Znakomite wyniki pływaków! 5 złotych medali dla zawodników włocławskiego Delfina

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 18:50, 13.11.2017 .
Skomentuj Włocławski klub reprezentowało 6 zawodników, z czego 3 stawało na podium. najlepiej zaprezentowało się rodzeństwo Amelia i Aleksander Krawczuk. Fot. Nadesłane Włocławski klub reprezentowało 6 zawodników, z czego 3 stawało na podium. najlepiej zaprezentowało się rodzeństwo Amelia i Aleksander Krawczuk. Fot. Nadesłane

Pływacy włocławskiego klubów pływackich godnie uczcili święto odzyskania niepodległości. Podczas rozgrywanych w Toruniu zawodów pływackich, w których wzięło udział blisko pół tysiąca zawodników, drużyna zdobyła wiele medali. Do Włocławka powrócili z kilkunastoma medalami, z czego wiele wykonano z najcenniejszego kruszcu.

Kluby Pływacki Delfin i Jacques, w sobotę, 11 listopada, brał udział w zawodach pływackich "Pływam na medal" organizowanych w Toruniu. Swoich reprezentantów wystawiło 27 klubów działających na terenie całego kraju. O medale powalczyło ok. 400 zawodników. Bardzo dobrze zaprezentowali się pływacy z Włocławka, którzy pięciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Włocławski kluby reprezentowało kilkunastu zawodników, z czego większość stawało na podium. Bardzo dobrze zaprezentowało się chociażby rodzeństwo Amelia i Aleksander Krawczuk. Pływaczka była najlepsza w stylu motylkowym i zmiennym. Z kolei Olek, bezkonkurencyjny okazał się w stylu grzbietowym i zmiennym.

[ZT]27007[/ZT]

Raz na najwyższym miejscu, pływając stylem dowolnym, stanęła Aleksandra Szatkowska. Aleksander Krawczuk został również najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. W toruńskich zawodach wzięli udział także: Do Torunia pojechali również: Wiktor Zasada, Zofia Wierzbicka i Filip Nowak. Nie zdobyli oni żadnych medali, ale zaprezentowali się równie dobrze. W swoich konkurencjach zajęli wysokie lokaty. Pływacy z zawodów na zawody poprawiają swoje rekordy życiowe. W najbliższy weekend, o kolejne medale powalczą w Inowrocławiu.

Kolejnym już udanym występem mogą pochwalić się także młodzi zawodnicy Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques. Z ostatnich zawodów, przywieźli aż 10 medali: 5 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Wśród medalistów znaleźli się: Blanka Nowakowska, Pola Prokopiak, Jakub Grzywiński, Dominika Sobierajska, Natalia Wojciechowska, Jeremi Tomasiewicz. Aż troje spośród zawodników WKN Jacques zwyciężyło w zawodniczej klasyfikacji punktowej. Dodatkowo najmłodsza startująca zawodniczka WKN Jacques - Blanka Nowakowska uplasowała się na II miejscu spośród dziewcząt 7-letnich. Wobec powyższych osiągnięć Włocławski Klub Nurkowy Jacques pozostał liderem w statystyce medalowej 10-latków.