Zamknij
REKLAMA

Koronawirus raport (31 lipca): We Włocławku bez nowych chorych

12:50, 31.07.2021 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Mamy 153 nowe i potwierdzone przypadkówi zakażenia koronawirusem - poinformowało dziś (31 lipca) Ministerstwo Zdrowia. Jest też 131 ozdrowieńców.

Nowe zakażenia pochodzą z województw: małopolskiego 22, śląskiego 19, mazowieckiego 18, dolnośląskiego 13, łódzkiego 13, lubelskiego 9, warmińsko-mazurskiego 8, zachodniopomorskiego 8, kujawsko-pomorskiego 7, podkarpackiego 7, podlaskiego 5, świętokrzyskiego 4, wielkopolskiego 4, opolskiego 3, pomorskiego 3 i lubuskiego 2.

Osiem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W ciągu doby zmarły dwie osoby. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - druga.

Od początku pandemii w Polsce wykryto 2 882 939 zakażeń koronawiruserm. Dotychczas wyzdrowiało 2 653 700 osób, a 75 261 zmarły.

Koronawirus we Włocławku i regionie

W kujawsko-pomorskim jest siedem zakażeń SARS-CoV-2. Nikt minionej doby nie zmarł, a 2 470 osób przebywa w kwarantannie.

We Włocławku i pow. włocławskim nie ma nowych przypadków koronawirusa.

W mieście kwarantanną objętych jest 107 osób, a w powiecie - 74.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

DoktorekDoktorek

2 0

Jeśli lekarz, sprzedawca lub jakikolwiek urzędnik, instytucja w Polsce nie chcą przyjąć lub obsłużyć petenta czy też pacjenta to każdy obywatel RP ma prawo rządać na piśmie tego że nie zostanie przyjęty i z jakiego powodu i na podstawie poniższego art. złożyć skargę do sądu.
Zgodnie z art. 17 ust. 2. ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wykonanie obowiązkowego szczepienia ochronnego jest poprzedzone lekarskim badaniem kwalifikacyjnym w celu wykluczenia przeciwwskazań do wykonania obowiązkowego szczepienia ochronnego.
Na podstawie w/w art. państwo polskie nie wprowadzi obowiązkowego szczepienia na COVID19, ponieważ zaszczepieni w przypadku wystąpienia u nich skutków ubocznych mogliby występować na drodze sądowej o wysokie odszkodiwania od państwa.
Na podstawie art. 31 ust. 2 Konstytucji RP „Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje" odmowa szczeoinia na COVID19 jest uzasadniona.
Za skutki uboczne szczepionk na COVID 19 które są dostępne na rynku nikt nie ponosi odpowiedzalnosci, począwszy od producenta poprzez dystrybutora na dokonującym zabieg szczepienia kończąc.
Od momentu wynalezienia do zarejestrowania szczepionki to okres od pięciu do dziesięciu lat. - To zwykle jest 8 do 10 lat. W związku z tym skutki szczepień na COVID 19 tak naprawdę poznamy w nadchodzącej dekadzie
Nie ma żadnych dowodów medycznych że po zaszczepieniu się będziemy bezpieczni i nie zarazimy się COVID - em.
Nie ma żadnych dowodów medycznych na to że w przypadku zażywania leków na inne schorzenia takie jak nadciśnienie tętnicze, choroby serca czy leki psychotropowe itd. nie dojdzie do powikłań chorobowych czy śmierci osoby zaszczepionej 21:07, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%