Zamknij
REKLAMA

Tomasz Latos: "Zakwestionują nasze programy społeczne"

16:20, 23.05.2019 | K.P.
Skomentuj

Tomasz Latos kandyduje z list Prawa i Sprawiedliwości do parlamentu Europejskiego. W rozmowie z portalem Dzień Dobry Włocławek zwraca uwagę, że dojście do władzy przedstawicieli opozycji może doprowadzić do zakwestionowania wszystkich programów społecznych, w tym być może i cofnięcia świadczenia 500+.

Na liście Prawa i Sprawiedliwości jest Pan „dwójką”. Prezes Jarosław Kaczyński stawia na liderów. 

Jesteśmy drużyną Prawa i Sprawiedliwości. Powtarzam to wszędzie. Kiedy działacze pytają mnie o zaangażowanie w kampanię, mówię jasno: pomagajcie wszystkim z listy. Dobry wynik wyborczy zależy od pracy wszystkich dla wszystkich startujących. To jest dla mnie najważniejsze. Oczywiście, że chcę zwyciężyć i uzyskać jak najlepszy wynik, ale nie za wszelką cenę. Przeciwnik jest bowiem gdzie indziej, a nie wśród swoich. To sytuacja trochę jak w kolarskim peletonie. Grupa rozprowadza lidera, ale na finiszu mogą się zdarzyć różne niespodzianki. Granie tylko na siebie może przynieść chwilowy efekt dla jednostki, a przed nami wciąż kolejne etapy i wyzwania, kolejne wybory. Wyścig nie kończy się 26 maja.

Tomasz Latos znany jest bardzo dobrze w Bydgoszczy, ale nie tylko. 

Jak już wspomniałem, od czterech kadencji wybierany byłem głosami wyborców okręgu bydgoskiego do Sejmu. Pochodzę z lekarskiej rodziny i sam jestem lekarzem. Wyborcy potrafili docenić mój zapał i zaangażowanie, a ja się odwzajemniam tym, że potrafię skutecznie zabiegać o sprawy mieszkańców regionu. 

Czym zatem chce się Pan zająć w Parlamencie Europejskim? 

Cieszę się, że jednym z tematów kampanii do Europarlamentu stała się służba zdrowia. My już w kraju, w przeciwieństwie do naszych konkurentów politycznych, wiele zmieniamy, choć w dalszym ciągu długa droga przed nami do osiągnięcia pełnego zadowolenia pacjentów. Co ważne, wydatki na służbę zdrowia już w tym roku przekroczą 100 miliardów złotych. W tej dziedzinie wsparciem mogą być też fundusze unijne, których w nowej perspektywie budżetowej powinno być więcej właśnie na ochronę zdrowia. Chcę, byśmy pozyskali ich jak najwięcej na inwestycje w SOR, na promocję zdrowia i profilaktykę, czy też wsparcie programów onkologicznych. Jeśli uda się w tej sprawie stworzyć ponadpartyjne lobby w Parlamencie Europejskim, to będę się cieszył, że chociaż jedna sprawa, tak zresztą ważna dla Polaków, może połączyć, a nie dzielić. Zapewniam, że Prawo i Sprawiedliwość będzie zabiegać gorąco o interes Polski. 

W ostatnich latach widać wyraźnie, że niektórzy posłowie w Parlamencie Europejskim dbają bardziej o interes partyjny niż sprawy narodowe.

Wrzucając do urny kartę do głosowania 26 maja, musimy mieć świadomość, że w Parlamencie Europejskim polscy posłowie znajdują się w różnych frakcjach parlamentarnych. Tym niemniej jednak, powinni zawsze reprezentować interes Polski, a nie danej grupy, a z tym do tej pory bywało różnie. Weźmy na przykład ACTA 2. Przy uchwalaniu nowych regulacji w sprawie prawa autorskiego europosłowie Platformy Obywatelskiej najpierw deklarowali głosowanie przeciwko przepisom ograniczającym wolność w Internecie, by po kilku dniach zmienić zdanie i większość z nich głosowała tak, jak chciał ich najsilniejszy partner, czyli Niemcy. Podobnie było zresztą w sprawie pracowników delegowanych, w której Niemcy i Francja forsowały niekorzystne dla polskich firm regulacje, czy też w sprawie podwójnej jakości towarów oferowanych przez zachodnich producentów w różnych krajach europejskich. 

Wybrani europosłowie z Koalicji Europejskiej rozejdą się po wyborach na cztery strony świata do różnych grup parlamentarnych i ich wyborcy nawet nie będą wiedzieli, jak rozliczać z działania posłów w różnych frakcjach, ponieważ KE po wyborach 26 maja rozpadnie się. Takie zachowanie nie jest korzystne dla Polski. Tak naprawdę, to jest działanie mające tylko jeden cel – odsunięcie w jesiennych wyborach do Sejmu Prawa i Sprawiedliwości od władzy. A gdyby to im się udało, to jestem głęboko przekonany, że zakwestionują wszystkie nasze programy społeczne. 

Zlikwidują 500 plus? 

