Zamknij
REKLAMA

Kasy fiskalne online – co powinieneś o nich wiedzieć?

00:00, 08.01.2022 | materiały partnera

Od 2021 roku przedsiębiorcy mają obowiązek ewidencjonowania swojej sprzedaży w oparciu o drukarki bądź kasy fiskalne. Popularne stały się kasy fiskalne online które bezpośrednio łączą się z Centralnym Repozytorium Kas wedle ustalonego wcześniej harmonogramu. Zapoznaj się z poniższym materiałem i dowiedz się, która kasa będzie najlepsza w Twojej firmie.

Rodzaje kas fiskalnych online

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje kas fiskalnych online: w modelu stacjonarnym oraz modelu mobilnym. Przenośna kasa online powinna być niewielkich rozmiarów, lekka i wygodna w użytkowaniu. To szczególnie istotne, gdy prowadzisz na przykład prywatna praktykę lekarską i odwiedzasz w domu pacjentów czy jesteś właścicielem mobilnego salonu kosmetycznego lub warsztatu.

Niezależnie jednak czy zdecydujesz się na model mobilny czy stacjonarny, musisz wiedzieć, że kasy fiskalne online powinny być stale podłączone do Internetu - w zależności od modelu dostęp do sieci realizowany jest poprzez WiFi, kabel lub GSM.

Więcej o kasach fiskalnych przeczytasz na stronie: https://www.escsa.pl/sklep/kasy-fiskalne-online.html

Koszt kasy fiskalnej online

Koszt to jeden z głównych czynników warunkujących wybór kasy fiskalnej. Pamiętaj jednak by, poza tym kryterium, wziąć również pod uwagę rodzaj prowadzonej przez Ciebie działalności, która bezpośrednio rzutuje na zakres jaki powinna Twoja kasa obejmować. Chodzi o tzw. bazy towarowe, a więc określenie tego co powinno znaleźć się na paragonie wydawanym klientowi. Im więcej baz chcesz wprowadzić, tym Twoja drukarka powinna być bardziej zaawansowana.

Koszt zakupu kasy fiskalnej to przedział 700-2200 zł netto. Jednak obecnie przedsiębiorcy posiadający tradycyjne urządzenia fiskalne mogą ubiegać się o ulgę na kasę fiskalną online aż do 90% wartości urządzenia online (jednak maksymalnie może to był łącznie 700 zł netto). Ulga ta przysługuje jednorazowo.

Sprawdzone kasy fiskalne online

Jeśli szukasz kasy fiskalnej koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy ESC S.A. która jest obecna na rynku niemal od samego początku pojawienia się kas w Polsce. ESC świadczy usługi serwisowe naprawy i wsparcia urządzeń fiskalnych, oprogramowania do zarządzania firmą oraz infrastruktury informatycznej. To sprawdzony adres, który zapewni Ci wsparcie i bezpieczeństwo podczas prowadzenia działalności gospodarczej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%