Najpierw medale na Mistrzostwach Polski, a później powołania. Zawodnicy AMSW na konsultacjach kadry

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 11:29, 29.10.2020 . Aktualizacja: 18:33, 30.10.2020
Skomentuj Wśród startujących zawodników znalazła się dziesięcioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Zawodnicy trenujący na co dzień pod okiem Daniela Tobjasza zaprezentowali się świetnie i przywieźli sporo medali. Fot. Nadesłane Wśród startujących zawodników znalazła się dziesięcioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Zawodnicy trenujący na co dzień pod okiem Daniela Tobjasza zaprezentowali się świetnie i przywieźli sporo medali. Fot. Nadesłane

W Maszewie Dużym koło Płocka rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light. Medale z imprezy przywieźli fighterzy Akademii Mieszanych Sztuk Walki.

Za organizację zawodów odpowiadali Polski Związek Kickboxingu i Ludowy Klub Sportowy "Puncher" Płock.

W imprezie wzięło udział 223 zawodników reprezentujących 62 kluby z całej Polski, a rywalizacja toczyła się równolegle na trzech matach.

Wśród startujących zawodników znalazła się dziesięcioosobowa reprezentacja Akademii Mieszanych Sztuk Walki. Zawodnicy trenujący na co dzień pod okiem Daniela Tobjasza zaprezentowali się świetnie i przywieźli sporo medali.

Srebrne krążki zdobyli: Amelia Cymerman (junior - 60 kg.), Jakub Szczepański (junior - 90 kg.), Nicola Gałkiewicz (junior +70 kg.) i Oliwia Sikorska (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice). Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei: Grzegorz Lipski (junior - 84 kg.), Katarzyna Tyl (junior +70 kg.), Wiktoria Woźniak (junior - 55 kg.), Marta Hyba (junior - 60 kg.) oraz Jan Kuczmaja (junior - 84 kg.)

- Bardzo się cieszę z postawy moich podopiecznych, którzy łącznie przywieźli, aż dziewięć medali z tej imprezy. Jest mały niedosyt, mogło być lepiej, ale to jest właśnie piękno sportu. Teraz mamy tydzień odpoczynku, potem konsultacje Kadry Polski i przygotowania do kolejnego sezonu startowego

- powiedział w rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek Daniel Tobjasz, trener Akademii Mieszanych Sztuk Walki.

Znakomite występy sportowców nie zostały niezauważone. Dzięki zdobyczom medalowym w formule Low Kick i K-1 Rules na Mistrzostwach Polski, aż cztery zawodniczki reprezentujące włocławski klub otrzymały powołania na konsultację kadry Polski. Wśród wyróżnionych znalazły się: Katarzyna Tyl, Amelia Cymerman, Marta Hyba i Wiktoria Woźniak.

Powołane zostały też reprezentantki klubu z Wilkowic: Justyna Cymerman i Oliwia Sikorska.

Konsultacje kadry odbędą się w listopadzie w Warszawie.