Pamiętajmy wszyscy i pamiętajmy o tym w wyborach 26 maja, jak też tych jesiennych, że to Platforma Obywatelska razem z PSL wydłużyły wiek emerytalny do 67 lat, każąc np. nauczycielkom pracować o siedem lat dłużej. To oni twierdzili, że nie ma pieniędzy na 500 plus, nie mówiąc o innych programach społecznych. I dzisiejsze zapewnienia, że z tego programu nie zrezygnują, są bardzo niewiarygodne. 

Boję się, że powrót PO do władzy mógłby oznaczać powrót do dawnych liberalnych koncepcji i stwierdzenia, że owszem, chcieliby, ale brakuje pieniędzy, żeby kontynuować programy społeczne Prawa i Sprawiedliwości. Lepiej więc nie ryzykujmy i dajmy temu wyraz, najpierw 26 maja, a potem w jesiennych wyborach do Sejmu. 

Sugeruje Pan, że jeśli PO wygra, to na drugi dzień ogłosi kryzys gospodarczy?

Człowiek szybko przyzwyczaja się do tego, co dobre, zapominając, jak było w przeszłości. Przypomnę zatem. Jest taka dziwna prawidłowość, że jak rządziły w różnej konfiguracji te ugrupowania z Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD) i pod różnymi szyldami przez prawie 25 lat od 1989 roku, to była zawsze zła koniunktura gospodarcza, problemy z deficytem budżetowym, trudności ze wzrostem gospodarczym. Krótko mówiąc, gospodarka się rozwijała, a mimo to ciągle była w kryzysie i trzeba było zaciskać pasa. Tacy to z nich pechowcy. 

Obecność przy urnach 26 maja mieszkańców województwa kujawsko–pomorskiego jest szczególnie pożądana… 

Tak. Frekwencja wyborcza jest szczególnie ważna w naszym okręgu, dlatego że od niej będzie zależeć ostatecznie liczba mandatów, które przypadną naszemu województwu. Zachęcam zatem, idźmy do tych wyborów, bo Kujawy i Pomorze potrzebują silnej reprezentacji w Parlamencie Europejskim. 

Dlaczego jeszcze powinniśmy pójść głosować 26 maja? 

Po pierwsze dlatego, że każde wybory to święto demokracji. Żyjemy w wolnym kraju, w którym głos każdego obywatela jest tak samo istotny. Korzystajmy z tego. Po drugie, każde wybory są bardzo ważne. Wybieramy swoich przedstawicieli samorządów, parlamentów, prezydentów, burmistrzów, wójtów. Mamy potem prawo oceniać i rozliczać. Po trzecie wreszcie, wybory do Parlamentu Europejskiego są bardzo ważne, ponieważ coraz więcej decyzji, które dotyczą naszego życia codziennego, podejmowanych jest w Brukseli i Strasburgu. 

Jeżeli mówimy o dopłatach dla rolników czy pieniądzach na infrastrukturę drogową, czy też na służbę zdrowia, to musimy mieć świadomość, że te decyzje podejmowane są właśnie tam. Stąd ważne jest, jaką będziemy mieć reprezentację Polski w Europie, jakie będą priorytety poszczególnych europosłów. Dlatego powinniśmy pójść na wybory 26 maja i dokonać wyboru zgodnego ze swoim sumieniem i poglądami. 

Dziękuję za rozmowę

(K.P.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (8)

socjalizmsocjalizm

1 3

skoro zlikwidujecie socjal prosimy o prace... bo ciężko widze osoby które bez takiego dochodu jakim jest okresówka ludzie bedą jeszcze gorzej kradli by przetrwać strachy na lachy a panie socjalne staną z nami w pośredniaku bo z tego żyją zapraszamy :))) 20:57, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RekinRekin

