Zamknij
REKLAMA

Kup apartament w jednym z najciekawszych budynków Włocławka! Sprzedaż rozpoczęta

00:01, 10.01.2022 | .
Adres Łęgska 45 to gruntownie odrestaurowany, zabytkowy dom z 1900 roku usytuowany w centrum Włocławka. Fot. G.S.

Możesz zamieszkać, abo otworzyć firmę pod prestiżowym adresem, w jednym z najciekawszych budynków Włocławka - gruntownie odrestaurowanym, pochodzącym z 1900 roku zabytkowym "domu z kafli". Sprzedaż apartamentów Łęgska 45 rozpoczęta!

Adres Łęgska 45 to gruntownie odrestaurowany, zabytkowy dom z 1900 roku usytuowany w centrum Włocławka.

Dom z kafli - jeden z najbardziej charakterystycznych budynków we Włocławku

Pochodzący z 1900 roku zabytkowy dom stojący przy Łęgskiej 45 zasłynął z oryginalnej, pokrytej kaflami elewacji z kariatydami, czyli podporami architektonicznymi w kształcie kobiecych sylwetek.

Według doniesień historycznych, obiekt postawił Stefan Kwitliński, właściciel działającej we Włocławku od 1869 roku Fabryki Kafli

Kiedy jego spadkobiercy sprzedali dom, unikalny w skali miasta zabytek zaczął niszczeć. Doszło do tego, że kilka lat temu, nadzór budowlany nakazał opróżnienie budynku.

Los "domu z kafli" odwrócił się w 2020 roku, kiedy wystawioną na sprzedaż nieruchomość kupił właściciel firmy TPU Transport i Logistyka Pikutkowo, który postanowił perełce architektonicznej Włocławka przywrócić dawną świetność

 Gruntownym remontem budynku zajęła się włocławska firma TreBud

Łęgska 45 - mieszkania i lokale użytkowe na sprzedaż

Aktualnie trwa proces sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych znajdujących się w gruntownie odrestaurowanym "domu z kafli".

W budynku mieści się pięć lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od około 40 do ponad 65 m2. W ofercie jest także lokal  usługowy o powierzchni blisko 68 m2. Zapoznaj się z rozkładem dostępnych lokali.

Łęgska 45 to:

  • wysoce funkcjonalne rozkłady
  • bliskość ścisłego centrum miasta

  • lokale z bogatą historią

Więcej informacji:

(MATERIAŁ PROMOCYJNY)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%