Zamknij
REKLAMA

Czy robot sprzątający to dobry pomysł na prezent? Kiedy się sprawdzi?

14:12, 02.12.2021 | materiały partnera

Miło jest wrócić po pracy do czystego mieszkania. I chociaż zdarzają się osoby, które lubią odkurzanie, często po prostu mogą nie mieć na to czasu. Ugotowanie posiłków, praca, zaprowadzenie dzieci do szkoły lub przedszkola, a następnie zawiezienie ich na zajęcia dodatkowe, wyprowadzenie psa na spacer… Kiedy znaleźć czas na zadbanie o czystość domu?! Jednak większość z nas po prostu nie lubi tej żmudnej czynności, jaką jest dokładne odkurzanie podłóg. Na szczęście istnieje rozwiązanie tych problemów – robot sprzątający!

Czy robot sprzątający to dobry pomysł na prezent?

Oczywiście, że tak – zarówno dla kogoś, komu chcemy ułatwić sprzątanie domu, jak i dla siebie samego. Z takiego prezentu powinni ucieszyć się właściciele zwierząt, rodziny z dziećmi, osoby zapracowane, mające problemy zdrowotne czy też wszyscy Ci, którzy na co dzień są zabiegani lub po prostu wolą inaczej spędzić wolny czas, niż biegając po mieszkaniu z odkurzaczem w ręku. Robot sprzątający może być także dobrym pomysłem jako prezent na ważną, wyjątkową okazję, taką jak ślub czy okrągła rocznica.

Musimy jednak wziąć pod uwagę, że na taki podarunek należy przeznaczyć większą kwotę. Czasem warto rozważyć składkę, jeżeli wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować, potrzebuje robota sprzątającego. W ten sposób podzielimy koszt związany z zakupem upominku na kilka osób i ułatwimy większemu gronu wybór i zakup prezentu.

Jak używać robota sprzątającego?

Robot sprzątający powinien sprawdzić się w zasadzie w każdym domu czy mieszkaniu. Świetnie nadaje się do codziennej pomocy w utrzymywaniu czystości podłóg. Bez trudu znajdziemy modele, które nie tylko odkurzają, lecz także myją podłogi. Warto jednak pamiętać, że nawet posiadacze najlepszych robotów sprzątających raz na jakiś czas, zależnie od swoich potrzeb, muszą poświęcić trochę czasu na gruntowne porządki, aby utrzymać w czystości każdy zakamarek mieszkania. Dzięki pomocy robota sprzątającego powinno to być jednak znacznie prostsza zadanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając roboty sprzątające dla siebie lub na prezent?

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego robota sprzątającego, warto zastanowić się, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Poniższe cechy urządzenia powinny ułatwić ten wybór.

  • Poziom hałasu. Im mniej decybeli, tym ciszej robot sprzątający będzie pracował.
  • Czas pracy na jednym ładowaniu. Jest on szczególnie ważny w przypadku dużych domów i mieszkań, w których robot będzie miał spore powierzchnie do wyczyszczenia.
  • Funkcja mycia na mokro. Robot sprzątający może nie tylko odkurzać, lecz także myć podłogi.
  • Zdalne sterowanie, np. za pomocą smartfona. To bardzo wygodna funkcja, dzięki której możemy uruchomić robota sprzątającego niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację. Możemy w niej także podglądać, na jakim etapie sprzątania jest urządzenie.
  • Zintegrowane czujniki, takie jak czujnik podczerwieni, antykolizyjny, krawędzi, wysokości, odległości, przeszkód, wykrywanie schodów, powrotu do stacji ładowania, akcelerometr czy laserowe skanowanie mieszkania. Dzięki nim robot sprzątający nie spadnie ze schodów oraz nie będzie zderzał się z meblami, a po skończonej pracy sam wróci do stacji ładującej.
  • Warto zwrócić uwagę także na moc ssania, pobór mocy, system filtracji HEPA oraz różne  dodatkowe funkcje i zastosowane technologie. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to większość robotów sprzątających dostępna jest w uniwersalnych odcieniach czerni, bieli i szarości.

Warto pamiętać, że roboty sprzątające to nie tylko pomoc w odkurzaniu i myciu podłóg. Możemy także zdecydować się na zakup robota do mycia okien! Duży wybór robotów sprzątających oferuje sklep smyk.com.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%