postawić na ochronniki Sordin.

Rozwiązania doraźne: ochronniki piankowe i gumowe

Uprawianie każdego sportu warto zacząć od dobrego zapoznania. Jeśli pierwszy raz odwiedzasz strzelnicę, możesz wykorzystać tanie ochronniki do uszu. Znajdziesz je w aptece i kupisz już za kilka złotych. Nie masz jednak co liczyć na spektakularne wygłuszenie. Jeśli Twoja partnera lub partner chrapią, a do wytłumienia tych dźwięków używasz stoperów, to wiesz, z jakim produktem masz do czynienia.

Jeśli to wspomniana pierwsza wizyta na strzelnicy, to zdecydowanie lepiej mieć jakiekolwiek ochronniki niż żadne. Możesz się zrazić do dyscypliny, a podczas treningu sąsiadujące wystrzały będą Cię rozpraszać. Gdy kolejny raz pojawisz się na strzelnicy, wypożycz słuchawki do tłumienia wystrzałów. Zobaczysz, że ochronniki Srodin lub sprzęt takich producentów, jak Grizzly Ears czy Earmor zapewniają zupełnie inny komfort niż stopery na chrapanie.

Jakie słuchawki strzeleckie wybrać?

Słuchawki strzeleckie służą do ochrony słuchu. Stosuje się je przede wszystkim w klubach strzeleckich, a także podczas polowań. Wystrzał z broni - karabinu lub pistoletu powoduje duży huk, który może uszkodzić błonę bębenkową oraz spowodować pogorszenie słuchu.

Długotrwałe wystawienie słuchu na działanie wysokich decybeli może doprowadzić nawet do utraty słuchu. Zanim staniesz oko w oko z celem, zadbaj o dobrej jakości ochronniki. Możesz wybrać słuchawki Sordin lub innego, renomowanego producenta, który specjalizuje się w militariach. Dzięki temu masz pewność, że Twój słuch jest dobrze chroniony przed wystrzałem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%