Zamknij
REKLAMA

Gdzie kupić sprzęt BHP?

00:00, 13.01.2022 | materiał partnera

Artykuły BHP są częścią wyposażenia pracownika, bez których trudno sobie wyobrazić wykonywanie przez niego zadań zleconych przez pracodawcę. Zakup odpowiednich środków zabezpieczających, w tym odzieży ochronnej jest nie tylko w pełni zrozumiały, lecz także obowiązkowy, o czym mówią stosowne przepisy. Ważne jest, by nabywać środki ochrony bezpieczne oraz wysokiej jakości, co zapobiegnie między innymi szybkiemu ich zużywaniu, i częstej wymianie. Gdzie kupować sprzęt BHP? Czym kierować się przy wyborze dostawcy? Sprawdźmy.

Zakup sprzętu BHP, stacjonarnie czy przez internet?

Większe metropolie miejskie z reguły dysponują placówkami handlowymi oferującymi wyposażenie ochronne, jednak wymaga to wiedzy na temat danych lokalizacyjnych i czasu, którego z reguły brak jest przedsiębiorcom.

Idealnym rozwiązaniem byłoby połączenie dwóch form sprzedaży, zdalnej i stacjonarnej tak jak dzieje się to w przypadku sklepu i hurtowni POL-PAW, oferujących odzież roboczą, obuwie ochronne, sprzęt przeciwpożarowy i artykuły wspierające bezpieczeństwo oraz komfort podczas wykonywania prac fizycznych.

Obsługa stacjonarna umożliwia bezpośrednie sprawdzenie jakości i rozmiarów np. butów roboczych, jednak wymaga od klienta stawienia się w placówce, co nie zawsze jest praktyczne i możliwe.

O ile wygodniej jest przemyśleć i dokonać stosownych zakupów za pośrednictwem sieci internetowej, w zaciszu własnego gabinetu? W takiej sytuacji eliminuje się konieczność czasochłonnych wyjazdów, znikają także ograniczenia terytorialne, albowiem lokalizacja sklepu praktycznie nie ma znaczenia.

Decydując się na transakcję online, klient ma pewność, że otrzyma towar bezpośrednio na podany przez siebie adres, natomiast dokumenty płatnicze niezbędne do zaksięgowania operacji dotrą niemal natychmiast za pośrednictwem poczty e-mail.

Warto przypomnieć, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o podatku dochodowym oraz ustawy o VAT, faktury elektroniczne są pełnoprawnymi dokumentami uprawniającymi do zaliczenia transakcji jako kosztu uzyskania przychodu, oraz obniżenia wysokości podatku VAT należnego.

Zatem nabywając sprzęt BHP, klient ma pewność, że transakcja została zaksięgowana w systemie rachunkowym dostawcy, a jego dokumenty bezpiecznie dotrą do rąk własnych zgodnie z ustawowym terminem. Jednocześnie faktura elektroniczna potwierdza niejako fakt nabycia przez przedsiębiorcę wszelkich praw konsumenckich.

Sklep BHP, czy hurtownia? Gdzie kupować?

Różnica wynika głównie z liczby sztuk poszukiwanego asortymentu BHP. Przedsiębiorca zaopatrujący swoje ekipy pracownicze w wyposażenie ochronne, prawdopodobnie będzie zainteresowany niewielką liczbą tych artykułów. Oferta hurtowni skierowana jest raczej do dostawców detalicznych usytuowanych na terenie całego kraju.

Dzięki udanej fuzji tych dwóch rodzajów działalności POL-PAW ma w swoim portfolio zarówno podmioty gospodarcze zatrudniające ekipy budowlano-remontowe, jak i współpracuje z sieciami handlowymi.

Te drugie siłą rzeczy dokonują transakcji na większą skalę, dokonując zakupów w liczbie wyrażanej przeważnie w dziesiątkach, a nawet setkach sztuk.

Pamiętaj, profesjonalny dostawca zawsze umieszcza na swojej stronie kompletną specyfikację oferowanego przez siebie sprzętu BHP:

Wyczerpujące opisy sprawiają, iż masz pewność pochodzenia sprzętu, wytwórcy oraz materiałów, z jakich został wyprodukowany.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przedsiębiorstwa zatrudniające znaczną liczbę pracowników nie miały skorzystać z hurtowni. Zamówienia w tym trybie z pewnością przyniosą dodatkowe profity w postaci obniżek cen lub rabatów.

Połączenie hurtowni ze sklepem gwarantuje, że bez względu na zapotrzebowanie, wymagana liczba produktów BHP zawsze znajduje się w magazynach, co sprawia, że zakupów dokonuje się szybko, wygodnie i co najważniejsze bezpiecznie.

Komfort Twoich pracowników i zadowolenie klientów Twego sklepu stanowi krok do zwiększenia konkurencyjności. Krok, którego w żadnym razie nie można przeoczyć.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%