7 2

Ostatnia prosta przed gonitwą do europarlamentu. Po tym jak sprawa spółki Srebrna nieco przyschła w sztabie na Nowogrodzkiej zapanował full chillout, poparcie PiS 110% z tendencją wzrostową. No ale oczywiście masoneria się zgadała z lewakami i powstało lobby pedofilsko-murarskie i od razu zaczęło robić Jarkowi koło pióra. Pierwsi lont odpalili Sekielscy i kiedy się okazało że motłoch zamiast zgłębiać wiadomości z publicznej kablówki ogląda YouTube, Jarkowi zaczęło się trochę dymić koło kupra, ale bez nadmiernej paniki. Akurat kartofel odbywa tournee po gminach i z mównicy chlapnął że zgody na molestowanie seksualne dzieci nie ma i w związku z tym proponuje 30 lat chliwa za ciągoty do dzieci. Marszałek Kuchciński reszty konwencji nie pamięta, bo zemdlał. Oczywiście na fali wyświetleń filmu braci Sekielskich w sejmie odbyła się debata. I zaś rympał, bo poseł Nitras, wychowanek Donalda schodząc z mównicy sejmowej położył przed prezesem Polski dziecięce buciki. Kiedy rzucił okiem na prezent zrozumiał że obuwie będzie za duże, więc załatwił oponenta oddechem Ryszarda Terleckiego. Nitrasem aż zachwiało gdyż Ryszard chuchnął oddechem pochodzącym jeszcze z czasów kiedy z Korą jarali dżojnty i wdychali klej butapren. Parlamentarzysta Sławomir jednak opanował chwilową niedyspozycję i ponowił próbę wręczania prezentu. I tutaj się naciął, bo do akcji wkroczyli zawodnicy drugoliniowi, intelektualista Suski oraz człowiek ulicy i kreszu Jaki Patryk który z niejednej klatki schodowej chleb spożywał. Ja się zastanawiam po co Jarkowi ochrona za półtorej bańki rocznie skoro ma takie bullterriery w obejściu. Po debacie chciano przepchnąć zapis w ustawie o tym że jeżeli pedofil zapłaci za bzykanie dzieciaka to wszystko jest w porządku. To niestety nie przeszło i Kuchciński dalej musi lecieć na nervosolu.
Kiedy już emocje związane z filmem nieco opadły w Busku-Zdroju odbyły się gminne zawody w obieraniu funkcjonariuszy policji ze skóry. I tutaj były nadzieje na poprawę w sondażach PiS gdyż zawodnik ze stajni Zjednoczona Prawica Łukasz Sz, wcześniej będący Łukaszem Szumilasem sprawił ogromną niespodziankę i zajął pierwsze miejsce w tym, jakże widowiskowym turnieju. Jako jedyny śmiałek przystąpił do obierania kozikiem dwóch funkcjonariuszy policji jednocześnie co oczywiście zasługuje na należyty aplauz kibiców sztuk walki. I tutaj ujawniła się kolejna wspaniała cecha polityków Zjednoczonej Prawicy, a mianowicie- SKROMNOŚĆ. Mimo tego że zdjęcia z nieoszlifowanym diamentem sportowym posiadają, pani premier Beata Szydło, pan premier Mateusz Morawiecki czy też posłowie Gowin oraz Jaki żadne z nich nie przypisywało sobie zasług za ten sukces na światową skalę. Prawi i Skromni. Kiedy już sportowiec został umieszczony w odosobnieniu kij w szprychy Krzywoustemu wpakowała Gazeta Wyborcza publikując tekst sugerujący że Matołusz się uwłaszczył na gruntach należących do kościoła. Buhahahaha. Zapłacił za działkę pod Wrocławiem 700 kafli. No ale pismakom z GW było mało więc dodali że w momencie kiedy Krzywousty u notariusza robił to co najbardziej lubi Anżej czyli podpisywał akt notarialny morgi były warte jakieś 4 bańki. No to już jest hajs za jaki Mike Tyson w latach świetności przeżyłby jakieś 2 tygodnie. Ale jakby było mało to GW jeszcze dołożyła do pieca i wyjawiła że akurat w miejscu gdzie Krzywousty nabył glebę w promocji jest planowana budowa drogi szybkiego ruchu, a w związku z tym grunty są już warte jakieś siedem dych, licząc w milionach. No niby takich kwot elektorat PiS nie ogarnia nawet na koziołku przed kolekturą Lotto, ale lekki kwas pozostaje. Dlatego Krzywousty po przeczytaniu jednego akapitu artykułu w którym gwiazdorzył jak Dżoan Collins dostał piany jak myjnia dla samochodów ciężarowych i ogłosił że pozwie Wyborczą do Ziobry, pardonsik...do sądu. Może to zrobić w trybie wyborczym, ale wydyga, bo to różnie bywa i zaczną pytać skąd i od kogo, a po co człowiek dwukrotnie skazany prawomocnym wyrokiem sądu za kłamstwa ma znowu udowadniać że jest krystalicznie czysty:)) 23:21, 23.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PoinformowanyPoinformowany

3 0

Super,mam nadzieję,że częściej będziesz pisał. 12:18, 24.05.2019


500+500+

3 2

Ale baran *%#)!& się z choinki 08:11, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BoloBolo

5 0

No proszę on znany w Bydgoszczy? Jak wybory to wiedzą nawet gdzie leży Włocławek a to ci Tyfus:) 10:16, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bigosbigos

2 1

poczytajcie sobie wypowiedzi pisiorów
z poprzedniej akcji wyborczej do europarlamentu.
z wypowiedziami pana prezydenta dudu na czele.
ciąg na koryto w tej formacji jest fascynujący. 21:25, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

re bigosre bigos

1 1

Chciałabym usłyszeć w czyjej kadencji kolejki do onkologów i kardiologów uległy skróceniu . A tu partyjna zaraza tylko się puszy , obiecuje , klepie głupoty , udaje zachwyconych swoimi osiągnięciami .Czyli robi z wyborców i d i o t ó w !!!! A w/g statystyk najwięcej Polaków umiera na raka i choroby układu krążenia . 08:37, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania22Ania22

0 1

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl

www.czatkobiet.pl SZYBKIE *%#)!& W TWOJEJ OKOLICY www.czatkobiet.pl 09:14, 25.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone