Zamknij

Jak wybrać komfortowe i bezpieczne łóżko dla dziecka?

15:18, 23.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:18, 23.11.2021

Szacuje się, że przesypiamy nawet ⅓ swojego życia, zadbanie o komfortowe łóżko nie powinno być więc traktowane jako sprawa drugorzędna. Szczególnie w przypadku dzieci, które potrzebują więcej snu niż dorośli. Na co warto więc zwrócić uwagę, urządzając miejsce do spania w pokoju dziecięcym? Czy wszystkie łóżeczka dziecięce oferują nam to samo? Czy meble rosnące razem z dzieckiem są dobrą inwestycją? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej razem z przydatnymi wskazówkami dotyczącymi funkcjonalnej aranżacji niewielkich pomieszczeń.

Zadbaj o dopasowanie do wieku i poziomu samodzielności malucha

Dzieciństwo to okres dynamicznie zmieniających się potrzeb i stopniowego nabierania większej sprawności, pewności i samodzielności. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że miejsca do spania dla noworodka, przedszkolaka, ucznia i dorastającego nastolatka muszą sprostać zupełnie innym wymaganiom. Właśnie dlatego wybierając łóżeczko dla niemowlaka czy kolejne łóżka skupić należy się przede wszystkim na tym, by były dostosowane do użytkownika i zapewniały najwyższy poziom wygody zarówno w czasie popołudniowej drzemki, jak i całonocnego odpoczynku.

  • Wymiary łóżka: Rozmiar łóżka musi być dopasowany do wzrostu dziecka, tak by umożliwiał położenie się w wygodnej pozycji. Jeżeli chcesz, by dany mebel sprawdził się przez dłuższy czas, warto postawić od razu na większy model.
  • Stabilność konstrukcji: Łóżka, szczególnie te na podwyższeniu lub piętrowe, powinny być skonstruowane w taki sposób, by zachowywały równowagę w każdej sytuacji. Wszystkie elementy muszą być ze sobą solidnie połączone.
  • Wykorzystane materiały: Meble drewniane wyróżniają się trwałością i wytrzymałością, uwagę warto zwrócić jednak również na sposób wykończenia. W przypadku łóżek dziecięcych niezwykle ważne jest by wszystkie wykorzystane farby i kleje spełniały normy bezpieczeństwa.
  • Wygoda materaca: Łóżko to nie tylko rama, ale też materac — nie powinien być on ani za miękki, ani zbyt twardy, tak by zapewniał jednocześnie wygodę i dobre podparcie dla kręgosłupa. Warto postawić na rozwiązania antyalergiczne i ze ściąganym pokrowcem, który można łatwo wyczyścić.
  • Zabezpieczenia: Wszelkiego rodzaju barierki czy dodatkowe ścianki zabezpieczające przed wypadnięciem są absolutną koniecznością w przypadku mebli na podwyższeniu. Dla najmłodszych dzieci, które dopiero zmieniają łóżeczko na pierwsze łóżko, przydadzą się również przy niższych modelach.

Łóżko dziecięce nie musi być na chwilę

Już wybierając łóżeczko dla niemowlaka, możesz zapewnić sobie rozwiązanie na lata. W jaki sposób? Wystarczy wybrać model z wyciąganymi szczebelkami, który bez trudu przekształcisz w wygodny tapczanik dla starszego dziecka. Kolejnym sposobem na trwały zakup jest zrezygnowanie z mniejszych mebli dziecięcych i zakupienie od razu łóżka pełnowymiarowego, które sprawdzi się na lata.

Pomysłowe aranżacje, czyli sposób na zmieszczenie wielu funkcji na niewielkiej powierzchni

W małych pokojach dziecięcych największym problemem jest zmieszczenie wszystkich niezbędnych mebli taki sposób, by urządzane wnętrze nie sprawiało wrażenia zagraconego i jeszcze mniejszego. Pomogą w tym rozwiązania wielofunkcyjne, na przykład łóżko podniesione z biurkiem — zajmując dwa razy mniej miejsca niż oba te produkty osobno, zapewnia ich pełną funkcjonalność. Producenci oferują również wiele innych elementów umeblowania pełniących więcej niż jedną funkcję, warto więc szukać tych idealnych do swojego projektu.

Doświadczenie producenta jako gwarancja jakości

Najlepszym sposobem na znalezienie mebli, które będą wyróżniały się wysoką jakością i utrzymają swój atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność na wiele lat jest korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań. Właśnie takie są oferty cenionych producentów, którzy mają już wyrobioną markę i renomę na rynku. Pamiętaj, że w kwestii bezpieczeństwa i komfortu Twojej pociechy możliwość wybrania niższej ceny nigdy nie powinna być decydująca, zwłaszcza gdy okupiona jest obniżeniem klasy finalnego produktu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%