Zamknij

Zdrowe jedzenie do szkoły dla pierwszoklasisty. Co zapakować dziecku?

00:00, 26.01.2022 artykuł sponsorowany

Dla pierwszoklasisty każdy dzień w szkole to wyzwanie. Rówieśnicy, nauczyciele, obowiązki i zadania stanowią nowe elementy w życiu dziecka i nie ma się co dziwić, że póki się z nimi dobrze nie zapozna odczuwa strach. Chcąc zdobyć akceptację grupy, pierwszoklasista stara się często wpasować podobnymi zainteresowaniami lub zachowaniem. Nie obawiaj się więc, gdy Twoje dziecko zacznie oglądać nowe bajki czy prosić Cię o pakowanie innych przekąsek. To bardzo naturalne. Jednak pamiętaj, że to Ty jesteś rodzicem i to Ty stawiasz dziecku granice. Wybory Twojego dziecka nie zawsze są słuszne, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą niezdrowe słodycze i napoje gazowane. Co zatem zapakować pierwszoklasiście, żeby nie było rozczarowane brakiem w lunchboxie czekoladowego batona? Podpowiadamy.

1. Ciekawe kształty i formy przekąsek

Pokrój warzywa i owoce w określone kształty. Talarki, trójkąty, kwadraty czy paski będą prezentowały się bardzo atrakcyjnie, zwłaszcza przed lekcją matematyki ;) Wygląd przekąsek naprawdę ma znaczenie. Kreatywne pomysły są na wagę złota, dlatego wszelkie zwierzaki, roślinki, chmurki czy słoneczka będą ciekawym akcentem lunchboxa twojego dziecka. Pamiętaj jednak, aby elementy lunchboxa nie pomieszały się ze sobą. Dobre pojemniki na jedzenie dla dziecka to prosta droga do sukcesu.

 2. Kolorowa tęcza na talerzu

Szaro i ponuro w lunchboxie to nie jest to co pierwszoklasiści lubią najbardziej. Zadbaj o to, aby poszczególne elementy lunchboxa były w innych kolorach. Czerwone pomidorki koktajlowe, pomarańczowe placuszki z batatów, żółta gruszka czy zielone winogrono. Otwierając lunchbox, Twoje dziecko będzie wniebowzięte.

 

3. Elementy zaskoczenia

Dzień żółty, pomarańczowy, zielony lub czerwony? Czemu nie, nie zaszkodzi, aby w lunchboxie był obecny jeden kolor. A może zrobisz przeplatany kolorami tydzień i każdego dnia w lunchboxie dziecko znajdzie coś innego? Pod koniec tygodnia nie zapomnij zapytać, który dzień podobał mu się najbardziej, może okaże się, że Twoje dziecko uwielbia kukurydzę, o której często zapominasz podczas gotowania obiadu?

 4. Zabawne notatki

Dodaj do lunchboxa kolorowe notatki. Napisz jakiś żarcik, albo coś miłego i dodaj do lunchboxa. Nie masz pomysłu, albo obawiasz się, że karteczka w lunchboxie się zniszczy? Wybierz gotowe rozwiązania. Takie karteczki pełne żarcików odpowiednich dla pierwszoklasistów są już dostępne na polskim rynku – Karteczki do lunchboxa.

 5. Ulubione smaki i zapachy

Wiesz co lubi Twoje dziecko, więc do lunchboxa zapakuj mu jego ulubione „pewniaki”. Unikniesz rozczarowania, wywołanego powrotem do domu pełnego lunchboxa. Oczywiście postaraj się do pudełek zapakować coś nowego, ale niech będzie to jeden element. Daj dziecku szansę na poznanie nowego smaku, ale nie oczekuj, że zje całość. Nie każde dziecko lubi kulinarne nowości. Jeżeli nowe smaki będą powracały do domu zbyt często spróbuj innych trików na przemycenie różnorodności w diecie. Może w babeczkach marchewka nie będzie już taka straszna?

Zdrowe jedzenie da dziecku dużo energii niezbędnej do przeżywania nowych przygód. Przygotowywanie posiłków dla dziecka z dnia na dzień stanie się dla Ciebie łatwiejsze. Najtrudniejszy jest jednak ten pierwszy krok :)

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%