Zamknij
REKLAMA

Kontenery biurowe na placu budowy – przydatne wskazówki, jak wybrać odpowiednie

00:00, 01.05.2022 | Materiały Partnera

Kontenery biurowe są potrzebne dla zapewnienia prawidłowego zaplecza ekipie na budowie. Warto wiedzieć, jak wybrać najlepszy.

Czy warto mieć kontener biurowy na placu budowy?

Dobrym pomysłem jest wyposażeniem placu budowy w kontenery biurowe. Stanowią one całkowicie samodzielną i samowystarczalną infrastrukturę. Wyposażone są w instalację elektryczną, grzewczą, a co więcej, można je łatwo i szybko zamontować. Kontenery wykorzystywać można bezpośrednio po montażu, nie wymagają dodatkowych działań – nie trzeba prowadzić żadnych robót ziemnych, ani stawiać rusztowań. Warto też wiedzieć, że w zależności od potrzeb, kontenery można ze sobą zestawiać pionowo lub poziomo, dzięki czemu powierzchnię biurową dopasujemy w 100% do potrzeb inwestycji. Kontenery biurowe na G-con.pl mogą być biurem kierownika budowy albo pracowników administracji inwestycji. Co więcej, mogą pełnić funkcję pomieszczenia socjalnego lub magazynu.

Jakie kontenery można postawić na placu budowy?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kontenerów, które świetnie sprawdzą się na placu budowy. Warto korzystać z ofert renomowanych producentów i na przykład sprawdzić opcje na https://g-con.pl/. Podstawą jest kontener standardowy, bez problemu możemy go rozbudować o dodatkowe moduły, na przykład sanitarny. Członkom ekipy przydać może się także model, który wyposażony jest zarówno w moduł sanitarny, jak i kuchnię. Taki dwuczęściowy kontener pozwala na zapewnienie ekipie komfortu podczas przerw czy kiedy zachodzi potrzeba skorzystania po zmianie na przykład z prysznica.

Jakie zalety ma kontener biurowy?

Kontener biurowy ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest sposobem na to, aby ekipie budowlanej stworzyć rozbudowane zaplecze, bez ponoszenia wygórowanych kosztów i to w krótkim czasie. Będzie się to przekładać na sprawne prace budowlane. Takie rozwiązanie jest tańsze i bardziej praktyczne od stawiania standardowego budynku. Warto tu dodać, że niższe koszty nie wynikają z oszczędzania na materiałach. Kontenery biurowe renomowanych producentów są wykonane z materiałów trwałych i wytrzymałych na zmienne warunki atmosferyczne. Stosuje się w nich ramową konstrukcję stalową.

Co więcej, takie obiekty są całkowicie mobilne, dzięki czemu po zakończeniu jednej inwestycji, kontener możemy zabrać w inne miejsce. Nie wymaga to dopełniania żadnych formalności, ponieważ dla postawienia kontenera budowlanego nie ma potrzeby  uzyskiwania pozwoleń na budowę. Jednorazowe zainwestowanie w zaplecze dla pracowników może być inwestycją w kilka kolejnych projektów.

Kontener można bez problemu podpiąć do sieci energetycznej, wyposażyć go w klimatyzację czy ogrzewanie a także w instalację teleinformatyczną. Warto pomyśleć o odpowiednim zaopatrzeniu w meble – biurowe, krzesła, biurka, szafy na dokumentację, stoły i szafki w części kuchennej. Rozmieszczenie drzwi, przeszkleń i sam układ modułów można dopasować całkowicie do potrzeb klienta. Dzięki temu, zaplecze będzie spełniać wymagania inwestora i ekipy.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie inwestycję bez odpowiedniego zaplecza biurowego oraz sanitarnego. Kontenery pomagają w usprawnieniu prac, a co za tym idzie – w terminowym zakończeniu inwestycji. Wpływają też na poziom zadowolenia ekipy z warunków pracy.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%