Zamknij
REKLAMA

Mieli styczność z zarażonym Niemcem. W końcu wykonano im testy. Jaki wynik?

10:30, 26.03.2020 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

Od kilku dni Kowal żył informacją o mieszkańcach, którzy wrócili z urlopu w Austrii, gdzie mieli styczność z mężczyzną zarażonym koronawirusem. Początkowo odmawiano im wykonania testów, ale pomogła interwencja burmistrza. Sanepid podał, że wynik czteroosobowej rodziny jest na szczęście ujemny.

Sprawa miała swój początek w ubiegłym tygodniu. Burmistrz Eugeniusz Gołembiewski poinformował wtedy o kolejnych osobach będących w kwarantannie domowej. Rodzina, o której mówił, wróciła kilkanaście dni temu z urlopu z Austrii, gdzie przebywała między innymi z Niemcem. Wykryto u niego koronawirusa. Mieszkańcom Kowala odmówiono jednak wykonania testów i zalecono domową kwarantannę.

[ZT]38113[/ZT]

Burmistrz otwarcie mówił, że tłumaczenia sanepidu i ważnych osób działających na szczeblu powiatu, województwa i kraju nie satysfakcjonują go. Oczekiwał działań.

W poniedziałek osobiście poprosiłem wojewodę Mikołaja Bogdanowicza o wykonanie testów na koronawirusa dla kilku mieszkańców Kowala, którzy zetknęli się z osobą, która okazała się nieco później być chora na koronawirusa. Mieszkańcy ci, nie mieli objawów choroby, a obowiązujące wytyczne w sprawie testów stanowią, że wykonuje się je tylko osobom z objawami zachorowania. Pan Wojewoda dał się jednak przekonać, że to ważne dla naszej społeczności lokalnej - poinformował na facebooku włodarz miasta. 

Próbki do badań pobrano we wtorek (24 marca). Wyniki są negatywne.

W Polsce odnotowano już ponad tysiąc przypadków zakażenia koronawirusem, a 14 osób zmarło.We Włocławku jest już trzech chorych, ale nie ma ofiar śmiertelnych.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

FhhFhh

13 4

Teraz powinni przebadac caly ten Kowal na choroby weneryczne bo rozwięzłosc osob tam mieszkajacych jest porażająca 11:08, 26.03.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BoloBolo

1 4

Stop hejt! 11:33, 26.03.2020


koowolkoowol

16 0

załatwianie testów ,dziwne ????????????????? 11:36, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


GG

0 2

A będzie bara bara z koronowirusem? A może chcesz kogoś zarazić. No ja się chyba nie skusze. 14:03, 26.03.2020


PRZECZYTAJCIE!PRZECZYTAJCIE!

3 0

Ten rząd to powinien zastanowić się na zamknięciem zakładów powyżej 5 pracowników, ganiają ludzi żeby się nie zbierali powyżej 2 osób. Praca w zakładzie więcej niż 5 osób to zagrożenie zdrowia i życia o masowym pochłanianiu wirusa. Prawo działa tak samo dla wszystkich jeśli rząd uważa że to nie zagrożenie to niech panowie posłowie pojeżdżą po zakładach i zobaczymy jak się zrobi rotacja w rządzie. Co drugi będzie w koronie. Jeśli ludzie będą się zarażać w zakładach to niestety czekają nas procesy sądowe w których będą pozwani rządzący, ponieważ nie podejmują decyzji gdzie mają chronić obywatela a nie narażać go na utratę zdrowia i życia. Zamykać duże zakłady bo zostanie tylko wspomnienie po nas. 18:40, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRZECZYTAJCIE!PRZECZYTAJCIE!

2 0

Zwykły Kowalski chodzi do pracy, zajmuje się produkcją towarów w czasie epidemii zarazi się i umrze. Natomiast panowie rządzący chowają się do domów żeby uchronić się przed zarażeniem, ponieważ Kowalski umrze towar wyprodukowany zostanie a panowie z kierownictwa zakładów i przedsiebiorstw oraz rządzący będą się dzielić tym co zarobią ze sprzedaży wyprodukowanych towarów. Kowalski zgnije w ziemi bo rząd składał się z ludzi dbających o swój tylek i naraził Kowalskiego na zarazę w zakładzie pracy gdzie liczba ludzi była za duża żeby ogarnąć wirusa. Zwykły Kowalski nie myśli o rodzinie tylko się boi żeby go nie zwolnili z pracy. Ludzie to jest chore myślcie o rodzinie a nie o pracy w zakładzie zatrudniającym po 100-200 osób jak dopadnie was wirus to ta praca na nic wam się nie zda, po prostu was nie będzie. 18:41, 26.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miro55Miro55

1 0

Nie więcej niż 5 osób na mszy, a w innych miejscach (np. Castorama) więcej może być. Paranoja! 09:09, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jednym slowem Jednym slowem

0 0

Tu musza byc szczepienia na to. Lub cos spujnego a noe tylko odstepy Bóg z nami 12:42, 27.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone