Zamknij
REKLAMA

Jak pić więcej wody? Najlepsze wskazówki

12:51, 06.05.2022 | Materiały Partnera

Codzienne picie sporych ilości wody jest bardzo istotne, aby zachować dobre zdrowie. Człowiek w zdecydowanej większości składa się z wody, dlatego niezbędnym rozwiązaniem będzie uzupełnianie utraconych w ciągu dnia płynów. Dorosły człowiek powinien spożywać około 2-3 litrów płynów dziennie, jednak będzie to zależało od czynników takich jak waga czy tryb życia. Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak istotna to kwestia jest, jednak spora część z nich stale zastanawia się nad tym jak pić więcej wody.

Jak pić wodę w ciągu dnia?

Na to, jak nauczyć się pić wodę jest bardzo wiele sposobów. Różnią się one dość znacznie, dlatego warto przetestować wszystko, aby mieć pewność, co w danej sytuacji sprawdza się najlepiej.

Warto zawsze nosić ze sobą wodę

Brzmi to może odrobinę jak banał, gdyż można pomyśleć, że nie ma sensu nosić wodę jak wychodzi się z domu “tylko na chwilę”. Jednak ten moment często się przedłuża, ponieważ jest tak wiele spraw, które należy załatwić. Taka woda, która może czasem nawet trochę przeszkadzać, będzie motywowała do szybszego opróżnienia butelki. Co najważniejsze, zawsze można po nią sięgnąć.

Przypomnienia na telefonie

Bardzo często powodem, przez który wiele osób nie dba o odpowiednie nawodnienie jest zapominanie o tym, że może się chcieć pić. Często będąc pochłoniętym różnymi sprawami po prostu ucieka to z pamięci. Skuteczne mogą tu być różnego rodzaju aplikacje albo po prostu cyklicznie ustawione przypomnienia na telefonie. Można się naprawdę zdziwić jak często człowiekowi może chcieć się pić, jednak może sobie z tego nawet nie zdawać sprawy. Z kolei niedobór wody w organizmie może skutkować bólami głowy, gorszym samopoczuciem czy po prostu rozdrażnieniem.

Woda z dodatkami

Doskonałym sposobem na to, jak nauczyć się pić wodę będzie dodanie np. plastra cytryny do szklanki czy bidonu, z którego się korzysta. W sezonie letnim zastosować można także inne cytrusy czy truskawki, a nawet arbuza. Wszystko to zależy od predyspozycji smakowych danej osoby. Ciekawym rozwiązaniem będą także różnego rodzaju bezkaloryczne dodatki do wody, które nadadzą jej wyjątkowy smak. Będzie to sposób niezwykle skuteczny szczególnie dla osób, które deklarują, że smak wody im nie odpowiada.

Butelka czy dzbanek w miejscu pracy bądź szkoły

Praca jest często elementem, który pochłania dużą ilość czasu w ciągu dnia. Właśnie wtedy szczególnie warto wyrobić w sobie nawyk picia wody, który z pewnością będzie owocował. Bez względu czy wykonywana praca jest biurowa, czy fizyczna, jeśli istnieje taka możliwość warto wprowadzić to do swojej codziennej rutyny. Również dzieci, które chodzą do szkoły czy nawet przedszkola warto wyposażyć w butelkę czystej wody. Nawyk, który jest kształtowany już od najmłodszych lat pozostaje z człowiekiem na dłużej.

Bidon z miarką

Ciekawym rozwiązaniem może być także zaopatrzenie się w bidon czy butelkę, na której pokazane są poszczególne poziomy wody. W ten sposób łatwiej jest kontrolować wartość spożywanej wody. Dobrym sposobem będzie także wyznaczenie sobie celów spożycia wody, które ograniczone będą godzinowo. Tę metodę warto połączyć z np. powiadomieniami w telefonie.

Dzbanek filtrujący

Sposobem, który rozwiąże problemy z dostępnością wody w danym miejscu, takim jak dom czy praca biurowa będzie zastosowanie dzbanka z filtrem. Wyeliminuje to wymówkę braku dostępności wody pitnej w swoim otoczeniu. Podczas wyjścia można natomiast zaopatrzyć się w butelkę z filtrem, którą wystarczy uzupełnić.

Dystrybutor wody

Podobnym do poprzedniego rozwiązania, jednak bardziej atrakcyjnym, jest nabycie dystrybutora. To niezwykle innowacyjne rozwiązanie dostarcza różnego rodzaju wody. W zależności od wybranego modelu i potrzeb uzyskać można wodę pod postacią różnych form. Jedną z tych najbardziej kluczowych jest woda po prostu przefiltrowana. Może być ona jednak wzbogacona o minerały. Warianty te zakładają także możliwość uzyskania wody gazowanej i niegazowanej. Do wyboru jest także temperatura wody, która będzie najbardziej odpowiadała konkretnemu konsumentowi. Ciekawe modele znaleźć można tu:

https://sklep.osmoza.pl/dystrybutory-wody-c-5.html, https://sklep.osmoza.pl/

Jak pić dużo wody?

Należy się po prostu pilnować w tej kwestii i zastosować różnego rodzaju zachęty, które mogą okazać się pomocne.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%