Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w województwie? Więcej chorych w szpitalach

16:07, 04.03.2021 | K-P. Urząd Wojewódzki/G.S.
Skomentuj Fot. PAP.
REKLAMA

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz przedstawił informację o sytuacji epidemiologicznej w województwie oraz o przebiegu akcji szczepień w regionie.

- Na dziś, w kujawsko-pomorskich w szpitalach przebywa 1067 osób. Jest to ilość, która w ostatnich dniach bardzo mocno się zwiększyła. W ciągu ostatnich 10 dni mamy przyrost o przeszło 300 chorych. Jest to bardzo negatywne zjawisko, które oznacza, że trzecia fala pandemii koronawirusa rozpoczęła się również w województwie kujawsko-pomorskim – poinformował wojewoda. – W tej chwili, na 156 dostępnych respiratorów, zajętych jest 117. Od 20 lutego, kiedy mieliśmy najmniejszą ilość osób w szpitalach i najniższą ilości zajętych respiratorów, ta ilość zwiększyła się o 27 – dodał.

Przedstawiciel rządu w województwie poinformował również o trwających intensywnych rozmowach z szpitalami w województwie kujawsko-pomorskim na temat przywrócenia miejsc tzw. covidowych. Przypomniał, że w styczniu i lutym ilość szpitali, które były zaangażowane w walkę z pandemią koronawirusa zmniejszyła się.

- W tej chwili przywracamy te miejsca, ponieważ spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach ilość chorych będzie cały czas niestety rosła – powiedział wojewoda

Wojewoda przypomniał także o konieczności zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- Nie lekceważmy tej choroby. Jesteśmy znowu, tak samo jak jesienią 2020 roku, w bardzo trudnej sytuacji. Z tą zmianą, że stan pacjentów, którzy dzisiaj docierają do szpitali jest dużo gorszy niż jeszcze  kilka miesięcy temu. To bardzo utrudnia akcję ratowania zdrowia i życia ludzi. Bardzo państwa proszę o ostrożność. Szczególnie dotyczy to osób starszych, osób które mają choroby przewlekłe, ale nie tylko. Niestety co raz częściej docierają do szpitali w województwie kujawsko-pomorskim, w bardzo ciężkich stanach, osoby młodsze – przestrzegał wojewoda.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował także o stanie akcji szczepień.

- Od początku trwania akcji szczepień w województwie kujawsko-pomorskim zostało zaszczepionych 170 tysięcy osób pierwszą dawką oraz przeszło 60 tys. dawką drugą. Jest to znacząca ilość.  Chcielibyśmy, żeby tych szczepień było więcej. Czekamy na dostawę szczepionek do Polski i do naszego regionu, abyśmy mogli te szczepienia w sposób bardziej intensywny realizować. W tej chwili, w naszym regionie znajduje się przeszło 300 punktów szczepiennych. W szczepienia zaangażowanych jest także 27 szpitali węzłowych. Jesteśmy dobrze przygotowani na to, aby w krótkim czasie zaszczepić całą populację naszego województwa – mówił.

(K-P. Urząd Wojewódzki/G.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Ss5000Ss5000

1 0

przylatujemy do Gdańska wczesniej robiąc wymagane testy a tam wychodzimy z lotniska jak bezdomne pieski a Morawiecki tak pięknie mowi ale tylko przed kamerą z żadnego lotniska UE nie wyjdziemy bez testu negatywnego szef sanepidu kuj pomorskiego powinien się podać do dymisji śląski daje radę po kilku godz koledzy sa patrolowania w domach sa negatywni unikają kwarantanny ja wypoczywam 6 dni cisza 21:43, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%