Zamknij
REKLAMA

Kapitalny remont mieszkania? Lepiej zrób to w ten sposób!

01.03.2021

Kapitalny remont mieszkania? Lepiej zrób to w ten sposób!

Decydujesz się na generalny remont mieszkania? Brawo! Pamiętaj jednak, że nie będzie łatwo. Warto tez trzymać się pewnych zasad. 

Remont to zawsze skomplikowana, wieloetapowa operacja. Dzięki niemu mamy porządek i spokój na wiele lat. Decydując się jednak na jego generalną wersję, musimy wiedzieć, że będzie nas to kosztowało sporo pieniędzy i nerwów. Tym bardziej jeśli chcemy go przeprowadzić na własną rękę.

Spontaniczne decyzje nie są tu nigdy wskazane. Potrzebujemy przede wszystkim planu! I to możliwe dokładnie opracowanego, ze szczegółowo rozpisanym grafikiem i poszczególnymi czynnościami. 

Jak zaplanować remont mieszkania?

Generalny remont mieszkania w bloku może objąć m.in. wymianą elektryki. Tu nie warto robić tego samemu. Wynajmując fachowca będziemy też pewni, że robota jest zrobiona bezpiecznie dla lokatorów. 

Operacja o kryptonimie Kapitalny Remont Mieszkania najczęściej obejmuje też łazienkę. Część robót może wykonać laik. Pamiętajmy jednak, że ściany muszą być równe, a podłoga gładka.Wszystko dla naszego przyszłego komfortu.

Remont to śmieci. Co z nimi? 

Remont to też śmieci, np stare meble i gruz. Tych pierwszych łatwo pozbędziemy się podczas regularnie organizowanych przez miasto zbiórkach odpadów wielkogabarytowych. Wystarczy w odpowiedni dzień wynieść wszystko w pobliżu pergoli śmietnikowych i problem z głowy. 

Mankamentem może być też gruz budowlany. Tu rozwiązaniem mogę być kontenery budowlane lub big bagi. Z reguły można je kupić u firm zajmujących się zbiórką śmieci. 

Co po kolei? Ma to znaczenie? 

Jeśli zdecydowałeś się przeprowadzić gruntowny remont mieszkania, zrób wszystko według schematu. Najpierw wykończ ściany, potem podłogi, a dopiero na końcu przeprowadź montaż drzwi. W ten sposób oszczędzisz sobie dodatkowego bałaganu. 

I najważniejsze - nie spiesz się. Pośpiech to najgorszy doradca. Nie tylko podczas remontu, ale we wszystkich innych dziedzinach również. Powodzenia

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz