Zamknij
REKLAMA

Lekcje języka angielskiego dla dzieci - dlaczego warto?

15:42, 25.11.2021 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach posługiwanie się angielskim to kluczowa umiejętność. Jest to język, którym porozumieć się można na całym świecie, uniwersalny, wymagany w wielu miejscach pracy. Dzieci uczą się języka angielskiego w szkołach, jednak wielu rodziców posyła swoje pociechy również na dodatkowe lekcje.

Nauka języka obcego wpływa korzystnie na zdolność koncentracji, uczenia się, pamięć dziecka. Warto zacząć jego naukę już od najmłodszych lat. Lekcje angielskiego zapewnią przedszkolakowi lepszy start w szkole. Sprawią, że łatwiej przyjdzie mu nauka nie tylko tego języka, lecz również innych przedmiotów. Umiejętność swobodnego porozumiewania się w języku angielskim jest bardzo cenna, a im wcześniej zacznie się naukę, tym lepiej. Bardzo więc potrzebna jest nauka angielskiego dla dzieci. Poznań, Włocławek czy Warszawa – w każdym mieście bez problemu znajdziemy odpowiednie kursy.

Dodatkowe lekcje szansą na dobre opanowanie szkolnego materiału

Nie oszukujmy się, lekcje w ramach obowiązkowych zajęć szkolnych nie dają wszystkim dzieciom równych szans na opanowanie języka angielskiego. Uczeń o przeciętnych zdolnościach często nie nadąża za resztą klasy, a czując presję stresuje się. Przeżywając niepowodzenia szkolne dzieci mogą czuć się gorsze, a to jeszcze bardziej zniechęca je do nauki. Czas lekcji w szkole jest ograniczony i rzadko dzieci, którym gorzej idzie przyswojenie materiału otrzymują należyte wsparcie od nauczyciela.

Zapisanie dziecka na dodatkowy kurs angielskiego często okazuje się doskonałym rozwiązaniem problemu. Na takich lekcjach otrzyma ono pomoc adekwatną do potrzeb. Zajęcia odbywają się w mniejszych grupach lub indywidualnie, dlatego prowadzący szybciej jest w stanie wychwycić specyficzne zdolności uczniów, jak i ich braki. Niektóre dzieci lepiej radzą sobie z gramatyką, inne z rozumieniem ze słuchu lub mówieniem. Sztuką jest dać każdemu z uczniów takie wsparcie, jakiego potrzebuje, by odnieść sukces w nauce angielskiego.

Jak zadbać o rozwój uczniów zdolnych?

Jeśli dziecko nie uczyło się języka angielskiego od najmłodszych lat, a jednocześnie nauka w szkole przychodzi mu z łatwością i umie więcej niż koledzy, najwyraźniej posiada zdolności językowe. W szkole nie ma możliwości zapisania zdolnego ucznia do bardziej zaawansowanej grupy, dlatego może on nudzić się na obowiązkowych zajęciach i nie rozwinie w pełni swojego potencjału. Warto rozwijać naturalne predyspozycje do przyswajania języków obcych zapisując dziecko na odpowiedni kurs.

W dobrej szkole językowej, takiej jak przykładowo Papuga z siedzibą w Poznaniu, zarówno talent dziecka jak i jego specyficzne potrzeby na pewno zostaną zauważone. Na kursach w Papudze do uczniów podchodzi się holistycznie, z uwzględnieniem ich potrzeb intelektualnych, emocjonalnych i fizycznych. W procesie edukacyjnym uczniowie są partnerami, uwalniają swoją kreatywność i inicjatywę, stając się współtwórcami kursów. Szkoła zapewnia osiągnięcie wysokiego poziomu umiejętności językowych, wzbudzając jednocześnie ciekawość świata, entuzjazm i otwartość.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%